XV Festiwal Młodych Piosenkarzy BUDZIK 2015

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

 

Wrocław 23-24 maja 2015 roku

Jury XV- tego Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Piosenkarzy BUDZIK 2015 w składzie:

Przewodnicząca:

Alicja Janosz

Członkowie:

Krystyna Piotrowska

Ewa Miedzińska

Jerzy Brodziński

oraz Roman RomańczukSekretarz Jury

po wysłuchaniu 73 solistów i zespołów postanowiło przyznać:

 

Trzy Wyróżnienia :

- Natalii Minkinie ze Spółdzielczego Centrum Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie

- Julii Stachowicz z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

- Joannie Wojciechowskiej z Klubu Piosenki DEBIUT we Wrocławiu

 

Brązowe BUDZIKI

W kategorii 9-12 lat – Karolinie Ziemlickiej z Akademii Śpiewu Centrum Kultury w Lubinie

oraz – Agacie Kucińskiej ze Szkoły Muzycznej „CAMERATA” w Szczecinie

W kategorii 13-15 lat – Izabeli Żygadło z MDK Fabryczna we Wrocławiu

W kategorii 16-18 lat – Weronice Trzcińskiej z Centrum Kultury w Zduńskiej Woli

W kat zespołów wokalnych – zespołowi FANTAZJA ze Studia Piosenki i Tańca FART w Bielawie

 

Srebrne BUDZIKI

W kategorii 9-12 lat – Kamili Szuber z Klubu Piosenki DEBIUT we Wrocławiu

W kategorii 13-15 lat – Klaudii Zarzyckiej z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

W kategorii 16-18 lat – Patrycji Czyżewskiej ze Studia Piosenki i Tańca FART w Bielawie

W kat zespołów wokalnych – zespołowi KLEKS z Grupy Artystycznej ERATO w Poznaniu

 

Złote BUDZIKI

W kategorii 9-12 lat – Gabrysi Grzyb z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wlkp.

oraz – Alicji Rega z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

W kategorii 13-15 lat – Wiktorii Prajzner ze Studia Wokalnego „Art Music” w Ostrowie Wlkp.

W kategorii 16-18 lat – Adamowi Szczypień z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

W kat. zespołów wokalnych – zespołowi FARCIK ze Studia Piosenki i Tańca FART w Bielawie

 

Grand Prix BUDZIKA 2015 Jury przyznało:

- Zespołowi wokalnemu KLUBU PIOSENKI DEBIUT z Wrocławia

 

Wieloletnie wsparcie Miasta Wrocławia, Domu Kultury BAKARA oraz takich firm prywatnych jak Kołderka Medic Lite , Stowarzyszeń : DOSPON oraz PRO MUNDO JUSTO i tradycja Festiwalu sprawiły, że na BUDZIK nadesłano rekordową ilość zgłoszeń (blisko 160) a Jury mogło wysłuchać

i nagrodzić najlepszych młodych piosenkarzy z całej Polski !

Jury dziękuje instruktorom za wielką pracę nad kształtowaniem rozwoju wokalnego uczestników Festiwalu i promocję pięknych, polskich piosenek będących zawsze wartościową alternatywą dla komercyjnej „papki”, jaką raczą nas w większości tzw muzyczne media. Jury sugeruje jednocześnie instruktorom, by z większą determinacją poszukiwali nowego repertuaru pisanego specjalnie dla dzieci.

 

 




ORFEUSZ WE WŁOSZECH - wyniki

 
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się  X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii” 09 – 15.09. 2017 Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

W Festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Malty, Estonii, Niemiec, Rumunii oraz Polski

 

 

LAUREACI Z POLSKI

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

"ORFEUSZ W ITALII"

LIDO DI JESOLO-WENECJA 2017!

 

WOKAL

 

I MIEJSCA

NIKOLA FIEDOR (1 kat.) - ELBLĄG

EWA AGATA MOCIAK (3 kat.) - BIAŁYSTOK

PAWEŁ RYDZ (4 kat.) - WŁOSZCZOWA

 

II MIEJSCA

PAWEŁ MADZIA (kat.) - NOWY SĄCZ

KRYSPIN JAROS (3 kat.)

KLARA KWIECIEŃ (4 lat.)

KAROLINA POTOCKA (4 kat.)

 

III MIEJSCA

HANNA SOLARCZYK (1 kat.)

DAGMARA GROMNIAK (1 kat.)

ZOFIA ZIELONKA  (3 kat.) - ELBLĄG

PATRYCJA KOTARBA (4 kat) - NOWY SĄCZ

ANDŻELIKA DUCZEK (4kat) - ELBLĄG

KATARZYNA ROGAL (5 kat) - NOWY SĄCZ

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I MIEJSCA

"SZALONE MAŁOLATY" - ELBLĄG (2 kat)

"SZALONE" - ELBLĄG (3 kat.)

 

II MIEJSCE

"PROMYCZKI DOBRA" (2 kat.) - NOWY SĄCZ

 

III MIEJSCE

"TAKT"(3 kat.) - PYSZNICA

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA ORZEPINSKA - KAŁUSZYN

MICHALINA JÓZEFOWICZ - ELBLĄG

DUET KLARA KWIECIEŃ I MAKSYMILIAN WICKOWSKI

 

TANIEC

 

GRAND PRIX

ZESPÓŁ TANECZNY "KIK" -PYSZNICA

 

I MIEJSCA

"DOTYK" - SUWAŁKI

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA II "- OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCE

"KONOPDANCE" - WARSZAWA

 

III MIEJSCA

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "GAWĘDA" - WARSZAWA

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA III ,IV " - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

GRUPA BALETOWA "ADAGIO" - NOWY SĄCZ

 

TANIEC SOLO

 

I MIEJSCA

 

SANDRA MARMON (4 kat.) - NOWY SĄCZ

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA (4 kat) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

EWA AGATA MOCIAK (5 kat.) - BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCA

HANNA SZCZEPANIAK (2 kat.) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

III MIEJSCA

IGA KOSZKALO - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

WIKTORIA KRUPA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI  

ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ALICJA PIETRZAK - NOWY SĄCZ

 

DUET: WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

TRIO: ALEKSANDRA WESOŁOWSKA, IGA KOSZKALO, ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI