XVI Międzynarodowy Festiwal - Konkurs "INTERSHOW" 2018

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

INTERSHOW Nowy Targ -Zakopane

04-09 stycznia 2018

 

 

XVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL-KONKURS INTERSHOW

NOWY TARG, POLSKA,  04 – 09 STYCZNIA 2018 r.

 

 

Intershow_2018_karta_zgloszenia.doc 

 

R E G U L A M I N

 

  1. CEL IMPREZY: Prezentacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami, promowanie twórczości artystycznej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z tańcem, śpiewem i muzyką.

 

  1.  KONKURS CHOREOGRAFICZNY:
  2. 1.      Taniec dziecięcy – uczestnicy przygotowują 2 układy (do 10 minut), wiek do 10 lat.
  3. Zespołytańca ludowego – przygotowują 2 układy o łącznym czasie do 10 minut
  4. Zespoły tańca towarzyskiego – przygotowują 2 układy o łącznym czasie do 10 minut
  5. Zespoły tańca klasycznego (mogą być soliści i duety), przygotowują program 2 układy o łącznym czasie do 10 minut
  6. Zespoły inscenizacji tanecznej przygotowują  program (2 układy o łącznym czasie do 10 minut) zgodnie z podaną kategorią:

-  Choreografia współczesna (jazz, modern, freestyle)

            -  Choreografia nowoczesna (disco, techno, rock-n-roll, break dance, hip hop)

- Choreografia estradowa (można korzystać ze wszystkich elementów choreografii, kabaret, popularne tańce lat ubiegłych, step, czeczotka)

               Kategorie wiekowe: I - do 12 lat,  II - 13-16 lat,  III - od 17 lat

  1. Mazoret SHOW. ( kadetki, juniorki, seniorki  - mogą być zespoły soliści i duety)

Za rekwizyty uważa się wszystkie narzędzia,  którymi zawodnik operuje  jedną lub dwoma rękami- wykonuje  nimi różne elementy i używa ich dla wyrażenia ekspresj  i odzwierciedlenia charakteru muzyki i tematu. liczba rekwizyty może być różny. Można używać jakichkolwiek rekwizytów  ( BAT,  POM,  FLAG i t.d.)

Układ taneczny musi mieć własny tytuł odzwierciedlający  jego mini-historię

Przygotowują 2 układy o łącznym czasie do 6 minut.   Kategorie według zasad IMA

 

Uwaga: Zespoły mogą brać udział w 2 kategoriach tanecznych, ale dokonują podwójnej wpłaty za udział.

 

III. KONKURS WOKALNY (akademicki, ludowy, estradowy):

                        soliści

                        duety, trio, kwartet

                        zespoły do 12 osób

      Uczestnicy przygotowują 2 kompozycje o łącznym czasie do 10 minut.

     

Kategorie wiekowe:  I - do 9 lat,    II - od 10 do 13 lat,    III - od 14 do 16 lat,  IV - od 17 lat do 22 lat.

 

IV. KATEGORIA INSTRUMENTALNA (muzyka klasyczna, ludowa, estradowa) uczestnicy przygotowują  2-3 układy o łącznym czasie do 8 minut.

  

Kategorie wiekowe: I -  do 9 lat, II - od 10 do 13 lat, III - od 14 do 16 lat,  IV –od 17 do 22 lat

 

V. WYMIARY SCENY: Głębokość – 10m.  Szerokość – 8m.   Wysokość – 5,5m. Podłoże drewniane.

VI. WSTĘPNA KWALIFIKACJA uczestników festiwalu zostanie dokonana przez Radę Artystyczną Festiwalu na podstawie:

  1. Zespoły taneczne – Oświadczenia zgodnie z wzorem i DVD z nagraniem programu, zarejestrowanym kamerą  VHS lub kamerą cyfrową, ze statecznego ustawienia jednej kamery, bez najazdów, zbliżeń, przy białym świetle.

Czas nagrania musi odpowiadać czasowi trwania programu, przewidzianego dla wybranej kategorii.

Nośnik musi być opisany: kategoria, nazwa zespołu, imię, nazwisko, czas trwania utworów, kraj, miasto, autor tekstu i muzyki.

     2.  Zespoły wokalne i soliści – Oświadczenia zgodnie z wzorem i nagranie CD playback-półplayback.

Nośnik musi być opisany: kategoria, nazwa zespołu, imię, nazwisko, czas trwania utworów, kraj, miasto, autor tekstu i muzyki.

Piosenki zaprezentowane w zgłoszeniu do przesłuchań będą traktowane jako ostateczna propozycja do prezentacji podczas festiwalu.

 

 Kontakt i zgłoszenia :

 

+48 694 636 676

 

 

VII. DANE TECHNICZNE:

     - nagranie podkładu muzycznego wyłącznie na płycie CD (format audio CD) z idealną jakością dźwięku !!!

     - każde nagranie winno być zapisane na osobnym nośniku z nazwą zespołu (nazwiska wykonawców), nazwą utworu, dokładnym  czasem trwania.

 

VII. WYMOGI  KONKURSOWE   (wg zaleceń jury).

1. Choreografia – tematyka i dobór repertuaru, mistrzostwo aktorskie, prezentacja utworu i oryginalność, dobór kostiumów i rekwizytów, ogólny wyraz artystyczny,

2. Teatry – tematyka i dobór repertuaru, mistrzostwo aktorskie, układ kompozycji, wyraz artystyczny,  rekwizyty.

3. Wokal, chóry – poprawna intonacja, panowanie nad dynamiką dźwięku, złożoność wykonywanego utworu,  osobowość twórcza, wygląd zewnętrzny wykonawców.

4. Kategoria instrumentalna - poprawna intonacja, panowanie nad dynamiką dźwięku, trudność wykonywanego utworu,   osobowość twórcza, wygląd zewnętrzny wykonawców.

5. Układy przekraczające limit czasu zostaną wstrzymane (wyłączony podkład muzyczny).

 

VIII.  NAGRODY:

1. Decyzją międzynarodowego jury, w każdej nominacji zostają wyznaczeni laureaci, dyplomanci. Zostaną oni nagrodzeni dyplomami, nagrodami rzeczowymi i upominkami.

2. W oparciu o rekomendację jury, najlepsi wykonawcy mogą być nagrodzeni  zaproszeniami (ze zniżką) do udziału w kolejnych festiwalach i koncertach na terytorium Węgier, Ukrainy,  Polski, Bułgarii, Rosji, Estonii i Serbii.

3. Organizator – Firma „DAL” zastrzega sobie prawo przyznania najlepszemu choreografowi dyplomu „Symbol profesjonalizmu” wraz z premią pieniężną

4. Program koncertów oraz program koncertu galowego określa grupa reżysersko-choreograficzna (na podstawie podjętych przez jury decyzji). Program jest ostateczny nie podlega zmianie.

 

 

 

IX. SPRAWY ORGANIZACYJNE: (dotyczy uczestników z Polski)

1. Instytucje delegujące uczestników na festiwal powinny ich ubezpieczyć na czas przejazdu i pobytu, udziału w festiwalu, zapewnić wyżywienie, zakwaterowanie na terenie Podhala.

2. Kierownik zespołu ponosi odpowiedzialność za życie i zdrowie dzieci.

3. Każdy zespół powinien posiadać odpowiednią ilość opiekunów.

4. Niestosowanie się do regulaminu wyeliminuje uczestników z festiwalu.

 

Uwaga!

1. Zespoły zakwalifikowane do udziału w festiwalu wpłacają zaliczkę o wartości 30% planowanej odpłatności.

2. Rezygnacja z udziału w festiwalu spowoduje utratę przedpłaty.

3. Organizator pozostawia sobie prawo do nie dopuszczenia do udziału w konkursie zespołów, według regulaminu i kategorii, zespoły które nie wysłały we właściwym terminie radzie artystycznej DVD i kasety VHS z programem.

4. Ze wszystkimi pytaniami i propozycjami, prosimy zwracać się do Pani Krystyny Piotrowskiej.

+48 694 636 676

 

 

X. Opłaty i inne

1. W sprawach nie objętych niniejszym regulaminem decyduje organizator festiwalu.

2. Postępowanie wbrew regulaminowi eliminuje z uczestnictwa w festiwalu.

3. Lider zespołu jest odpowiedzialny za życie i zdrowie dzieci.

4. Organizacja lub osoba musi ubezpieczyć delegowanych uczestników w czasie podróży i pobytu.

5. Każda grupa musi mieć odpowiednią liczbę opiekunów. Za życie i zdrowie dzieci odpowiada opiekun.

 Opłata za udział w konkursie:

 

1 osoba (solo) – 30 euro

2 osoby (duet) – 60 euro

3 osoby (trio) – 65 euro

4 osoby – 70 euro

5 osób – 75 euro

6 osób – 80 euro

7 osób – 85 euro

8 osób – 100 euro

9 osób – 105 euro

10 osób  – 110  euro

11 osób - 115 euro

i tak dalej - każda kolejna osoba 5 euro

 

Uwaga OBYWATELE POLSCY!!!

W przypadku zapewnienia sobie pobytu na własną rękę (rekomendowane), opłacacie Państwo jedynie akredytację w wysokości podanej wyżej. Opłaty dokonuje się na miejscu, gotówką

(euro lub równowartość PLN).

 

 

Postanowienia regulaminu mogą ulec zmianie.

 

 





ORFEUSZ WE WŁOSZECH - wyniki

 
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się  X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii” 09 – 15.09. 2017 Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

W Festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Malty, Estonii, Niemiec, Rumunii oraz Polski

 

 

LAUREACI Z POLSKI

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

"ORFEUSZ W ITALII"

LIDO DI JESOLO-WENECJA 2017!

 

WOKAL

 

I MIEJSCA

NIKOLA FIEDOR (1 kat.) - ELBLĄG

EWA AGATA MOCIAK (3 kat.) - BIAŁYSTOK

PAWEŁ RYDZ (4 kat.) - WŁOSZCZOWA

 

II MIEJSCA

PAWEŁ MADZIA (kat.) - NOWY SĄCZ

KRYSPIN JAROS (3 kat.)

KLARA KWIECIEŃ (4 lat.)

KAROLINA POTOCKA (4 kat.)

 

III MIEJSCA

HANNA SOLARCZYK (1 kat.)

DAGMARA GROMNIAK (1 kat.)

ZOFIA ZIELONKA  (3 kat.) - ELBLĄG

PATRYCJA KOTARBA (4 kat) - NOWY SĄCZ

ANDŻELIKA DUCZEK (4kat) - ELBLĄG

KATARZYNA ROGAL (5 kat) - NOWY SĄCZ

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I MIEJSCA

"SZALONE MAŁOLATY" - ELBLĄG (2 kat)

"SZALONE" - ELBLĄG (3 kat.)

 

II MIEJSCE

"PROMYCZKI DOBRA" (2 kat.) - NOWY SĄCZ

 

III MIEJSCE

"TAKT"(3 kat.) - PYSZNICA

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA ORZEPINSKA - KAŁUSZYN

MICHALINA JÓZEFOWICZ - ELBLĄG

DUET KLARA KWIECIEŃ I MAKSYMILIAN WICKOWSKI

 

TANIEC

 

GRAND PRIX

ZESPÓŁ TANECZNY "KIK" -PYSZNICA

 

I MIEJSCA

"DOTYK" - SUWAŁKI

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA II "- OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCE

"KONOPDANCE" - WARSZAWA

 

III MIEJSCA

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "GAWĘDA" - WARSZAWA

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA III ,IV " - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

GRUPA BALETOWA "ADAGIO" - NOWY SĄCZ

 

TANIEC SOLO

 

I MIEJSCA

 

SANDRA MARMON (4 kat.) - NOWY SĄCZ

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA (4 kat) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

EWA AGATA MOCIAK (5 kat.) - BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCA

HANNA SZCZEPANIAK (2 kat.) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

III MIEJSCA

IGA KOSZKALO - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

WIKTORIA KRUPA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI  

ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ALICJA PIETRZAK - NOWY SĄCZ

 

DUET: WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

TRIO: ALEKSANDRA WESOŁOWSKA, IGA KOSZKALO, ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI