LUCKY TICKET 2015

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

 

FESTIWAL KONKURS LUCKY TICKET 01-06 maja 2015 roku

Ayia Napa, Cypr

 

• Impreza ma na celu poznanie i wspieranie uzdolnionych dzieci, kultywowanie tradycji narodowych  krajów uczestniczących w festiwalu.

• Festiwal jest przeznaczony dla dziecięcych zespołów artystycznych oraz  solistów w kategoriach: taniec, teatr, cyrk, wokal, chóry i gatunki instrumentalne.

• Oficjalne zgłoszenia do udziału w Festiwalu należy przesyłać do:

Krystyna Piotrowska

• Uczestnicy przedstawiają do konkursu 2 numery dla każdej kategorii, w każdej kategorii wiekowej. Kategorie wiekowe: taniec, teatr, cyrk: I - do 12 lat, II - 13-16 lat, III - od 17 lat;

 Wokal i instrumentaliści: I - do 9 lat, II - 10-13 lat, III - 14-16 lat, IV - od 17 lat.

• Międzynarodowe jury, w każdej kategorii przyzna nagrody i wyróżnienia.

• Uczestnicy ponoszą koszty przejazdu, opłat festiwalowych, posiłków i zakwaterowania.

• Opiekun grupy ponosi odpowiedzialność za życie i zdrowie dzieci.

• Osoby biorące udział w Festiwalu powinny być  ubezpieczone na  czas podróży i pobytu za granicą.

• Każda grupa musi posiadać odpowiednią liczbę opiekunów. Kierownik grupy nie może być jedynym opiekunem.

• Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 05 kwietnia 2015

• W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem, organizator będzie decydował na miejscu.

• Niezastosowanie się do warunków regulaminu  wyklucza z udziału w Festiwalu.

• Nagrania (demo) należy przesłać do Krystyny ​​Piotrowskiej przed 05 kwietnia 2015

e-mail: piotrowskakrystyna@o2.pl

 

 

Program festiwalu

01 maja - przyjazd uczestników, zakwaterowanie

02 maja – parada - uroczyste otwarcie festiwalu na nabrzeżu miasta Agia Napa

03 maja - konkurs

04 maj - czas wolny, wycieczki

05 maja - Koncert Galowy dla mieszkańców i turystów w mieście

06 maja - wyjazd uczestników festiwalu.

 

Opłaty:

Zakwaterowanie, wyżywienie oraz transfer z lotniska Larnaka (hotel-lotnisko Larnaka):

Dzieci 199 €

Dorośli 214 €

 

Opłata przygotowawcza 20 €

Udział opłata soliści 50 €

Opłata za uczestnictwo w grupach (dla 1 osoby) 25 €

Dodatkowy dzień pobytu 35 €

21 osoba w grupie (opiekun) nie ponosi żadnych kosztów (udział za darmo).

 

 

**********************************************************************************

 

FESTIVAL-CONTEST 01-06 maja 2015

AYIA NAPA, CYPR

 

•The event aims to: identify and support gifted children, familiar with the national traditions of the countries participating in the festival.

•The festival is open to children's art groups and soloists dance, theater, circus, vocal, choirs and instrumental genres.

•Official requests to participate must be sent to the organizer

•Collectives submit to the competition 2 numbers in one nomination, and in one age category Age categories: Choreography, theater, circus: 1st – to 12 years, 2nd - 13 - 16 years, 3rd – from 17 years Vocal and instrumental genres: 1st - to 9 years, 2nd - 10 -13 years, 3rd - 14 -16 years, 4th – from 17 years.

•An international jury in each category are determined by the winners and honorable mentions (I, II, III degree), nominated diplomas, are awarded diplomas, prizes and souvenirs.

•Organizing, delegating participants will pay the fare, payment of participation in the festival, meals and accommodation

•The head of the collective responsible for the lives and health of children.

•Organization or individuals must insure delegated to participants at time of travel and stay abroad.

•Each team must have the appropriate number of trustees. The head cannot be the sole guardian.

•Application forms will be accepted until April 5, 2015

•Matters not covered by these rules, the organizer decided founding in place

•Failure to comply with the conditions of regulation excludes from participation in the competition program.

•Phonograms (playbacks) should be sent to Krystyna Piotrowska before 5 April 2015 e-mail: piotrowskakrystyna@o2.pl

 

 

The festival program

May 1 – arrival of participants, accommodation

May 2 – a carnival procession and the grand opening of the festival on the waterfront of the city of Agia Napa

May 3 – competition of participants of the festival

May 4 – free time, excursions

May 5 – Gala concert for residents and visitors in the city

May 6 – departure of the participants of the festival.

 

Accommodation, meals and transfers (airport Larnaca-Hotel-airport Larnaca):
Children 199 €
Adults 214 €
 
 
Arrangement fee 20 €
Participation fee solo 50 €
Participation fee in groups (for 1 person) 25 €
Extra day of stay 35 €

 

 

 

 

The cost of participation One leader of a group of 20 people does not pay meal, accommodation and transfers, arrangement fee, for the duration of the festival.




"Intershow" - wyniki

Festiwal -Konkurs "INTERSHOW" Nowy Targ - Zakopane 2018! WYNIKI

W Festiwalu brali udział wykonawcy z, Niemiec, Rosji, Białorusi, Kirgistanu, Inguszeti oraz Polski

 

Laureaci z Polski 

WOKAL

GRAND PRIX MARTYNA ZYGADŁO - Woźniki Śląskie

 

KATEGORIA I

 

1 miejsca

Alicja Tracz -Janów Lubelski

2 miejsce

Pola Solarczyk - Kraków

Sonia Las - Nowy Targ

3 miejsce

Klara Smola - Tarnów

wyróżnienia:

Paulina Jarząbek

Natalia Gal - Nowy Targ

 

KATEGORIA II

1 miejsca

GABRIELA BORYS - Gdynia

MALWINA LAS - Nowy Targ

duet ZUZANNA POLAŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

WIKTORIA MUSZYŃSKA-Leszno

Zespół Wokalny "WIERCIPIĘTY"-Gdynia

 

2 miejsca

ALEKSANDRA BIELEWICZ - Bielsko- Biala

AMELIA KURANTOWICZ - Rokietnica

NELA ZAWADZKA - Węgrów

OLIWIA KOPIEC - Radomsko

 

3 miejsca

NATALIA WAWRZYŃCZYK - Lublin

JAGODA RATAJ - Katowice

 

wyróżnienia:

Dagmara Gromniak - Tarnów

Zuzanna Polańska - Gdynia

Aleksandra Tracz - Janów Lubelski

Kamila Tylek - Włosań

Wlasta Wysoczanska - Czarny Las

 

Kategoria III

1 miejsca

JULIA JARZĄBEK - Nowy Targ

AMELIA RYDZYŃSKA - Gdynia

KAROLINA SZCZUROWSKA - Skrzydlina

Duet - AMELIA RYDZYŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

Zespół Wokalny "GRANDA" -Gdynia

 

2 miejsca

DARIA ENGLOT - Oleśnica

ALICJA SPOREK - Gdynia

MICHAL MAKOWSKI - Dziepolc

 

3 miejsca

duet ADRIANNA GOZDZIK i ZUZANNA ORZEPIŃSKA - Kałuszyn

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA" - Kałuszyn

ADRIANNA GOŹDZIK - Kałuszyn

BEATA SUTOR - Nowy Targ

 

wyróżnienia:

Eliza Gąsiorowska - Tarnów

Dominika Popek - Gdynia

Magdalena Jędrzejak - Bielsko-Biala

Paulina Bryniarska - Nowy Targ

Marcelina Cieślik - Tarnów

Zuzanna Orzepińska - Kałuszyn

Julia Pietrzak - Siedlce

Aleksandra Wysokińska - Siedlce

Julia Drożdżynska - Gidle

Katarzyna Utratny - Zytno

 

Kategoria IV

 

1 miejsca

KRYSTIAN KUBOWICZ - Kraków

 

2 miejsca

MAGDA PANEK - Nowy Targ

MARIA MARKIEWICZ - Gidle

 

3 miejsce

PATRYCJA KOTARBA - Nowy Sącz

 

Kategoria V

 

1 miejsca

SZYMON GRZYWACZ - Kraków

PATRYK MORAWIK - Kielce

 

TANIEC

GRAND PRIX - ZESPÓŁ TANECZNY "KIK"-Pysznica

 

I MIEJSCA W ROZNYCH KATEGORIACH TANECZNYCH I WIEKOWYCH

 

Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny "ŁĘCZYCANIE" -Łę0czyca

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej-Kutno

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA"-Kałuszyn

 

Zespół Taneczny "KORRIGANS"-Gdynia

Zespół Taneczny "FANTAZJA"-Zgierz

Zespół Taneczny "MODERNA"-Gdynia

duet OLWIA KOPIEC i KACPER KWARTA-Radomsko

Zespół Taneczny "SUPERNOVA"-Gdynia

 

 

 

NUTKA POLIGLOTKA - wyniki

 

XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej
Nutka Poliglotka 2017
 

 

 

Protokół przyznania nagród w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 

Jury w składzie: 
Krystyna Piotrowska, Katarzyna Michalska, Aleksander Pałac, Michał Sołtan, Jerzy Ostrowski i Rafał Podraza przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 
Wyróżnienie Specjalne dla najmłodszego uczestnika XIV Przeglądu Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 
-Natalia Kubiś – Mroszczyk - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii 7-9 lat jez. angielski: 
I miejsce – Antoni Marzec - Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie 
II miejsce – Paweł Szymański - Szkoła Podstawowa nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim 
W kategorii inny język nagród nie przyznano. 
W kategorii 10-12 lat jęz. angielski: 
I miejsce – Gabriela Borys - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
I miejsce – Oliwia Kopiec – PSP nr 7 w Radomsku 
II miejsce - Amelia Kurantowicz- Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy 
III miejsce – Natalia Wawrzyńczyk – Yamaha Szkoła Muzyczna w Lublinie 
Wyróżnienie 
Otylia Imiołek - WCK filia Radość w Warszawie 
Aleksandra Tudek - Best Vocal Studio w Garwolinie 
Zuzanna Polańska - MŁodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
W kategorii 10-12 inny język; 
I miejsce – Nela Zawadzka - Studio Doskonalenia Głosu Voice and More w Węgrowie 
II miejsce – Daria Domitrz - Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

W kategorii 13-15 lat jęz. angielski 
I miejsce – Gabriela Nawój - Pałac Młodzieży w Tarnowie 
I miejsce – Alicja Szemplińska – Gimnazjum TWP w Ciechanowie 
II miejsce – Julia Jarząbek - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu 
III miejsce – Julia Chmielarska - Społeczna Szkoła im.24 Pułku Ułanów w Kraśniku 
Wyróżnienia – 
Karolina Wójtowicz - Akademia Wokalna Ewy Dani w Warszawie 
Maya Wasserman z Warszawy 
Dominika Popek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Mateusz Kawalec - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciechanowcu (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu) 
Alicja Armata - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
W kategorii 13-15 lat inny język: 
I miejsce – Julia Dudek - Starachowickie Centrum Kultury 
II miejsce – Łukasz Piekarzewski – Klub Kultury Gocław – filia Centrum Promocji Kultury w Warszawie 
III miejsce - Alicja Sporek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – Magdalena Palinka - Biłgorajskie Centrum Kultury 
W kategorii 16-20 lat jęz. angielski 
I miejsce – Aleksander Podleś - I Społeczne Ognisko Muzyczne im. Aleksandra Kulikowskiego w Warszawie

II miejsce – Oliwia Skóra z Rzeszowa 
III miejsce – Aleksandra Kozubal - Regionalne Centrum kultur Pogranicza w Krośnie 
Wyróżnienie – Aleksandra Idkowska z Poznania

W kategorii 16-20 inny język: 
I miejsce - Julia Zarzecka - XXI Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie 
II miejsce – Natalia Kucharska - Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej 
III miejsce – Natalia Ciecierska - I Społecznie Liceum Ogólnokształcące Im. Hetmana Jana Tarnowskiego W Tarnobrzegu 
W kategorii powyżej 20 
Wyróżnienie: 
Barbara Kąkol - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
Jakub Kołcz - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii zespoły: 
I miejsce – GRANDA – Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
II miejsce – AJKI - Studio Piosenki Ajki w Ciechocinku 
III miejsce – Wiktoria Cichewicz i Natalia Sikora - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – ASM-ki - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
Wyróżnienie specjalne - Belcanto z Legionowskiego Uniwersytetu III-go Wieku 
Nagroda specjalna za wykonanie w jęz. niemieckim – 
Gabriela Borys i Zuzanna Polańska - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni

Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej „NUTKA PILOGLOTKA” 2017 
zdobyła 
Agata Ewa Mociak

Na oryginale podpisy jurorów

 

Organizator: 

Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość  ul. Planetowa 36, 04-830 Warszawa

tel.  22 615-73-28  www.wck-wawer.pl 

e-mail: radosc@wck-wawer.pl, poliglotka@wck-wawer.pl


Cele przeglądu:

• Prezentacje umiejętności i dorobku artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych;

• Ocena umiejętności posługiwania się językami obcymi podczas wykonywania utworów wokalnych;

• Wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej;