MUSZELKI WIGIER Suwałki

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

W sobotę 16 czerwca zakończył się Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2012.

 

GRAND PRIX FESTIWALU w kategorii ŚPIEW otrzymał zespół kFARTet z Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

Nagrody otrzymali również:

W kategorii do 11 lat – SOLIŚCI

I Miejsce – Złota Muszelka Wigier – Hubert Bąk z Domu Kultury w Małogoszczy (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – Natalia Radzajewska z Centrum Artystycznego Elizy Sacharczuk w Białymstoku (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce – Srebrna Muszelka Wigier - Agata Ewa Mociak z Centrum Artystycznego Elizy Sacharczuk w Białymstoku (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Monika Bogdanowicz z Młodzieżowego Domu Kultury w Suwałkach

W kategorii 12-16 lat - SOLIŚCI

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Małgorzata Priebe z Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Julia Trojanowska ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Lublinie (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Karolina Karpiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Marysia Majewska ze Szkoły Podstawowej Nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Olga Waluś ze Studia Piosenki „BECIAKI” w Suwałkach (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Emilia Konopko z Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Egle Hokushaite z Litwy

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Aleksandra Pełszyńska ze Studia Piosenki „BECIAKI” w Suwałkach

W kategorii 17-25 lat – SOLIŚCI

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Monika Mioduszewska z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Gabriele Mantuškaite z Litwy (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Klaudia Drożdżyk ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Lublinie (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Gita Ceilerte z Łotwy (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Marta Malinowska z Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Damian Żebrowski z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Kacper Andrzejewski z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Piotr Bolesta z Bielskiego Domu Kultury W Bielsku Podlaskim

W kategorii 12-16 lat – ZESPOŁY

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – „ONA I MY” z Młodzieżowego Domu Kultury w Suwałkach (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – „BECIAKI” ze Studia Piosenki „BECIAKI” w Suwałkach (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – „KarOla” ze Studia Piosenki „BECIAKI” w Suwałkach

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – „AD HOC” z Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach

W kategorii 17-25 lat – ZESPOŁY

I Miejsce złota Muszelka Wigier – „FART” z Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – „THE SECRETZ” z Łotwy (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Kalina Marchewka i Damian Żebrowski z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Olga Fidrysiak i Kacper Andrzejewski z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Beatrice Janulynaite i Rimantautas Balevicius – Alytus, Litwa

W kategorii TANIEC GRAND PRIX FESTIWALU przyznano zespołowi ludowemu RADOŚĆ z Doniecka na Ukrainie (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

Pozostałe nagrody otrzymali:

W kategorii HIP-HOP - do 11 lat

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – zespół DANCE ZONE ze Studia Tańca DANCE ZONE w Suwałkach (Nagroda Dyrektora Festiwalu)

W kategorii HIP-HOP – 12-16 lat

III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – zespół DANCE ZONE SQUAD z układem „Chłopaki nie płaczą” ze Studia Tańca DANCE ZONE w Suwałkach

W kategorii HIP-HOP – 17-25 lat

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – zespół DOTYK z Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – DANCE ZONE SQUAD ze Studia Tańca DANCE ZONE w Suwałkach (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

W kategorii MAŻORETKI, CHEERLEADERKI – do 11 lat

II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – zespół FLEKSIK z Młodzieżowego Domu Kultury w Suwałkach (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

W kategorii MAŻORETKI, CHEERLEADERKI – 12-16 lat

II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – zespół FLEX z Młodzieżowego Domu Kultury w Suwałkach (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

W kategorii INNE PROPOZYCJE TANECZNE – do 11 lat

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – zespół MALWINA z Kaliningradu (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – zespół CHICHOT w układzie „Piraci” ze Szkoły Tańca BAJKA z Augustowa (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III miejsce – brązowa Muszelka Wigier – zespół MIKROKLIMAT z Gminnego Ośrodka Kultury z Goniądza

W kategorii INNE PROPOZYCJE TANECZNE – 12-16 lat

I miejsce – Złota Muszelka Wigier – zespół RADOŚĆ z Doniecka (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

II miejsce – Srebrna Muszelka Wigier – zespół SKANDAL z Augustowskich Placówek Kultury (Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

III miejsce – Brązowa Muszelka Wigier – zespół GEST z Kętrzyńskiego Centrum Kultury

W kategorii INNE PROPOZYCJE TANECZNE – 17-25 lat

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – zespół DANCE ZONE TEAM ze Studia Tańca DANCE ZONE w Suwałkach (Nagroda Dyrektora Festiwalu)

W kategorii TANIEC LUDOWY – 12-16 lat

III miejsce brązowa Muszelka Wigier – zespół Tańca Ludowego BYSTRY z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie (Nagroda Dyrektora Festiwalu)

 

 




NUTKA POLIGLOTKA - wyniki

 

XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej
Nutka Poliglotka 2017
 

 

 

Protokół przyznania nagród w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 

Jury w składzie: 
Krystyna Piotrowska, Katarzyna Michalska, Aleksander Pałac, Michał Sołtan, Jerzy Ostrowski i Rafał Podraza przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 
Wyróżnienie Specjalne dla najmłodszego uczestnika XIV Przeglądu Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 
-Natalia Kubiś – Mroszczyk - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii 7-9 lat jez. angielski: 
I miejsce – Antoni Marzec - Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie 
II miejsce – Paweł Szymański - Szkoła Podstawowa nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim 
W kategorii inny język nagród nie przyznano. 
W kategorii 10-12 lat jęz. angielski: 
I miejsce – Gabriela Borys - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
I miejsce – Oliwia Kopiec – PSP nr 7 w Radomsku 
II miejsce - Amelia Kurantowicz- Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy 
III miejsce – Natalia Wawrzyńczyk – Yamaha Szkoła Muzyczna w Lublinie 
Wyróżnienie 
Otylia Imiołek - WCK filia Radość w Warszawie 
Aleksandra Tudek - Best Vocal Studio w Garwolinie 
Zuzanna Polańska - MŁodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
W kategorii 10-12 inny język; 
I miejsce – Nela Zawadzka - Studio Doskonalenia Głosu Voice and More w Węgrowie 
II miejsce – Daria Domitrz - Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

W kategorii 13-15 lat jęz. angielski 
I miejsce – Gabriela Nawój - Pałac Młodzieży w Tarnowie 
I miejsce – Alicja Szemplińska – Gimnazjum TWP w Ciechanowie 
II miejsce – Julia Jarząbek - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu 
III miejsce – Julia Chmielarska - Społeczna Szkoła im.24 Pułku Ułanów w Kraśniku 
Wyróżnienia – 
Karolina Wójtowicz - Akademia Wokalna Ewy Dani w Warszawie 
Maya Wasserman z Warszawy 
Dominika Popek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Mateusz Kawalec - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciechanowcu (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu) 
Alicja Armata - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
W kategorii 13-15 lat inny język: 
I miejsce – Julia Dudek - Starachowickie Centrum Kultury 
II miejsce – Łukasz Piekarzewski – Klub Kultury Gocław – filia Centrum Promocji Kultury w Warszawie 
III miejsce - Alicja Sporek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – Magdalena Palinka - Biłgorajskie Centrum Kultury 
W kategorii 16-20 lat jęz. angielski 
I miejsce – Aleksander Podleś - I Społeczne Ognisko Muzyczne im. Aleksandra Kulikowskiego w Warszawie

II miejsce – Oliwia Skóra z Rzeszowa 
III miejsce – Aleksandra Kozubal - Regionalne Centrum kultur Pogranicza w Krośnie 
Wyróżnienie – Aleksandra Idkowska z Poznania

W kategorii 16-20 inny język: 
I miejsce - Julia Zarzecka - XXI Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie 
II miejsce – Natalia Kucharska - Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej 
III miejsce – Natalia Ciecierska - I Społecznie Liceum Ogólnokształcące Im. Hetmana Jana Tarnowskiego W Tarnobrzegu 
W kategorii powyżej 20 
Wyróżnienie: 
Barbara Kąkol - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
Jakub Kołcz - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii zespoły: 
I miejsce – GRANDA – Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
II miejsce – AJKI - Studio Piosenki Ajki w Ciechocinku 
III miejsce – Wiktoria Cichewicz i Natalia Sikora - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – ASM-ki - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
Wyróżnienie specjalne - Belcanto z Legionowskiego Uniwersytetu III-go Wieku 
Nagroda specjalna za wykonanie w jęz. niemieckim – 
Gabriela Borys i Zuzanna Polańska - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni

Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej „NUTKA PILOGLOTKA” 2017 
zdobyła 
Agata Ewa Mociak

Na oryginale podpisy jurorów

 

Organizator: 

Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość  ul. Planetowa 36, 04-830 Warszawa

tel.  22 615-73-28  www.wck-wawer.pl 

e-mail: radosc@wck-wawer.pl, poliglotka@wck-wawer.pl


Cele przeglądu:

• Prezentacje umiejętności i dorobku artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych;

• Ocena umiejętności posługiwania się językami obcymi podczas wykonywania utworów wokalnych;

• Wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej; 

GRAND PRIX dla Polski w Gruzji !!!

GRAND PRIX i pierwsze miejsca dla Polski !!!
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI "F & F" "Festiwal Fazisi" 2017 - Poti GRUZJA
 
Wyniki uczestników z Polski MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI "F & F" "Festiwal Fazisi" 2017 - Poti GRUZJA
W Festiwalu brali udział wykonawcy z: Azerbejdżanu, Izraela, Łotwy, Bułgarii, Rosji, Kazachstanu, Gruzji oraz Polski.
 
WOKAL:
GRAND PRIX - WIKTORIA PRAJZNER
 
1 miejsca -
Maria Prajzner (9 lat)
Wiktoria Janiak (10 lat)
Gabriela Grzyb (11 lat)
Oliwia Łukomska (12 lat)
Maria Kupczyk (13 lat)
Mają Kupczyk (14 lat)
Nikola Bielecka (15 lat)
Julia Banasiak (16 lat)
Konrad Biały (17lat)
Wszyscy soliści ze Studia Wokalnego "ART MUSICA" z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY z OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO
 
TANIEC:
 
1 miejsce - ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "ŚWIERSZCZE" Z TRZEMESZNA

ORFEUSZ WE WŁOSZECH - wyniki

 
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się  X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii” 09 – 15.09. 2017 Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

W Festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Malty, Estonii, Niemiec, Rumunii oraz Polski

 

 

LAUREACI Z POLSKI

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

"ORFEUSZ W ITALII"

LIDO DI JESOLO-WENECJA 2017!

 

WOKAL

 

I MIEJSCA

NIKOLA FIEDOR (1 kat.) - ELBLĄG

EWA AGATA MOCIAK (3 kat.) - BIAŁYSTOK

PAWEŁ RYDZ (4 kat.) - WŁOSZCZOWA

 

II MIEJSCA

PAWEŁ MADZIA (kat.) - NOWY SĄCZ

KRYSPIN JAROS (3 kat.)

KLARA KWIECIEŃ (4 lat.)

KAROLINA POTOCKA (4 kat.)

 

III MIEJSCA

HANNA SOLARCZYK (1 kat.)

DAGMARA GROMNIAK (1 kat.)

ZOFIA ZIELONKA  (3 kat.) - ELBLĄG

PATRYCJA KOTARBA (4 kat) - NOWY SĄCZ

ANDŻELIKA DUCZEK (4kat) - ELBLĄG

KATARZYNA ROGAL (5 kat) - NOWY SĄCZ

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I MIEJSCA

"SZALONE MAŁOLATY" - ELBLĄG (2 kat)

"SZALONE" - ELBLĄG (3 kat.)

 

II MIEJSCE

"PROMYCZKI DOBRA" (2 kat.) - NOWY SĄCZ

 

III MIEJSCE

"TAKT"(3 kat.) - PYSZNICA

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA ORZEPINSKA - KAŁUSZYN

MICHALINA JÓZEFOWICZ - ELBLĄG

DUET KLARA KWIECIEŃ I MAKSYMILIAN WICKOWSKI

 

TANIEC

 

GRAND PRIX

ZESPÓŁ TANECZNY "KIK" -PYSZNICA

 

I MIEJSCA

"DOTYK" - SUWAŁKI

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA II "- OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCE

"KONOPDANCE" - WARSZAWA

 

III MIEJSCA

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "GAWĘDA" - WARSZAWA

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA III ,IV " - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

GRUPA BALETOWA "ADAGIO" - NOWY SĄCZ

 

TANIEC SOLO

 

I MIEJSCA

 

SANDRA MARMON (4 kat.) - NOWY SĄCZ

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA (4 kat) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

EWA AGATA MOCIAK (5 kat.) - BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCA

HANNA SZCZEPANIAK (2 kat.) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

III MIEJSCA

IGA KOSZKALO - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

WIKTORIA KRUPA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI  

ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ALICJA PIETRZAK - NOWY SĄCZ

 

DUET: WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

TRIO: ALEKSANDRA WESOŁOWSKA, IGA KOSZKALO, ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI