XV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘDY I PASTORAŁKI WSPÓŁCZESNEJ „KANTYCZKA 2014”

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

 
XV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘDY I PASTORAŁKI WSPÓŁCZESNEJ
KANTYCZKA 2014”
25-26.01.2014r. BIELSK PODLASKI

 

Kolęda rozbrzmiewała w Polsce od niepamiętnych czasów.

Jej wielka popularność i powszechność wśród wszystkich warstw społecznych na przestrzeni wielu stuleci sprawiała, iż była ona ważnym przejawem życia artystycznego. Najwięksi nasi poeci tworzyli utwory o Bożym Narodzeniu, a mało jest kompozytorów, którzy by nie pisali lub nie opracowywali kolęd.

Niech ten Festiwal będzie pewnym wkładem do tej bogatej polskiej twórczości kolędowej i tradycyjnego kolędowania.

 


Kategoria 7-11 lat:
 
Złoty Flecik - Gabrysia Perkowska (Fart Bielsk Podlaski),
 
Srebrny Flecik - Natalia Urlewicz (Fart Bielsk Podlaski),
 
Brązowy Flecik - Maria Sawicka (Hajnówka),
 
wyróżnienia: Agata Daniłowicz (Grajewo), Olga Jagieło (Pruszyn), Julia Statkiewicz (Tykocin), Zuzanna Piotrowska (Fart Bielsk Podlaski).

Kategoria 12-15 lat:
 
Złoty Flecik - Anna Loranty (Ostrowiec Świętokrzyski),
 
Srebrny Flecik - Katarzyna Golecka (Parczew),
 
Brązowy Flecik - Aleksandra Łodzińska (Puławy),
 
wyróżnienie - Aleksandra Muszyńska (Białystok).

Kategoria powyżej 16 lat:
 
Złoty Flecik - Aleksandra Zdunek (Puławy),
 
Srebrny Flecik - Adrian Litewka (Biała Podlaska),
 
Brązowy Flecik - Renata Tuszyńska (Hajnówka),
 
wyróżnienia: Monika Bodziak (Ostrów Lubelski), Klaudia Drożdżyk (Parczew), Magdalena Tworkowska (Fart Bielsk Podlaski), Mikołaj Zieńczuk (Paszenki).
 

 

Więcej informacji na stronie organizatora




ORFEUSZ WE WŁOSZECH - wyniki

 
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się  X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii” 09 – 15.09. 2017 Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

W Festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Malty, Estonii, Niemiec, Rumunii oraz Polski

 

 

LAUREACI Z POLSKI

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

"ORFEUSZ W ITALII"

LIDO DI JESOLO-WENECJA 2017!

 

WOKAL

 

I MIEJSCA

NIKOLA FIEDOR (1 kat.) - ELBLĄG

EWA AGATA MOCIAK (3 kat.) - BIAŁYSTOK

PAWEŁ RYDZ (4 kat.) - WŁOSZCZOWA

 

II MIEJSCA

PAWEŁ MADZIA (kat.) - NOWY SĄCZ

KRYSPIN JAROS (3 kat.)

KLARA KWIECIEŃ (4 lat.)

KAROLINA POTOCKA (4 kat.)

 

III MIEJSCA

HANNA SOLARCZYK (1 kat.)

DAGMARA GROMNIAK (1 kat.)

ZOFIA ZIELONKA  (3 kat.) - ELBLĄG

PATRYCJA KOTARBA (4 kat) - NOWY SĄCZ

ANDŻELIKA DUCZEK (4kat) - ELBLĄG

KATARZYNA ROGAL (5 kat) - NOWY SĄCZ

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I MIEJSCA

"SZALONE MAŁOLATY" - ELBLĄG (2 kat)

"SZALONE" - ELBLĄG (3 kat.)

 

II MIEJSCE

"PROMYCZKI DOBRA" (2 kat.) - NOWY SĄCZ

 

III MIEJSCE

"TAKT"(3 kat.) - PYSZNICA

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA ORZEPINSKA - KAŁUSZYN

MICHALINA JÓZEFOWICZ - ELBLĄG

DUET KLARA KWIECIEŃ I MAKSYMILIAN WICKOWSKI

 

TANIEC

 

GRAND PRIX

ZESPÓŁ TANECZNY "KIK" -PYSZNICA

 

I MIEJSCA

"DOTYK" - SUWAŁKI

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA II "- OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCE

"KONOPDANCE" - WARSZAWA

 

III MIEJSCA

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "GAWĘDA" - WARSZAWA

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA III ,IV " - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

GRUPA BALETOWA "ADAGIO" - NOWY SĄCZ

 

TANIEC SOLO

 

I MIEJSCA

 

SANDRA MARMON (4 kat.) - NOWY SĄCZ

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA (4 kat) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

EWA AGATA MOCIAK (5 kat.) - BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCA

HANNA SZCZEPANIAK (2 kat.) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

III MIEJSCA

IGA KOSZKALO - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

WIKTORIA KRUPA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI  

ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ALICJA PIETRZAK - NOWY SĄCZ

 

DUET: WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

TRIO: ALEKSANDRA WESOŁOWSKA, IGA KOSZKALO, ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI