XVI Międzynarodowy Festiwal - Konkurs "INTERSHOW" 2018

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

INTERSHOW Nowy Targ -Zakopane

04-09 stycznia 2018

 

 

XVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL-KONKURS INTERSHOW

NOWY TARG, POLSKA,  04 – 09 STYCZNIA 2018 r.

 

 

W Festiwalu brali udział wykonawcy z, Niemiec, Rosji, Białorusi, Kirgistanu, Inguszeti oraz Polski

 

Laureaci z Polski

 

WOKAL

GRAND PRIX MARTYNA ZYGADŁO - Woźniki Śląskie

 

KATEGORIA I

 

1 miejsca

Alicja Tracz -Janów Lubelski

2 miejsce

Pola Solarczyk - Kraków

Sonia Las - Nowy Targ

3 miejsce

Klara Smola - Tarnów

wyróżnienia:

Paulina Jarząbek

Natalia Gal - Nowy Targ

 

KATEGORIA II

1 miejsca

GABRIELA BORYS - Gdynia

MALWINA LAS - Nowy Targ

duet ZUZANNA POLAŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

WIKTORIA MUSZYŃSKA-Leszno

Zespół Wokalny "WIERCIPIĘTY"-Gdynia

 

2 miejsca

ALEKSANDRA BIELEWICZ - Bielsko- Biala

AMELIA KURANTOWICZ - Rokietnica

NELA ZAWADZKA - Węgrów

OLIWIA KOPIEC - Radomsko

 

3 miejsca

NATALIA WAWRZYŃCZYK - Lublin

JAGODA RATAJ - Katowice

 

wyróżnienia:

Dagmara Gromniak - Tarnów

Zuzanna Polańska - Gdynia

Aleksandra Tracz - Janów Lubelski

Kamila Tylek - Włosań

Wlasta Wysoczanska - Czarny Las

 

Kategoria III

1 miejsca

JULIA JARZĄBEK - Nowy Targ

AMELIA RYDZYŃSKA - Gdynia

KAROLINA SZCZUROWSKA - Skrzydlina

Duet - AMELIA RYDZYŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

Zespół Wokalny "GRANDA" -Gdynia

 

2 miejsca

DARIA ENGLOT - Oleśnica

ALICJA SPOREK - Gdynia

MICHAL MAKOWSKI - Dziepolc

 

3 miejsca

duet ADRIANNA GOZDZIK i ZUZANNA ORZEPIŃSKA - Kałuszyn

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA" - Kałuszyn

ADRIANNA GOŹDZIK - Kałuszyn

BEATA SUTOR - Nowy Targ

 

wyróżnienia:

Eliza Gąsiorowska - Tarnów

Dominika Popek - Gdynia

Magdalena Jędrzejak - Bielsko-Biala

Paulina Bryniarska - Nowy Targ

Marcelina Cieślik - Tarnów

Zuzanna Orzepińska - Kałuszyn

Julia Pietrzak - Siedlce

Aleksandra Wysokińska - Siedlce

Julia Drożdżynska - Gidle

Katarzyna Utratny - Zytno

 

Kategoria IV

 

1 miejsca

KRYSTIAN KUBOWICZ - Kraków

 

2 miejsca

MAGDA PANEK - Nowy Targ

MARIA MARKIEWICZ - Gidle

 

3 miejsce

PATRYCJA KOTARBA - Nowy Sącz

 

Kategoria V

 

1 miejsca

SZYMON GRZYWACZ - Kraków

PATRYK MORAWIK - Kielce

 

TANIEC

GRAND PRIX - ZESPÓŁ TANECZNY "KIK"-Pysznica

 

I MIEJSCA W ROZNYCH KATEGORIACH TANECZNYCH I WIEKOWYCH

 

Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny "ŁĘCZYCANIE" -Łę0czyca

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej-Kutno

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA"-Kałuszyn

 

Zespół Taneczny "KORRIGANS"-Gdynia

Zespół Taneczny "FANTAZJA"-Zgierz

Zespół Taneczny "MODERNA"-Gdynia

duet OLWIA KOPIEC i KACPER KWARTA-Radomsko

Zespół Taneczny "SUPERNOVA"-Gdynia

 

 GRATULUJEMY !!!

 

Program-festiwalu-konkursu-Intershow-2018_2.pdf

 

R E G U L A M I N

 

  1. CEL IMPREZY: Prezentacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami, promowanie twórczości artystycznej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z tańcem, śpiewem i muzyką.

 

  1.  KONKURS CHOREOGRAFICZNY:
  2. 1.      Taniec dziecięcy – uczestnicy przygotowują 2 układy (do 10 minut), wiek do 10 lat.
  3. Zespołytańca ludowego – przygotowują 2 układy o łącznym czasie do 10 minut
  4. Zespoły tańca towarzyskiego – przygotowują 2 układy o łącznym czasie do 10 minut
  5. Zespoły tańca klasycznego (mogą być soliści i duety), przygotowują program 2 układy o łącznym czasie do 10 minut
  6. Zespoły inscenizacji tanecznej przygotowują  program (2 układy o łącznym czasie do 10 minut) zgodnie z podaną kategorią:

-  Choreografia współczesna (jazz, modern, freestyle)

            -  Choreografia nowoczesna (disco, techno, rock-n-roll, break dance, hip hop)

- Choreografia estradowa (można korzystać ze wszystkich elementów choreografii, kabaret, popularne tańce lat ubiegłych, step, czeczotka)

               Kategorie wiekowe: I - do 12 lat,  II - 13-16 lat,  III - od 17 lat

  1. Mazoret SHOW. ( kadetki, juniorki, seniorki  - mogą być zespoły soliści i duety)

Za rekwizyty uważa się wszystkie narzędzia,  którymi zawodnik operuje  jedną lub dwoma rękami- wykonuje  nimi różne elementy i używa ich dla wyrażenia ekspresj  i odzwierciedlenia charakteru muzyki i tematu. liczba rekwizyty może być różny. Można używać jakichkolwiek rekwizytów  ( BAT,  POM,  FLAG i t.d.)

Układ taneczny musi mieć własny tytuł odzwierciedlający  jego mini-historię

Przygotowują 2 układy o łącznym czasie do 6 minut.   Kategorie według zasad IMA

 

Uwaga: Zespoły mogą brać udział w 2 kategoriach tanecznych, ale dokonują podwójnej wpłaty za udział.

 

III. KONKURS WOKALNY (akademicki, ludowy, estradowy):

                        soliści

                        duety, trio, kwartet

                        zespoły do 12 osób

      Uczestnicy przygotowują 2 kompozycje o łącznym czasie do 10 minut.

     

Kategorie wiekowe:  I - do 9 lat,    II - od 10 do 13 lat,    III - od 14 do 16 lat,  IV - od 17 lat do 22 lat.

 

IV. KATEGORIA INSTRUMENTALNA (muzyka klasyczna, ludowa, estradowa) uczestnicy przygotowują  2-3 układy o łącznym czasie do 8 minut.

  

Kategorie wiekowe: I -  do 9 lat, II - od 10 do 13 lat, III - od 14 do 16 lat,  IV –od 17 do 22 lat

 

V. WYMIARY SCENY: Głębokość – 10m.  Szerokość – 8m.   Wysokość – 5,5m. Podłoże drewniane.

VI. WSTĘPNA KWALIFIKACJA uczestników festiwalu zostanie dokonana przez Radę Artystyczną Festiwalu na podstawie:

  1. Zespoły taneczne – Oświadczenia zgodnie z wzorem i DVD z nagraniem programu, zarejestrowanym kamerą  VHS lub kamerą cyfrową, ze statecznego ustawienia jednej kamery, bez najazdów, zbliżeń, przy białym świetle.

Czas nagrania musi odpowiadać czasowi trwania programu, przewidzianego dla wybranej kategorii.

Nośnik musi być opisany: kategoria, nazwa zespołu, imię, nazwisko, czas trwania utworów, kraj, miasto, autor tekstu i muzyki.

     2.  Zespoły wokalne i soliści – Oświadczenia zgodnie z wzorem i nagranie CD playback-półplayback.

Nośnik musi być opisany: kategoria, nazwa zespołu, imię, nazwisko, czas trwania utworów, kraj, miasto, autor tekstu i muzyki.

Piosenki zaprezentowane w zgłoszeniu do przesłuchań będą traktowane jako ostateczna propozycja do prezentacji podczas festiwalu.

 

 Kontakt i zgłoszenia :

 

+48 694 636 676

 

 

VII. DANE TECHNICZNE:

     - nagranie podkładu muzycznego wyłącznie na płycie CD (format audio CD) z idealną jakością dźwięku !!!

     - każde nagranie winno być zapisane na osobnym nośniku z nazwą zespołu (nazwiska wykonawców), nazwą utworu, dokładnym  czasem trwania.

 

VII. WYMOGI  KONKURSOWE   (wg zaleceń jury).

1. Choreografia – tematyka i dobór repertuaru, mistrzostwo aktorskie, prezentacja utworu i oryginalność, dobór kostiumów i rekwizytów, ogólny wyraz artystyczny,

2. Teatry – tematyka i dobór repertuaru, mistrzostwo aktorskie, układ kompozycji, wyraz artystyczny,  rekwizyty.

3. Wokal, chóry – poprawna intonacja, panowanie nad dynamiką dźwięku, złożoność wykonywanego utworu,  osobowość twórcza, wygląd zewnętrzny wykonawców.

4. Kategoria instrumentalna - poprawna intonacja, panowanie nad dynamiką dźwięku, trudność wykonywanego utworu,   osobowość twórcza, wygląd zewnętrzny wykonawców.

5. Układy przekraczające limit czasu zostaną wstrzymane (wyłączony podkład muzyczny).

 

VIII.  NAGRODY:

1. Decyzją międzynarodowego jury, w każdej nominacji zostają wyznaczeni laureaci, dyplomanci. Zostaną oni nagrodzeni dyplomami, nagrodami rzeczowymi i upominkami.

2. W oparciu o rekomendację jury, najlepsi wykonawcy mogą być nagrodzeni  zaproszeniami (ze zniżką) do udziału w kolejnych festiwalach i koncertach na terytorium Węgier, Ukrainy,  Polski, Bułgarii, Rosji, Estonii i Serbii.

3. Organizator – Firma „DAL” zastrzega sobie prawo przyznania najlepszemu choreografowi dyplomu „Symbol profesjonalizmu” wraz z premią pieniężną

4. Program koncertów oraz program koncertu galowego określa grupa reżysersko-choreograficzna (na podstawie podjętych przez jury decyzji). Program jest ostateczny nie podlega zmianie.

 

 

 

IX. SPRAWY ORGANIZACYJNE: (dotyczy uczestników z Polski)

1. Instytucje delegujące uczestników na festiwal powinny ich ubezpieczyć na czas przejazdu i pobytu, udziału w festiwalu, zapewnić wyżywienie, zakwaterowanie na terenie Podhala.

2. Kierownik zespołu ponosi odpowiedzialność za życie i zdrowie dzieci.

3. Każdy zespół powinien posiadać odpowiednią ilość opiekunów.

4. Niestosowanie się do regulaminu wyeliminuje uczestników z festiwalu.

 

Uwaga!

1. Zespoły zakwalifikowane do udziału w festiwalu wpłacają zaliczkę o wartości 30% planowanej odpłatności.

2. Rezygnacja z udziału w festiwalu spowoduje utratę przedpłaty.

3. Organizator pozostawia sobie prawo do nie dopuszczenia do udziału w konkursie zespołów, według regulaminu i kategorii, zespoły które nie wysłały we właściwym terminie radzie artystycznej DVD i kasety VHS z programem.

4. Ze wszystkimi pytaniami i propozycjami, prosimy zwracać się do Pani Krystyny Piotrowskiej.

+48 694 636 676

 

 

X. Opłaty i inne

1. W sprawach nie objętych niniejszym regulaminem decyduje organizator festiwalu.

2. Postępowanie wbrew regulaminowi eliminuje z uczestnictwa w festiwalu.

3. Lider zespołu jest odpowiedzialny za życie i zdrowie dzieci.

4. Organizacja lub osoba musi ubezpieczyć delegowanych uczestników w czasie podróży i pobytu.

5. Każda grupa musi mieć odpowiednią liczbę opiekunów. Za życie i zdrowie dzieci odpowiada opiekun.

 Opłata za udział w konkursie:

 

1 osoba (solo) – 30 euro

2 osoby (duet) – 60 euro

3 osoby (trio) – 65 euro

4 osoby – 70 euro

5 osób – 75 euro

6 osób – 80 euro

7 osób – 85 euro

8 osób – 100 euro

9 osób – 105 euro

10 osób  – 110  euro

11 osób - 115 euro

i tak dalej - każda kolejna osoba 5 euro

 

Uwaga OBYWATELE POLSCY!!!

W przypadku zapewnienia sobie pobytu na własną rękę (rekomendowane), opłacacie Państwo jedynie akredytację w wysokości podanej wyżej. Opłaty dokonuje się na miejscu, gotówką

(euro lub równowartość PLN).

 

 

Postanowienia regulaminu mogą ulec zmianie.

 

 





SKOWRONECZEK - 2018

Wyniki: Jury XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej

SKOWRONECZEK – 2018

 

Jury w składzie: 

Przewodnicząca – Prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna – Kraków

Małgorzata Bartas –Witan – Redaktor Polskiego Radia „Familijna Jedynka”–Warszawa

Krystyna Piotrowska – koordynator EUROFESTIWALI

Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Jacek Cygan – muzyk i autor tekstu

Jerzy Petersburski – kompozytor i autor programów muzycznych dla dzieci

Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków

po przesłuchaniu w dniu 4 lipca 2018 roku w Nowym Sączu 74 uczestników finału przyznało w czterech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – dzieci urodzone po 1.01.2010 – 31.12. 2013

I nagroda – Pola Solarczyk – Kraków – „Gdy dzieci tańczą”

II nagroda – Wiktoria Bułhak – Biała Podlaska – „Biedroneczki”

Natalia Kubiś-Mroszczyk – Rzeszów – „Jestem Kotem”

III nagroda – Michał Sitek – Rzeszów – „Za mały”

Wyróżnienie: Katarzyna Wiktorowska – Nowy Sącz – „Hej Baco”

Liwia Stareńczak – Tarnów – „Jesteś mamą”

KATEGORIA II – dzieci urodzone po 1.01.2007 – 31.12. 2009

I nagroda – Krystian Gizicki – Nowy Sącz – „Budzik”

Nela Zawadzka – Węgrów – „Karnawał raz w życiu”

II nagroda – Natalia Grzejszczyk – Kielce – „Opowiadaj mi tak”

Edyta Limanówka – Nowy Targ – „Makiawel Cats”

III nagroda – Paweł Madzia – Nowy Sącz – Na morza dnie

Aleksandra Sieńkowska – Jasło – W moim ogródecku

Wyróżnienie: Oktawia Mazur – Bingen (Niemcy) – Na kuferku

Katarzyna Pel – Lwów (Ukraina) – Des pasito

Oliwia Niemczura – Rzeszów – „Kolorowy wiatr”

 

KATEGORIA III – dzieci urodzone po 1.01.2005 – 31.12. 2006

I nagroda – Dawid Wojnarowicz – Jasło: „Ukojenie”

II nagroda – Matylda Szklarska – Ostrowiec Świętokrzyski – Jakby z Louisem”

III nagroda – Hanna Solarczyk – Kraków: „Kolorowy wiatr”

Jakub Duda – Nowy Targ – „Eurydyki”

Zeng Hairui – Chiny – Big big

Wyróżnienie:

Zuzanna Leśniak – Nowy Sącz – Rytm i melodia

Urszula Mrowca-Kuscorz – Zakopane „Rytm i melodia”

 

KATEGORIA IV – dzieci urodzone po 1.01.2002 – 31.12. 2004

I nagroda – Karolina Szczurowska – Skrzydlna: „Kiedyś”

II nagroda – Marlena Mazgaj – Wola Skrzydlańska: „Matko Boska Częstochowska”

Huang Chenyu – Chiny – „Need you now”

III nagroda –Kinga Gurgul – Dębno – „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”

Oliwia Ślipek – Nowy Sącz: „Obłoki marzeń”

Dominykas Vitkevicius – Troki (Litwa) – „Passenger – Let her go

 

Wyróżnienie: Tian Yizhou – Chiny – „Right her waiting”

Daria Zając – Szczecin: „Ale jestem”

Michał Liszczenko – Nietyszyn (Ukraina): My way

 

Przyznano również nagrodę główną Grand Prix

dla Aleksandry Kędra z Rzeszowa: „Śpiewam i gram”

 

Ponadto przyznano nagrody specjalne:

Przewodniczącej Jury Pani Profesor Lidii Matynian oraz Pawła Moszumańskiego dla

Michała Liszczenko z Nietyszyna na Ukrainie

 

Nagroda Polskiego Radia Dzieciom dla: Poli Solarczyk z Krakowa za piosenkę „Gdy dzieci tańczą”

Nagroda redaktora Polskiego Radia „Familijnej Jedynki” Małgorzaty Bartas – Witan dla: Dawida Wojnarowicza z Jasła za piosenkę: „Ukojenie”

 

Nagrodę Dyrektora Festiwalu i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Milenii Małeckiej – Rogal dla Marty Justyne Vowk ze Lwowa: „Dwie piosenki”

oraz dla Elizy Waliłko z Tarnowa za piosenkę: „Owiecki”

 

Nagrodę założyciela festiwalu i dyrektora Wydawnictwa PROMYCZEK

– ks. Andrzeja Mulki dla Niny Kotarba za piosenkę: „Niepodległa, niepokorna”

 

Nagrody przyznało również jury dziecięce w składzie:

Barbara Witan, Paulina Boczarska, Amelka Małecka i Tadeusz Repetowski dla:

Kat I – Natalia Kubiś-Mroszczyk z Rzeszowa za piosenkę „Jestem kotem”

Kat II – Natalii Grzejszczyk z Kielc za piosenkę: „Opowiadaj mi tak”

Kat III –  Matyldy Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego

za piosenkę: Jakby z Louisem”

Kat IV – Dominykas Vitkevicius z Troków (Litwa) za piosenkę: Pasenger – Let her go