t17.png t02.jpg t12.png t15.png t18.png t13.png t14.png t08.jpg t01.jpg t16.png t22.png t19.png t20.png t11.jpg t21.png

Start

Aktualności:


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...


Kalendarz

« sierpień 2018 »
PnWŚCzPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Sep 20, 2017

ORFEUSZ WE WŁOSZECH - wyniki


 
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się  X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii” 09 – 15.09. 2017 Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

W Festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Malty, Estonii, Niemiec, Rumunii oraz Polski

 

 

LAUREACI Z POLSKI

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

"ORFEUSZ W ITALII"

LIDO DI JESOLO-WENECJA 2017!

 

WOKAL

 

I MIEJSCA

NIKOLA FIEDOR (1 kat.) - ELBLĄG

EWA AGATA MOCIAK (3 kat.) - BIAŁYSTOK

PAWEŁ RYDZ (4 kat.) - WŁOSZCZOWA

 

II MIEJSCA

PAWEŁ MADZIA (kat.) - NOWY SĄCZ

KRYSPIN JAROS (3 kat.)

KLARA KWIECIEŃ (4 lat.)

KAROLINA POTOCKA (4 kat.)

 

III MIEJSCA

HANNA SOLARCZYK (1 kat.)

DAGMARA GROMNIAK (1 kat.)

ZOFIA ZIELONKA  (3 kat.) - ELBLĄG

PATRYCJA KOTARBA (4 kat) - NOWY SĄCZ

ANDŻELIKA DUCZEK (4kat) - ELBLĄG

KATARZYNA ROGAL (5 kat) - NOWY SĄCZ

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I MIEJSCA

"SZALONE MAŁOLATY" - ELBLĄG (2 kat)

"SZALONE" - ELBLĄG (3 kat.)

 

II MIEJSCE

"PROMYCZKI DOBRA" (2 kat.) - NOWY SĄCZ

 

III MIEJSCE

"TAKT"(3 kat.) - PYSZNICA

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA ORZEPINSKA - KAŁUSZYN

MICHALINA JÓZEFOWICZ - ELBLĄG

DUET KLARA KWIECIEŃ I MAKSYMILIAN WICKOWSKI

 

TANIEC

 

GRAND PRIX

ZESPÓŁ TANECZNY "KIK" -PYSZNICA

 

I MIEJSCA

"DOTYK" - SUWAŁKI

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA II "- OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCE

"KONOPDANCE" - WARSZAWA

 

III MIEJSCA

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "GAWĘDA" - WARSZAWA

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA III ,IV " - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

GRUPA BALETOWA "ADAGIO" - NOWY SĄCZ

 

TANIEC SOLO

 

I MIEJSCA

 

SANDRA MARMON (4 kat.) - NOWY SĄCZ

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA (4 kat) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

EWA AGATA MOCIAK (5 kat.) - BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCA

HANNA SZCZEPANIAK (2 kat.) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

III MIEJSCA

IGA KOSZKALO - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

WIKTORIA KRUPA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI  

ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ALICJA PIETRZAK - NOWY SĄCZ

 

DUET: WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

TRIO: ALEKSANDRA WESOŁOWSKA, IGA KOSZKALO, ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

Kategoria: Aktualności
Napisał: Grzegorz

SKOWRONECZEK - 2018

Wyniki: Jury XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej

SKOWRONECZEK – 2018

 

Jury w składzie: 

Przewodnicząca – Prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna – Kraków

Małgorzata Bartas –Witan – Redaktor Polskiego Radia „Familijna Jedynka”–Warszawa

Krystyna Piotrowska – koordynator EUROFESTIWALI

Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Jacek Cygan – muzyk i autor tekstu

Jerzy Petersburski – kompozytor i autor programów muzycznych dla dzieci

Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków

po przesłuchaniu w dniu 4 lipca 2018 roku w Nowym Sączu 74 uczestników finału przyznało w czterech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – dzieci urodzone po 1.01.2010 – 31.12. 2013

I nagroda – Pola Solarczyk – Kraków – „Gdy dzieci tańczą”

II nagroda – Wiktoria Bułhak – Biała Podlaska – „Biedroneczki”

Natalia Kubiś-Mroszczyk – Rzeszów – „Jestem Kotem”

III nagroda – Michał Sitek – Rzeszów – „Za mały”

Wyróżnienie: Katarzyna Wiktorowska – Nowy Sącz – „Hej Baco”

Liwia Stareńczak – Tarnów – „Jesteś mamą”

KATEGORIA II – dzieci urodzone po 1.01.2007 – 31.12. 2009

I nagroda – Krystian Gizicki – Nowy Sącz – „Budzik”

Nela Zawadzka – Węgrów – „Karnawał raz w życiu”

II nagroda – Natalia Grzejszczyk – Kielce – „Opowiadaj mi tak”

Edyta Limanówka – Nowy Targ – „Makiawel Cats”

III nagroda – Paweł Madzia – Nowy Sącz – Na morza dnie

Aleksandra Sieńkowska – Jasło – W moim ogródecku

Wyróżnienie: Oktawia Mazur – Bingen (Niemcy) – Na kuferku

Katarzyna Pel – Lwów (Ukraina) – Des pasito

Oliwia Niemczura – Rzeszów – „Kolorowy wiatr”

 

KATEGORIA III – dzieci urodzone po 1.01.2005 – 31.12. 2006

I nagroda – Dawid Wojnarowicz – Jasło: „Ukojenie”

II nagroda – Matylda Szklarska – Ostrowiec Świętokrzyski – Jakby z Louisem”

III nagroda – Hanna Solarczyk – Kraków: „Kolorowy wiatr”

Jakub Duda – Nowy Targ – „Eurydyki”

Zeng Hairui – Chiny – Big big

Wyróżnienie:

Zuzanna Leśniak – Nowy Sącz – Rytm i melodia

Urszula Mrowca-Kuscorz – Zakopane „Rytm i melodia”

 

KATEGORIA IV – dzieci urodzone po 1.01.2002 – 31.12. 2004

I nagroda – Karolina Szczurowska – Skrzydlna: „Kiedyś”

II nagroda – Marlena Mazgaj – Wola Skrzydlańska: „Matko Boska Częstochowska”

Huang Chenyu – Chiny – „Need you now”

III nagroda –Kinga Gurgul – Dębno – „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”

Oliwia Ślipek – Nowy Sącz: „Obłoki marzeń”

Dominykas Vitkevicius – Troki (Litwa) – „Passenger – Let her go

 

Wyróżnienie: Tian Yizhou – Chiny – „Right her waiting”

Daria Zając – Szczecin: „Ale jestem”

Michał Liszczenko – Nietyszyn (Ukraina): My way

 

Przyznano również nagrodę główną Grand Prix

dla Aleksandry Kędra z Rzeszowa: „Śpiewam i gram”

 

Ponadto przyznano nagrody specjalne:

Przewodniczącej Jury Pani Profesor Lidii Matynian oraz Pawła Moszumańskiego dla

Michała Liszczenko z Nietyszyna na Ukrainie

 

Nagroda Polskiego Radia Dzieciom dla: Poli Solarczyk z Krakowa za piosenkę „Gdy dzieci tańczą”

Nagroda redaktora Polskiego Radia „Familijnej Jedynki” Małgorzaty Bartas – Witan dla: Dawida Wojnarowicza z Jasła za piosenkę: „Ukojenie”

 

Nagrodę Dyrektora Festiwalu i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Milenii Małeckiej – Rogal dla Marty Justyne Vowk ze Lwowa: „Dwie piosenki”

oraz dla Elizy Waliłko z Tarnowa za piosenkę: „Owiecki”

 

Nagrodę założyciela festiwalu i dyrektora Wydawnictwa PROMYCZEK

– ks. Andrzeja Mulki dla Niny Kotarba za piosenkę: „Niepodległa, niepokorna”

 

Nagrody przyznało również jury dziecięce w składzie:

Barbara Witan, Paulina Boczarska, Amelka Małecka i Tadeusz Repetowski dla:

Kat I – Natalia Kubiś-Mroszczyk z Rzeszowa za piosenkę „Jestem kotem”

Kat II – Natalii Grzejszczyk z Kielc za piosenkę: „Opowiadaj mi tak”

Kat III –  Matyldy Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego

za piosenkę: Jakby z Louisem”

Kat IV – Dominykas Vitkevicius z Troków (Litwa) za piosenkę: Pasenger – Let her go