Super Mikrofon Radia JARD 2014

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Super Mikrofon Radia JARD"

21-23 marca 2014r., Białystok

 

www.jard.pl

 

SOLIŚCI DO LAT 7
Vilte Petrokaite II 
Julia Ampuła „Gdyby tak wróżką być „ W
Zosia Hermanowicz „Panie Janie” W - dla najmłodszego uczestnika Festiwalu
Julia Kostrzewa „Kolorowe obrazki” III 

 

SOLIŚCI OD 8 DO 10 LAT
Agata Daniłowicz „Ene due rabe swing”” Wyróżnienie
Maja Popiołek „Z liściem na trzy czwarte” Akademia Rock&roll A Wyróżnienie
Aleksandra Czaplicka „Zatańcz” ,„Matoł” I
Gustaw Gabrylewski „Kto się czubi” Wyróżnienie
Martyna Zygadło „Ale jestem” I
Kuba Walendykiewicz „Śrubki” III
Sabina Usenko „O, Darling”, IV
Roman Romantsov „Bibika” II
Gabriela Łazarska „Grosik” II
Julia Słabińska „Różowa piosenka” III
Eva Soloveva „Modnica” IV
Daria Didenko „ choroszaja piosenka” IV

 

 

SOLIŚCI OD 11 DO 13 LAT
Agata Ewa Mociak „Sweet home Chicago I
Aiste Zubrickaite W nagroda PRO ART
Tracz Wiktoria „Jestem taka jaka jestem” I
Tsukur Marina „dwier” III
Ekaterina Novikova „Tańczące Eurydyki” III
Valeriia Bogdanova A”Za oknami dojd” W
Paulina Różyńska „Piosenka uwerturowa” III
Michał Kamiński „Zimny drań” II
Martyna Wasilewska „Świat to muzyka” W nagroda PRO ART
Sofija Ostapiuk Adel „Skyful” II
Julka Nykiś „Płonie stodoła” W Nagroda PRO ART

 

SOLIŚCI OD 14 DO 16 LAT
Karolina Adamczyk „Spider web's” W
Natalia Straszyńska „Gram o wszystko” III
Muszyńska Aleksandra „Gdybyś” II
Gabriela Bednarska „Nie wie nikt” II
Bartosz Jabłoński „Can you feel the love” Wyróżnienie PRO ART
Anna Szutkiewicz „Sen motyla” I
Julia Jachimowicz W
Monika Frontczak IV
Sandra Stochmiałek IV
Aleksandra Sobieraj IV

 

SOLIŚCI POWYŻEJ 16 LAT
Marija Niechajciuk „Feeling good” W
Małgorzata Beczek „Za daleko mieszkasz miły” + akompaniament II
Aleksandra Kosiorek „Hurt” Christina Aguillera W
Magdalena Romanowska „Dream a litte dream” W
Dominika Kaźmierczak 1917(piosenka autorska) + gitara W
Małgorzata Frontczak „Stand Up for love” David Foster III
Kinga Kowalkowska „Jaskółka uwięziona” I
Kaja Stasińska „All that jazz” J.Kander III
Natalia Zalewska „Je Suis Malade” W

 

DUETY DO LAT 12 
Julia Szarnecka Wiktoria Szarnecka „Ach, jak przyjemnie” W
Maja Popiołek Martyna Ćwik „Budujemy łódź”„Radosna samba” W
Krzysztof Chmielewski Bartosz Sitek „Śpiewać każdy może” W
Paulina Różyńska Martyna Wasilewska „Pływaj żabką” II

 

DUETY OD 13 DO 16 LAT
Paulina Modła Łukasz Wolski „Może za jakiś czas” „Say something” W
Roksana Batorowicz Marta Herman „Nie pasuje tutaj” II
Julia Jachimowicz Sylwia Berus „The Show” III
Gabi& Pati „Deszczyk” W
NatKa „happy” I

 

DUETY POWYŻEJ 16 LAT
Kinga Kowalkowska Natalia Zalewska „Dobranoc Panowie” I
Olga Arusztowicz Aleksandra Kosiorek „I'm so excitet” III
KarMa When you believe II

 

ZESPOŁY WOKALNE DO LAT 10
Perliukas I
Ulybka „Moja Rossia” lub "horoshee nastroenie” II
Trio „Rozśpiewane" 
Nutki” „Idziemy szukać wiosny” III
Buslik „ Hit the road jack” II

 

ZESPOŁY WOKALNE OD 11 DO 16 LAT
NUTELKI „Jeszcze nie wiem” II
Dziecięco - folklorystyczny zespół Sinegorcy-molodcy” „ A u nas na Donu” III
Zespół wokalny Edyty Kiesewetter „Edyta Band” „Trzepak Show” I

 

ZESPOŁY WOKALNE POWYŻEJ 16 LAT
Beciaki „Hallelujah” III
„DEMEX” „Samba życia” II
Buslik „Reczenka” I




SKOWRONECZEK - 2018

Wyniki: Jury XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej

SKOWRONECZEK – 2018

 

Jury w składzie: 

Przewodnicząca – Prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna – Kraków

Małgorzata Bartas –Witan – Redaktor Polskiego Radia „Familijna Jedynka”–Warszawa

Krystyna Piotrowska – koordynator EUROFESTIWALI

Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Jacek Cygan – muzyk i autor tekstu

Jerzy Petersburski – kompozytor i autor programów muzycznych dla dzieci

Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków

po przesłuchaniu w dniu 4 lipca 2018 roku w Nowym Sączu 74 uczestników finału przyznało w czterech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – dzieci urodzone po 1.01.2010 – 31.12. 2013

I nagroda – Pola Solarczyk – Kraków – „Gdy dzieci tańczą”

II nagroda – Wiktoria Bułhak – Biała Podlaska – „Biedroneczki”

Natalia Kubiś-Mroszczyk – Rzeszów – „Jestem Kotem”

III nagroda – Michał Sitek – Rzeszów – „Za mały”

Wyróżnienie: Katarzyna Wiktorowska – Nowy Sącz – „Hej Baco”

Liwia Stareńczak – Tarnów – „Jesteś mamą”

KATEGORIA II – dzieci urodzone po 1.01.2007 – 31.12. 2009

I nagroda – Krystian Gizicki – Nowy Sącz – „Budzik”

Nela Zawadzka – Węgrów – „Karnawał raz w życiu”

II nagroda – Natalia Grzejszczyk – Kielce – „Opowiadaj mi tak”

Edyta Limanówka – Nowy Targ – „Makiawel Cats”

III nagroda – Paweł Madzia – Nowy Sącz – Na morza dnie

Aleksandra Sieńkowska – Jasło – W moim ogródecku

Wyróżnienie: Oktawia Mazur – Bingen (Niemcy) – Na kuferku

Katarzyna Pel – Lwów (Ukraina) – Des pasito

Oliwia Niemczura – Rzeszów – „Kolorowy wiatr”

 

KATEGORIA III – dzieci urodzone po 1.01.2005 – 31.12. 2006

I nagroda – Dawid Wojnarowicz – Jasło: „Ukojenie”

II nagroda – Matylda Szklarska – Ostrowiec Świętokrzyski – Jakby z Louisem”

III nagroda – Hanna Solarczyk – Kraków: „Kolorowy wiatr”

Jakub Duda – Nowy Targ – „Eurydyki”

Zeng Hairui – Chiny – Big big

Wyróżnienie:

Zuzanna Leśniak – Nowy Sącz – Rytm i melodia

Urszula Mrowca-Kuscorz – Zakopane „Rytm i melodia”

 

KATEGORIA IV – dzieci urodzone po 1.01.2002 – 31.12. 2004

I nagroda – Karolina Szczurowska – Skrzydlna: „Kiedyś”

II nagroda – Marlena Mazgaj – Wola Skrzydlańska: „Matko Boska Częstochowska”

Huang Chenyu – Chiny – „Need you now”

III nagroda –Kinga Gurgul – Dębno – „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”

Oliwia Ślipek – Nowy Sącz: „Obłoki marzeń”

Dominykas Vitkevicius – Troki (Litwa) – „Passenger – Let her go

 

Wyróżnienie: Tian Yizhou – Chiny – „Right her waiting”

Daria Zając – Szczecin: „Ale jestem”

Michał Liszczenko – Nietyszyn (Ukraina): My way

 

Przyznano również nagrodę główną Grand Prix

dla Aleksandry Kędra z Rzeszowa: „Śpiewam i gram”

 

Ponadto przyznano nagrody specjalne:

Przewodniczącej Jury Pani Profesor Lidii Matynian oraz Pawła Moszumańskiego dla

Michała Liszczenko z Nietyszyna na Ukrainie

 

Nagroda Polskiego Radia Dzieciom dla: Poli Solarczyk z Krakowa za piosenkę „Gdy dzieci tańczą”

Nagroda redaktora Polskiego Radia „Familijnej Jedynki” Małgorzaty Bartas – Witan dla: Dawida Wojnarowicza z Jasła za piosenkę: „Ukojenie”

 

Nagrodę Dyrektora Festiwalu i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Milenii Małeckiej – Rogal dla Marty Justyne Vowk ze Lwowa: „Dwie piosenki”

oraz dla Elizy Waliłko z Tarnowa za piosenkę: „Owiecki”

 

Nagrodę założyciela festiwalu i dyrektora Wydawnictwa PROMYCZEK

– ks. Andrzeja Mulki dla Niny Kotarba za piosenkę: „Niepodległa, niepokorna”

 

Nagrody przyznało również jury dziecięce w składzie:

Barbara Witan, Paulina Boczarska, Amelka Małecka i Tadeusz Repetowski dla:

Kat I – Natalia Kubiś-Mroszczyk z Rzeszowa za piosenkę „Jestem kotem”

Kat II – Natalii Grzejszczyk z Kielc za piosenkę: „Opowiadaj mi tak”

Kat III –  Matyldy Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego

za piosenkę: Jakby z Louisem”

Kat IV – Dominykas Vitkevicius z Troków (Litwa) za piosenkę: Pasenger – Let her go