t15.png t16.png t17.png t18.png t19.png t11.jpg t22.png t01.jpg t08.jpg t21.png t20.png t13.png t14.png t12.png t02.jpg

Start

Aktualności:


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...


Kalendarz

« lipiec 2017 »
PnWŚCzPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

 
 
 
 
 
 
 
 
 Już wkrótce rozpocznie się:
 

XMiędzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży

"MAGIA ITALIANA 2017"

27 czerwca - 04 lipca 2017 - Rimini (Włochy)

 

Trzymamy kciuki i gratulujemy udziału !!!

 

***************************************************************************

Przypominamy,o wpłatach zaliczek na niżej wymienione festiwale. Szczegóły w zakładce 2017.

 

XV Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży
"MAGIA ITALIANA 2017"
27 czerwca - 04 lipca 2017 - Rimini (Włochy)

 

XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży
“My – XXI wiek”
17.08 – 24.08.2017

Słoneczny Brzeg (Bułgaria)

 

X Międzynarodowy Festiwal
“Orfeusz w Italii”
09 – 15.09. 2017
Lido di Jesolo –Wenecja (Włochy)

 
************************************************************************
 

 


 

 

 

 

 

 

 

*******************************************************************************************************************

 
 
W działach FESTIWALE 2012 2013 2014 znajdziecie informacje z trzech lat poprzednich, a w LAUREACI z lat wcześniejszych. Lista wykonawców zakwalifikowanych na poszczególne festiwale zagraniczne w dziale NOMINACJE-FEST.ZAGRAN. Wszystkie wpisy dla ułatwienia są podzielone na kategorie. Poniżej zawsze będzie informacja o nadchodzących wydarzeniach.

 

Uruchomiliśmy również galerię materiałów audio-video. Sukcesywnie umieszczamy tam filmy z festiwali i konkursów, zdjęcia i nagrania. Nie wszędzie jednak możemy być obecni. Dlatego też zachęcamy i prosimy do nadsyłania materiałów mogących współtworzyć tę stronę.

 

Zawsze można się z nami skontaktować korzystając z adresu e-mail lub telefonicznie.

 

Życzymy dobrej zabawy :)

 

eurofestiwale.pl

 


 

 



We invite you to familiarize yourself with new materials published in our site.

In the apropriate sections you will find information from the previous year, list of contractors qualified to foreign festivals and news for 2015. Please note that you will always find a few words about upcoming events below.


We also launched a number of galleries of audio-visual materials, we'll be putting there videos of festivals and competitions, pictures and voice recordings. However, we can not be everywhere present. Therefore, we encourage and ask for the submission of materials that can co-create this page.

You can always contact us using e-mail or through the form.

 

In near future the website will be rewritten in English language.

Have fun :) 

 

eurofestiwale.pl

 


 


 

 

 

 

 

 

 

GDYNIA OPEN - wyniki

GDYNIA OPEN FESTIWAL 
Laureaci Gdynia OPEN 2017

 

GRAND PRIX: Zespół wokalny Balbiny

 

Osobowość Festiwalu: Agata Semkow

 

Nagroda Publiczności dla zespołu wokalnego Kropki

 

W kategorii soliści i duety do lat 10 przyznano tytuły oraz nagrody rzeczowe w następujących podkategoriach:

Statuetka, nagroda i dyplom, Uśmiechnięte Rybki dla:

Paweł Szymański, Aleksandrów Łódzki
Nela Zawadzka, Węgrów
Joanna Goran, Gdynia
Duet: Róża Sawicz i Szymon Lubicki, Gdynia
Adam Kordowski, Gdańsk
Duet: Oskar Gomółka i Marta Popiel, Przygodzice
Stanisław Kukulski, Warszawa
Swietłana Boguska, Elbląg
Sebastian Walento, Suwałki
Wiktoria Kowalska, Chwaszczyno

Najmłodsze uśmiechnięte dla:

Victoria Konys, Gdynia
Marta Fibakiewicz, Konin
Jagoda Prokop, Kurzętnik

Wyróżnione uśmiechnięte rybki dla:

Duet: Maja Ceglarz i Aleksandra Wróblewska, Gdynia
Julia Kłosowska, Nowe Miasto Lubawskie
Aleksandra Wróblewska, Gdynia
Marysia Kurzydlak, Gorzkowice
Łukasz Kalinowski, Grudziądz
Pola Korthals, Swarzewo
Rozalia Kamińska, Gdynia

 

Kategoria soliści i duety 11-13 lat,

Statuetki i nagrody pieniężne:

I miejsce Karina Skwarczyńska, Porąbka
II miejsce Julia Chmielarska, Kraśnik
III miejsce Daria Domitrz, Warszawa

Dyplomy- Wyróżnienia:

Amelia Chodoła, Białobrzegi
Gabriela Borys, Gdynia
Duet: Zuzanna Polańska i Gabriela Borys, Gdynia
Aleksander Klembalski, Kutno
Paulina Napierała, Gdynia
Kacper Karol Kujawski, Szczecin

Adrianna Kordowska, Gdańsk
Szymon Sobczak, Górowo Iławeckie
Duet: Maja Gizicka i Nadia Krzyśko, Zielona Góra
Jagoda Rataj, Katowice

 

W kategorii soliści i duety 14-16 lat

Statuetki i nagrody pieniężne:

I miejsce Julia Jarząbek, Nowy Targ
II miejsce Julia Kukuć, Poznań
III miejsce Aleksandra Idkowska, Kórnik

Dyplomy- Wyróżnienia:

Oliwia Lach, Bielsko-Biała
Martyna Prochera, Wejherowo
Sara Lityńska, Ciechocinek
Mateusz Kalinowski, Grudziądz
Martyna Kaleta, Nowy Sącz
Julia Bojur, Zawady
Iga Brzezińska, Konin
Wiktoria Chojcan, Wrocław
Agata Misiak, Grudziądz
Duet: Dominika Popek & Amelia Rydzyńska

 

Kategoria soliści i duety 17-25 lat

Statuetki i nagrody finansowe:

I miejsce Szymon Grzybacz, Podwilk
II miejsce Lilit Minasyan, Szczecinek
II miejsce Filip Gesse, Rumia

III miejsce Duet: Martyna Kaleta i Krystian Kubowicz, Nowy Sącz/Kasina Wielka
III Julia Leśniewska, Szczecinek

Dyplom- wyróżnienia:

Alan Wittbrodt, Gdynia
Julia Raczyńska, Gdynia
Krystian Kubowicz, Kasina Wielka
Diana Bhatt, Boca Raton- USA- Floryda
Agata Wawrzyniak, Konin
Magdalena Romanowska, Suwałki
Karolina Słabińska, Suwałki

 

Kategoria zespoły wokalne do lat 12

Statuetki i nagrody pienieżne:

I miejsce Małe Beciaki
II miejsce Eski Floreski
III miejsce Groszki

Dyplomy- Wyróżnienia: 
Kabatinki
Fiołeczki
Kropki

 

Kategoria zespoły wokalne 13-16 lat

Statuetki i nagrody pieniężne:

I miejsce M.A.J.A.
II miejsce Granda
III miejsce Balbiny I

Dyplomy- wyróżnienia:

Beciaki
Wiercipięty
Impresja
Wianeczek

 

Kategoria zespoły wokalne 17-25 lat

Statuetka oraz nagroda pieniężna:

I miejsce Luz

 

GRATULUJEMY !!!

MUSZELKI WIGIER - wyniki

Protokół

zposiedzeniaJURY

XVIIMiędzynarodowegoFestiwaluPiosenkiiTańca

MUSZELKIWIGIER2017

kategoriipiosenka

 

JURY w składzie:

 

  1. ALEKSANDER PAŁACprzewodniczącyjury -  kompozytor,  realizator  muzycznych programów telewizyjnych
  2.  KRYSTYNA PIOTROWSKA – muzyk, kompozytor, trener wokalny, realizator programów młodzieżowych, promuje młode talenty w Polsce i za granicą.
  3. BARBARA SŁABICKA- absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, trener wokalny, realizator nagrań radiowych i telewizyjnych, organizator i reżyser koncertów i widowisk.
  4. Ignacy Ołów- doktor sztuk muzycznych, ceniony dyrygent Suwalskiego Chóru Żeńskiego CANTILENA, chórmistrz w Zespole Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA.
  5. WANDA KWIETNIEWSKA – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, jedna z najbardziej popularnych piosenkarek polskiego rocka lat 80. Do 1982 wokalistka zespołu LOMBARD. Założycielka zespołu BANDA i WANDA.
  6. SŁAWOMIR WIERZCHOLSKI – wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz radiowy i prasowy, założyciel grupy NOCNA ZMIANA BLUESA,

 

Po przesłuchaniu 111 wykonawców postanowiło przyznać złote, srebrne i brązowe „Muszelki Wigier” oraz wyróżnienia.

 

Wkategorii 6-10lat

SOLIŚCI

 

Imiejsce-Złota Muszelka Wigier –  Kałęka Maja – z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Aleksejewa Nikol – ze Szkoły Podstawowej w Kiwiszkach; rej. wileński

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Zawadzka Nela – ze Studia Doskonalu Voice and More z Węgrowa

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Gajowy Mikołaj – ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Pozaszkolnym w Łukowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Walento Sebastian - z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Czertowa Agnija – z Kaliningradu

 

 

Wyróżnienia:

1. Danieluk Anna – ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie

2. Mikovićius Raidas – z Kłajpedy

3. Zyskowska Maja – ze Stowarzyszenia KULTURA NIEZALEŻNA w Grajewie

4. Łyskawa Antoni – z Centrum Kultury MUZYK SŁUPCA

5. Kasperowicz Iga – ze Szkoły Podstawowej nr 80 w Gdańsku

 

Nagroda specjalna dla najmłodszych uczestniczek festiwalu:

- Tracz Ada

- Konys Victoria

 

 

ZESPOŁY

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier –  Małe Beciaki – ze Stowarzyszenia „Pomoc Dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier –  GRIDZIUNAITE ADRIJA

                                                                          USINSKAITE AUSTEJA

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Junior Dream Kids – ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Jedynaczki - ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Pozaszkolnym w Łukowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Jula i Seba – z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Keberiost Children

 

 

 

Wkategorii 11-13 lat

SOLIŚCI

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Domitrz Daria – ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Warszawy

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Walendykiewicz Jakub - ze Stowarzyszenia „Pomoc Dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Jedliński Norbert – z Centrum Kultury Bibliotek z Gmina Dębica

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Czaplicka Aleksandra – z Grajewskiego Centrum Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Jastrzębski Kuba – z Łukowskiego Ośrodka Kultury

 

Wyróżnienia:

1. Rozenko Wiktoria – ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

2. Antończak Maciej - ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

3. Grzesiak Liliana – z Młodzieżowego Domu Kultury ISKRA z Piły

4. Rataj Jagoda – z STE Omega z Katowic

 

 

Zespoły

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Keberiokst Junior

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Karuzela – z Bielskiego Domu Kultury z Bielska Podlaskiego

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Dream Kids - ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

 

 

 

 

 

 

Wkategorii1416lat

SOLIŚCI

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Dudek Julia z Starachowickiego Centrum Kultury- Starachowice

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Zygadło Martyna z Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Tracz Wiktoria z The Brit School for Performing Arts and Technology

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Szymański Grzegorz

 

Wyróżnienia:

1. Zduńczyk Amelia ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie

 

2. Armata Alicja – ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie

3. Nykiś Julia – z Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

4. Połowniak Weronika

 

 

Zespoły

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Keberiokst Senior zespół wokalny z Kłajpedy (Litwa)

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Beciaki ze Stowarzyszenia „Pomoc dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Świetlik 2 z Suwalskiego Ośrodka Kultury

 

 

 

Wkategorii1725lat

 

SOLIŚCI

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Oszczędłowski Bartosz

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Siwek Dominika z Kętrzyna

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Wojtkielewicz Kamila z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier - Połowniak Dominik z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Rakowska Karolina ze Starachowickiego Centrum Kultury

 

Wyróżnienia:

1. Krassowska Dominika z Vocaling Studio w Ełku

2. Kręplewska Marta z Liceum im. Jana III Sobieskiego w Warszawie

 

 

Zespoły

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier –  Jagody ze Lwowa na  Ukrainie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – kFARTet z Bielskiego Domu Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – FART z Bielskiego Domu Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

  

 

GRANDPRIXRydz Paweł z Domu Kultury w Małogoszczy

(NagrodaPrezydentaMiastaSuwałk)

 

 

GRANDPRIXMociak Agata Ewa

Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-muzycznych SAWP

 

**********************************************************************************

ProtokółzposiedzeniaJury

 

XVIIMIĘDZYNARODOWEGOFESTIWALUPIOSENKIITAŃCA

 

MUSZELKIWIGIER2017

 

w kategorii  TANIEC

 

Jury w składzie:

 

  1. SEBASTIAN BIAŁOBRZESKI- zawodowy tancerz, nauczyciel tańca, choreograf. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku  i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Juror  ogólnopolskich festiwali tanecznych, min. w Gdańsku, Gorzowie, Bydgoszczy, Kielcach.

 

  1. MARIA GIERASIMIUK – Nauczyciel tańca, pedagog, choreograf. Pomysłodawczyni i realizatorka Przeglądu Zespołów Tanecznych KARNAWAŁ oraz Międzynarodowych Prezentacji Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA w Białymstoku. Uhonorowana nagrodą Ministra Kultury w I edycji programu TALENTY.
  2. IRYNA POPOVA – nauczyciel tańca, pedagog, choreograf z Ukrainy, wykładowca w Wyższej Szkole Tanecznej w Doniecku, reżyser koncertów i widowisk, uhonorowana medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej,
  3. PIOTR BIAŁOBRZESKI – tancerz, student trzeciego roku Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „TANIEC”, instruktor tańca hip hop, juror na ogólnopolskich festiwalach tanecznych, tancerz w spektaklu „Life after life” w Gdańsku, spektaklu „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków”.

 

Po obejrzeniu …… zespołów tanecznych jury przyznało złote, srebrne i brązowe Muszelki Wigier.

 

TANIEC LUDOWY 

I miejsce Złota Muszelka Wigier -  ABRAKADABRA Ziemia Mielecka „Suita tańca górali żywieckich” z Samorządowego Centrum Kultury  w Mielcu  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier -  ABRAKADABRA Ziemia Mielecka z Samorządowego Centrum Kultury  w Mielcu  „ Suita tańców śląskich” (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Zespół Tańca Ludowego BYSTRY z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – DZIECI SUWALSZCZYZNY z Suwalskiego Ośrodka Kultury

 

 

 

 

Wyróżnienie – nie przyznano

 

 

Mażoretki, Cheerleaderki

I miejsce Złota Muszelka Wigier –  –  FLEX    z Suwalskiego Ośrodka Kultury  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FLEKSIK  z Suwalskiego Ośrodka Kultury  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier –  COOKIES z Augustowskich Placówek Kultury

 

 

HIP-HOP (6 -12 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier –   JUMP  ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FOCUS CREW  ze Studio Tańca Focus z Augustowa    (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – VICE VERSA ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – FOCUS TEAM ze Studio Tańca Focus z Augustowa   

 

Wyróżnienie:

1. FOCUS KIDS ze Studio Tańca Focus z Augustowa   

2. TIP TOP ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie

 

HIP-HOP (13 - 16 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – PROGRES   ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie   (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – TAKA SYTUACJA  z Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku   (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – DOTYK MINI z Suwalskiego Ośrodka Kultury

 

Wyróżnienie: nie przyznano

 

HIP-HOP ( 17-25 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – DOTYK    z Suwalskiego Ośrodka Kultury (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier –  CITY DANCE  z Regionalnego Ośrodka kultury w Olecku (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – nie przyznano

 

 

Wyróżnienie: nie przyznano

 

 

 

Inne formy taneczne (6 - 12 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – HAND TO HAND Dzieci   z Klubu Sportowego Hand To Hand w Warszawie (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – BRAX V   z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FOX 4  z FOX DANCE Studio w Warszawie (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – REX 1 ze Szkoły Podstawowej nr 187 w Warszawie

 

Wyróżnienie:

1. TIP TOP

 

 

Inne formy taneczne (Kategoria łączona 13 - 25 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – BALBINKI  z Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – LA FLACA FAMILY ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – BRAX IV  z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – nie przyznano

 

Wyróżnienie:

1. FOX 1 z FOX DANCE Studio w Warszawie

 

2. TRZY CZWARTE z Klubu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie

  

 

GRANDPRIXdlazespołu     ROKVA z POTI w  Gruzji

(nagrodaPrezydentaMiastaSuwałk)