FESTIWAL HARCERSKI - Kielce

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

 

40 Jubileuszowy Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

14-28 Lipca, Kielce

 

 

Galeria zdjęć na dole strony ZAPRASZAMY!

 

Protokół zbiorczy z posiedzenia jury przeglądów konkursowych zespołów i solistów 40 Harcerskiego Międzynarodowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2013

 

w kategorii: Zespoły prezentujące folklor polski – zespoły muzyczne:
Harcerski Zespół Mandolinowy „FRYGI” z Łąkie – Złota Jodła


w kategorii: Zespoły prezentujące folklor polski – zespoły wokalne:
Szkolny Zespół Śpiewaczy "DZIAŁOSZANKIi" z Działoszyc – Brązowa Jodła

w kategorii: Zespoły prezentujące folklor polski – zespoły pieśni i tańca:
Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Grześ” z Puław – Srebrna Jodła
Zespół „ŚWIĘTOKRZYSKIE DIABLIKI” – Brązowa Jodła


w kategorii: Zespoły prezentujące folklor innych narodów – państw – zespoły pieśni i tańca:
Zespół Folklorystyczny „TASE MILOSEVSKI” z Noemvri bb Rosen (Macedonia) – Złota Jodła
Zespół Taneczny „EDELVEIS” z Iwano-Frankowska (Ukraina) – Srebrna Jodła
Zespół Tańca Ludowego „CZARINKA” z Jakucka (Rosja) – Brązowa Jodła
Dziecięcy Zespół Taneczny „PRAMENCZYK” z Mińska (Białoruś) – Brązowa Jodła
Zespół Tańca Ludowego „DETSKAYA VESNA” z Khatassy(Rosja - Jakucja) – wyróżnienie
Dziecięcy Zespół Taneczny „PERSZACVET” z Mińska (Białoruś) – wyróżnienie

w kategorii: Zespoły prezentujące folklor innych narodów – państw – zespoły regionalne:
Zespół Tańca Ludowego „MIŁAWICA” z Mińska – Złota Jodła

 

Jodła Harcerska i Turystyczna

w kategorii: Soliści Wokaliści:

Złota Jodła : Zofia Sydor z Krakowa

Srebrna Jodła: Tomasz Kiniorski z Tumlina

Brązowa Jodła : Jagoda Kudlińska z Żor

Wyróżnienie: Karolina Guzowska z Ustki

w kategorii: Zespoły Wokalne:

Złota Jodła : XV Artystyczna Drużyna Harcerska „MUSZELKI” z Ustki

Srebrna Jodła: Zespół Wokalny „DUCHY” z Wrocławia

Brązowa Jodła : Zespół Wokalny „BALANGA” Irządz

Wyróżnienie: 11.8 Wrocławska Gromada Zuchowa „SZALONE DZIECIAKI” z Wrocławia

 

Przesłuchania Muzyczne

w kategorii: Zespoły Wokalne do 12 lat:

Złota Jodła : Zespół Wokalny „AJKI” z Ciechocinka

Srebrna Jodła: Dziecięcy Zespół Wokalny „NOTKI” z Mińska /Białoruś/

Brązowa Jodła : Zespół Wokalny „KRZYKAŚKI” z Wrocławia

Wyróżnienie: 11.8 Wrocławska Gromada Zuchowa „SZALONE DZIECIAKI” z Wrocławia, Zespół Wokalny „DUCHY” z Wrocławia

w kategorii: Zespoły Wokalne 13-16 lat:

Złota Jodła : Zespół Wokalny „ALTANKA” z Witebska /Białoriś/

Srebrna Jodła: Zespół Wokalny „CHICHOTY” z Bielin

Brązowa Jodła : Zespół Wokalny „TU I TERAZ” z Nowin

Dziecięcy Zespół Wokalny „NOTA” z Witebska /Białoruś/

Wyróżnienie:

Zespół Wokalny „BALANGA” z Irządz,

XV Artystyczna Drużyna Harcerska „MUSZELKI” z Ustki

w kategorii: Zespoły wokalne 17-25 lat:

Złota Jodła : Zespół Wokalny „GRAFITI” z Głogowa

w kategorii: Zespoły wokalno - instrumentalne do 13-16 lat:

Złota Jodła : Duet Dominika Pranga i Ewelina Bogucka z Ustki

w kategorii: Zespoły wokalno - instrumentalne do 17-25 lat:

Złota Jodła : Manufaktura Piosenki Harcerskie „WARTAKI” z Koła

Srebrna Jodła: Harcerska Grupa Artystyczna „LIMINIS” z Kamiennej Góry

Brązowa Jodła : Nie przyznano

w kategorii : Zespołów Chóralnych

Złota Jodła : Chór „KWIAT PODOLA” z Winnicy /Ukraina/

Srebrna Jodła: Chór „VSE ZWIEZDY” ze Starobielska

w kategorii: Kategoria instrumentalna:

Złota Jodła : Aleksandr Turban z Mińska /Białoruś/

Srebrna Jodła: Miloslava Lugoviyer z Mińska /Białoruś/

Soliści

w kategorii: Do 10 lat:

Złota Jodła : Sonia Nieruchalska ze Złotoryi

Srebrna Jodła: Veronika Krukovskaya ze Starobielska /Ukraina/,

Gabriela Papaj z Ostrowca

Brązowa Jodła : Wiktoria Tracz z Korzennej

Wyróżnienie: Jakub Czajkowski z Polkowic ,

Zofia Pietrzykowska z Ciechocinka

w kategorii: 11 – 13 lat

Złota Jodła : Weronika Krzywda z Wrocławia

Srebrna Jodła: Wiktoria Chojcan z Wrocławia

Brązowa Jodła : Matylda Tracz z Sarnówka

Wyróżnienie: Maria Luiza Leszczyńska z Mińska /Białoruś/,

Sara Lityńska z Ciechocinka

w kategorii: 14-16 lat:

Złota Jodła : Joanna Stefańska z Tumlina

Srebrna Jodła: Eliza Tutak ze Staszowa

Brązowa Jodła : Sylwia Marut z Wrocławia,

Elizaveta Okuńkova ze Starobielska /Ukraina/

Wyróżnienie: Kinga Pastuszka z Ostrowca Świętokrzyskiego,

Sandra Wasilewska z Głogowa

w kategorii: 17-25 lat:

Złota Jodła : Klaudia Wójcik z Irządz

Srebrna Jodła: Dominika Zielińska z Radoszyc

Brązowa Jodła : Katarzyna Chodurek ze Staszowa

Wyróżnienie: Maja Urban z Głogowa

 

Prezentacji scenicznych zespołów tanecznych

KATEGORIA: Piosenka i taniec

Grupa wiekowa do 12 lat:

ZŁOTA JODŁA – Zespół Piosenki i Tańca „BUZIAKI” z GorzowaWlkp

SREBRNEJ JODŁY - nie przyznano

BRĄZOWA JODŁA – Gdański Zespół Piosenki i Tańca „DON DON” z Gdańska

KATEGORIA: inne formy taneczne

Grupa wiekowa do 12 lat:

ZŁOTEJ JODŁY – nie przyznano

SREBRNA JODŁA – Zespół Tańca Estradowego „BERESTIANOCZKA” z Brestu /Białoruś/

BRĄZOWA JODŁA – Zespół Tańca Estradowego „NADIEŻDA” z Brestu /Białoruś/

WYRÓŻNIENIE – Zespół Taneczny „PARBAT” z Mogilna

WYRÓŻNIENIE – Studio Tańca Towarzyskiego i Sportowego „PRESTIŻ” z Gorodenki /Ukraina/

Grupa wiekowa 13-16 lat:

ZŁOTA JODŁA – Rewia Dziecięco-Młodzieżowa „DINO” z Andrychowa

SREBRNA JODŁA - Dziecięcy Zespół Taneczny „PARADISE” ze Starobielska /Ukraina/

SREBRNA JODŁA – Zespół Taneczny „DA CAPO AL FINE” z Władysławowa

BRĄZOWA JODŁA - nie przyznano

Grupa wiekowa 17-25 lat:

ZŁOTA JODŁA – Formacja taneczna „ZYGZAK’’ z Czerwionki- Leszczyny

SREBRNEJ JODŁY - nie przyznano

BRĄZOWEJ JODŁY – nie przyznano

KATEGORIA: inscenizacja

Grupa wiekowa do 12 lat :

ZŁOTA JODŁA - nie przyznano

SREBRNA JODŁA - Inscenizacja Taneczna „SZALONE MAŁOLATY” z Brzeszcz

BRĄZOWA JODŁA - nie przyznano

KATEGORIA: miniatura taneczna

Grupa wiekowa do 12 lat :

ZŁOTA JODŁA - Zespół Tańca i Piosenki „JARZĘBINKI” z Bielska-Białej

SREBRNA JODŁA - Zespół Taneczny „TRANS MINI” z Międzyrzecza

BRĄZOWEJ JODŁY - nie przyznano

Grupa wiekowa 13-16 lat:

ZŁOTA JODŁA - Zespół Tańca i Piosenki „JARZĘBINKI” z Bielska-Białej

SREBRNA JODŁA - Zespół Taneczny „TRANS 1” z Międzyrzecza

BRĄZOWA JODŁA - Zespół Taneczny „TRANS FORMACJA z Międzyrzecza

KATEGORIA: taniec współczesny

Grupa wiekowa 13-16 lat:

ZŁOTA JODŁA - Zespół Taneczny „TRANS 2” z Międzyrzecza

SREBRNEJ JODŁY - nie przyznano

BRĄZOWEJ JODŁY - nie przyznano

Grupa wiekowa 17-25 lat:

ZŁOTEJ JODŁY - nie przyznano

SREBRNEJ JODŁY - nie przyznano

BRĄZOWEJ JODŁY - Zespół Taneczny „PARBAT” Z Mogilna

 

KATEGORIA: taniec nowoczesny:

Grupa do 12 lat:

ZŁOTA JODŁA – Zespół Tańca Nowoczesnego „BLITZ squad” z Gdańska

SREBRNEJ JODŁY - nie przyznano

BRĄZOWA JODŁA – Zespół Tańca Nowoczesnego BACCARA JUNIOR z Wejherowa

WYRÓŻNIENIE - Zespół Tańca Nowoczesnego „SWING” ze Szczecina

Grupa wiekowa 13-16 lat:

 ZŁOTA JODŁA - Zespół Tańca Nowoczesnego „BLITZ two” z Gdańska

SREBRNA JODŁA - Zespół Tańca Nowoczesnego „GRAFFITI” z Głogowa

BRĄZOWEJ JODŁY - nie przyznano

KATEGORIA: rewia:

ZŁOTA JODŁA – Zespół Artystyczny „BUZIAKI” z Gorzowa Wlkp

SREBRNEJ JODŁY - nie przyznano

BRĄZOWEJ JODŁY – nie przyznano

Jury postanowiło przyznać również wyróżnienie indywidualne dla instruktorki Zespołu Tańca i Piosenki „Jarzębinki” AleksandryKomarnickiej-Drużbicz za przygotowanie oryginalnych układów choreograficznych, w których widoczna jest dbałość o jakość wykonania i ciekawe podejście do prezentowanego tematu.

PRZECHODNIĄ NAGRODĘ SPECJALNĄ IM. ZBIGNIEWA SKRZECZKI

za wielkie zdyscyplinowanie, zaangażowanie w czasie festiwalowych warsztatów,

wzorową pracę wychowawczą instruktora oraz przywiązanie do kieleckiego festiwalu

konsultanci zespołów tanecznych postanowili przyznać

Zespołowi Tańca Nowoczesnego „SWING” ze Szczecina

i jego instruktorce Pani Magdalenie Fiołek

 


 


 

 




SKOWRONECZEK - 2018

Wyniki: Jury XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej

SKOWRONECZEK – 2018

 

Jury w składzie: 

Przewodnicząca – Prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna – Kraków

Małgorzata Bartas –Witan – Redaktor Polskiego Radia „Familijna Jedynka”–Warszawa

Krystyna Piotrowska – koordynator EUROFESTIWALI

Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Jacek Cygan – muzyk i autor tekstu

Jerzy Petersburski – kompozytor i autor programów muzycznych dla dzieci

Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków

po przesłuchaniu w dniu 4 lipca 2018 roku w Nowym Sączu 74 uczestników finału przyznało w czterech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – dzieci urodzone po 1.01.2010 – 31.12. 2013

I nagroda – Pola Solarczyk – Kraków – „Gdy dzieci tańczą”

II nagroda – Wiktoria Bułhak – Biała Podlaska – „Biedroneczki”

Natalia Kubiś-Mroszczyk – Rzeszów – „Jestem Kotem”

III nagroda – Michał Sitek – Rzeszów – „Za mały”

Wyróżnienie: Katarzyna Wiktorowska – Nowy Sącz – „Hej Baco”

Liwia Stareńczak – Tarnów – „Jesteś mamą”

KATEGORIA II – dzieci urodzone po 1.01.2007 – 31.12. 2009

I nagroda – Krystian Gizicki – Nowy Sącz – „Budzik”

Nela Zawadzka – Węgrów – „Karnawał raz w życiu”

II nagroda – Natalia Grzejszczyk – Kielce – „Opowiadaj mi tak”

Edyta Limanówka – Nowy Targ – „Makiawel Cats”

III nagroda – Paweł Madzia – Nowy Sącz – Na morza dnie

Aleksandra Sieńkowska – Jasło – W moim ogródecku

Wyróżnienie: Oktawia Mazur – Bingen (Niemcy) – Na kuferku

Katarzyna Pel – Lwów (Ukraina) – Des pasito

Oliwia Niemczura – Rzeszów – „Kolorowy wiatr”

 

KATEGORIA III – dzieci urodzone po 1.01.2005 – 31.12. 2006

I nagroda – Dawid Wojnarowicz – Jasło: „Ukojenie”

II nagroda – Matylda Szklarska – Ostrowiec Świętokrzyski – Jakby z Louisem”

III nagroda – Hanna Solarczyk – Kraków: „Kolorowy wiatr”

Jakub Duda – Nowy Targ – „Eurydyki”

Zeng Hairui – Chiny – Big big

Wyróżnienie:

Zuzanna Leśniak – Nowy Sącz – Rytm i melodia

Urszula Mrowca-Kuscorz – Zakopane „Rytm i melodia”

 

KATEGORIA IV – dzieci urodzone po 1.01.2002 – 31.12. 2004

I nagroda – Karolina Szczurowska – Skrzydlna: „Kiedyś”

II nagroda – Marlena Mazgaj – Wola Skrzydlańska: „Matko Boska Częstochowska”

Huang Chenyu – Chiny – „Need you now”

III nagroda –Kinga Gurgul – Dębno – „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”

Oliwia Ślipek – Nowy Sącz: „Obłoki marzeń”

Dominykas Vitkevicius – Troki (Litwa) – „Passenger – Let her go

 

Wyróżnienie: Tian Yizhou – Chiny – „Right her waiting”

Daria Zając – Szczecin: „Ale jestem”

Michał Liszczenko – Nietyszyn (Ukraina): My way

 

Przyznano również nagrodę główną Grand Prix

dla Aleksandry Kędra z Rzeszowa: „Śpiewam i gram”

 

Ponadto przyznano nagrody specjalne:

Przewodniczącej Jury Pani Profesor Lidii Matynian oraz Pawła Moszumańskiego dla

Michała Liszczenko z Nietyszyna na Ukrainie

 

Nagroda Polskiego Radia Dzieciom dla: Poli Solarczyk z Krakowa za piosenkę „Gdy dzieci tańczą”

Nagroda redaktora Polskiego Radia „Familijnej Jedynki” Małgorzaty Bartas – Witan dla: Dawida Wojnarowicza z Jasła za piosenkę: „Ukojenie”

 

Nagrodę Dyrektora Festiwalu i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Milenii Małeckiej – Rogal dla Marty Justyne Vowk ze Lwowa: „Dwie piosenki”

oraz dla Elizy Waliłko z Tarnowa za piosenkę: „Owiecki”

 

Nagrodę założyciela festiwalu i dyrektora Wydawnictwa PROMYCZEK

– ks. Andrzeja Mulki dla Niny Kotarba za piosenkę: „Niepodległa, niepokorna”

 

Nagrody przyznało również jury dziecięce w składzie:

Barbara Witan, Paulina Boczarska, Amelka Małecka i Tadeusz Repetowski dla:

Kat I – Natalia Kubiś-Mroszczyk z Rzeszowa za piosenkę „Jestem kotem”

Kat II – Natalii Grzejszczyk z Kielc za piosenkę: „Opowiadaj mi tak”

Kat III –  Matyldy Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego

za piosenkę: Jakby z Louisem”

Kat IV – Dominykas Vitkevicius z Troków (Litwa) za piosenkę: Pasenger – Let her go