XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca MUSZELKI WIGIER 2015

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier" 2015.

Suwałki; 28-30.05.2015r.

www.muszelkiwigier.pl

 

Nagrody Grand Prix XV edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” 2015 zdobył w kategorii tańca zespół „Balbinki”. W kategorii piosenka triumfowała Karolina Słabińska.
 
Poza konkursem Złotą Muszelkę odebrał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Wręczająca nagrodę Bożena Kamińska, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, szefowa i pomysłodawczyni festiwalu podkreśliła, że to nagroda za wieloletnie wspieranie wydarzenia. Prezydent Suwałk w tym roku był sponsorem nagród finansowych przyznawanych za Srebrne i Złote Muszelki, a także Grand Prix w obu kategoriach. – Nie zaśpiewałem, nie zatańczyłem, a nagrodę dostałem – stwierdził zaskoczony uhonorowany.
 
W tym roku jurorzy uczestniczący w festiwalu mieli pełne ręce roboty. W kategorii piosenka wystartowało aż 123 wykonawców, których przesłuchiwali: Aleksander Pałac – kompozytor, realizator muzycznych programów telewizyjnych; Krystyna Piotrowska – muzyk, kompozytor, trener wokalny, realizator programów młodzieżowych, Barbara Słabicka – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, trener wokalny, realizator nagrań radiowych i telewizyjnych, Ignacy Ołów – doktor sztuk muzycznych, ceniony dyrygent Suwalskiego Chóru Żeńskiego „Cantilena”, chórmistrz w Zespole Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” oraz Leszek Nowicki – dziennikarz TVP Polonia, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie.
 
Wyniki poniżej:

 

W kategorii do 10 lat nagrody zdobyli:

 

SOLIŚCI

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Walento Sebastian (Suwałki); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Druzik Jekaterina (Mińsk); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Natalia Michalska (Tarnów); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Krzyżewska Maja (Suwałki); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Dawid Karapetyan (Kaliningrad); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Szajunowa Margarita (Mińsk).

 

Wyróżnienia: Vytaute Gaizauskaite (Kowno); Vakare Jarmalaviciute (Alytus); Maja Kałęka (Suwałki).

 

DUETY
III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Margarita Szajunowa i Druzik Jekaterina – Duet Buslik (Mińsk)

 

W kategorii 11-13 lat:

 

SOLIŚCI

 

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Nykiś Julia (Ksawerów); I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Wiktoria Tracz (Nowy Sącz); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Aleksandra Czaplicka (Grajewo); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Gajdek Rafał (Olecko); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Walendykiewicz Jakub (Suwałki); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Lapcewicz Ewelina (Mińsk).

 

Wyróżnienia: Ginszt Wanda (Hajnówka); Mackiewicz Artiom (Prużany); Karczewska Izabela (Hajnówka); Zygadło Martyna (Lubliniec); Połowniak Weronika (Rzeszów); Chmielarska Julia (Kraśnik).

 

Zespoły w kategorii 11 – 13 lat

 

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – ASMki (Warszawa)
III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Małe Beciaki (Suwałki)

 

W kategorii 14 – 16 lat

 

SOLIŚCI

 

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Mociak Ewa Agata (Białystok); I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Gvajava Nino (Poti); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Golec Aleksandra (Gdynia); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Grądzka Weronika (Gdynia); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Połowniak Dominik (Rzeszów).

 

Wyróżnienia: Drużba Katarzyna (Hajnówka); Guć Maciej (Gdynia); Mirek Karolina (Hajnówka); Muszyńska Aleksandra (Białystok); Mużyło Klaudia (Ełk).

 

Zespoły w kategorii 14 – 16 lat

 

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Luz (Gdynia); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Małe HDK (Hajnówka); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Ola & Maciek (Gdynia)

 

W kategorii 17 – 25 lat

 

SOLIŚCI

 

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Czaplicka Klaudia (Chorzele); I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Tuszyńska Renata (Hajnówka); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Oszczędłowski Bartosz (Białystok); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Witocha Aleksander (Gdynia); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Czarzasta Aleksandra (Chorzele).

 

Wyróżnienia: Mitkute Meda (Alytus); Wawreszuk Julita (Hajnówka); Labutyte Lauryna (Alytus).

 

Zespoły kategoria wiekowa 17-25 lat

 

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Studio Piosenki HDK (Hajnówka); I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Hey you! (Wilno); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Beciaki (Suwałki).

 

GRAND PRIX – Słabińska Karolina (Suwałki)

 

W kategorii taniec uczestników festiwalu oceniali: Sebastian Białobrzeski – zawodowy tancerz, nauczyciel tańca, choreograf, Regina Vilkeliene – dyrektor Centrum Młodzieży w Olicie na Litwie, Maria Gierasimiuk – nauczycielka tańca, pedagog, choreograf, Siergiej Kowaliow – piosenkarz, kompozytor, dyrektor Artystycznego Centrum Tańca i Śpiewu w Kaliningradzie oraz Wiesław Dąbrowski – choreograf zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone w Białymstoku.

 

W tej kategorii jurorzy obejrzeli prezentacje 51 zespołów, z których najwyższe noty zdobyły:

 

TANIEC LUDOWY / open:

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Kalina Zarębska; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Zespół Tańca Ludowego „BYSTRY (12-16 lat); III miejsce nie przyznano.

 

Wyróżnienie: Zespół Tańca Ludowego „BYSTRY (do 11 lat)

 

KATEGORIA SOLO/DUO

 

Kat do 11 lat

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Emilja Petruškaitě; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Monika Bogdanowicz; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Natalia Antolak i Wiktoria Kuszel.

 

Wyróżnienie: Wiktoria Kuszel

 

Kat 12-16 lat

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Angelika Shamatava; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier -Augustina Kizelytě; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Gerda Adžgauskaitě.

 

Wyróżnienie: Anita Jachimowicz i Julia Polkowska.

 

Kat 17-25 lat

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Arkadiusz Jarosz i Aleksandra Radziwonowicz; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Natalia Szczesna; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Martyna Jarocka i Sandra Galicka

 

DISCO, DANCE, DISCO FREESTYLE

 

I miejsce nie przyznano; II miejsce Srebrne Muszelki Wigier: Chichot i Kontrast

 

Mazoretki, Cheerleaderki / open

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Flex (17-25 lat); II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Fleksik Mini (do 11 lat); III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Let’s go (12-16 lat)

 

Inne formy taneczne (do 11 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Vakare; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – HAND to HAND dzieci; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – FOX 3

 

Wyróżnienie: Fox 4

 

Inne formy taneczne (do 12-16 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Brax; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Vijola; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Team II /Studio Tańca Dance Zone.

 

Wyróżnienie: Vakare

 

Inne formy taneczne (17-25 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Arabesqua; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Fox 1; III miejsce nie przyznano

 

Hip-Hop (do 11 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Focus Crew; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Jump; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Dotyk Mini.

 

Wyróżnienie: Focus Team; Pryzmat Junior.

 

Hip-Hop (12 – 16 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Flame; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Kontrast; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Taka Sytuacja i Funkoholics.

 

Hip-Hop ( 17-25 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Dotyk; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Squad; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Skandal.

 

GRAND PRIX zdobył zespół „Balbinki”.

 

 

 




ORFEUSZ WE WŁOSZECH - wyniki

 
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się  X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii” 09 – 15.09. 2017 Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

W Festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Malty, Estonii, Niemiec, Rumunii oraz Polski

 

 

LAUREACI Z POLSKI

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

"ORFEUSZ W ITALII"

LIDO DI JESOLO-WENECJA 2017!

 

WOKAL

 

I MIEJSCA

NIKOLA FIEDOR (1 kat.) - ELBLĄG

EWA AGATA MOCIAK (3 kat.) - BIAŁYSTOK

PAWEŁ RYDZ (4 kat.) - WŁOSZCZOWA

 

II MIEJSCA

PAWEŁ MADZIA (kat.) - NOWY SĄCZ

KRYSPIN JAROS (3 kat.)

KLARA KWIECIEŃ (4 lat.)

KAROLINA POTOCKA (4 kat.)

 

III MIEJSCA

HANNA SOLARCZYK (1 kat.)

DAGMARA GROMNIAK (1 kat.)

ZOFIA ZIELONKA  (3 kat.) - ELBLĄG

PATRYCJA KOTARBA (4 kat) - NOWY SĄCZ

ANDŻELIKA DUCZEK (4kat) - ELBLĄG

KATARZYNA ROGAL (5 kat) - NOWY SĄCZ

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I MIEJSCA

"SZALONE MAŁOLATY" - ELBLĄG (2 kat)

"SZALONE" - ELBLĄG (3 kat.)

 

II MIEJSCE

"PROMYCZKI DOBRA" (2 kat.) - NOWY SĄCZ

 

III MIEJSCE

"TAKT"(3 kat.) - PYSZNICA

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA ORZEPINSKA - KAŁUSZYN

MICHALINA JÓZEFOWICZ - ELBLĄG

DUET KLARA KWIECIEŃ I MAKSYMILIAN WICKOWSKI

 

TANIEC

 

GRAND PRIX

ZESPÓŁ TANECZNY "KIK" -PYSZNICA

 

I MIEJSCA

"DOTYK" - SUWAŁKI

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA II "- OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCE

"KONOPDANCE" - WARSZAWA

 

III MIEJSCA

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "GAWĘDA" - WARSZAWA

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA III ,IV " - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

GRUPA BALETOWA "ADAGIO" - NOWY SĄCZ

 

TANIEC SOLO

 

I MIEJSCA

 

SANDRA MARMON (4 kat.) - NOWY SĄCZ

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA (4 kat) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

EWA AGATA MOCIAK (5 kat.) - BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCA

HANNA SZCZEPANIAK (2 kat.) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

III MIEJSCA

IGA KOSZKALO - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

WIKTORIA KRUPA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI  

ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ALICJA PIETRZAK - NOWY SĄCZ

 

DUET: WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

TRIO: ALEKSANDRA WESOŁOWSKA, IGA KOSZKALO, ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI