XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca MUSZELKI WIGIER 2015

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier" 2015.

Suwałki; 28-30.05.2015r.

www.muszelkiwigier.pl

 

Nagrody Grand Prix XV edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” 2015 zdobył w kategorii tańca zespół „Balbinki”. W kategorii piosenka triumfowała Karolina Słabińska.
 
Poza konkursem Złotą Muszelkę odebrał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Wręczająca nagrodę Bożena Kamińska, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, szefowa i pomysłodawczyni festiwalu podkreśliła, że to nagroda za wieloletnie wspieranie wydarzenia. Prezydent Suwałk w tym roku był sponsorem nagród finansowych przyznawanych za Srebrne i Złote Muszelki, a także Grand Prix w obu kategoriach. – Nie zaśpiewałem, nie zatańczyłem, a nagrodę dostałem – stwierdził zaskoczony uhonorowany.
 
W tym roku jurorzy uczestniczący w festiwalu mieli pełne ręce roboty. W kategorii piosenka wystartowało aż 123 wykonawców, których przesłuchiwali: Aleksander Pałac – kompozytor, realizator muzycznych programów telewizyjnych; Krystyna Piotrowska – muzyk, kompozytor, trener wokalny, realizator programów młodzieżowych, Barbara Słabicka – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, trener wokalny, realizator nagrań radiowych i telewizyjnych, Ignacy Ołów – doktor sztuk muzycznych, ceniony dyrygent Suwalskiego Chóru Żeńskiego „Cantilena”, chórmistrz w Zespole Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” oraz Leszek Nowicki – dziennikarz TVP Polonia, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie.
 
Wyniki poniżej:

 

W kategorii do 10 lat nagrody zdobyli:

 

SOLIŚCI

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Walento Sebastian (Suwałki); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Druzik Jekaterina (Mińsk); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Natalia Michalska (Tarnów); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Krzyżewska Maja (Suwałki); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Dawid Karapetyan (Kaliningrad); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Szajunowa Margarita (Mińsk).

 

Wyróżnienia: Vytaute Gaizauskaite (Kowno); Vakare Jarmalaviciute (Alytus); Maja Kałęka (Suwałki).

 

DUETY
III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Margarita Szajunowa i Druzik Jekaterina – Duet Buslik (Mińsk)

 

W kategorii 11-13 lat:

 

SOLIŚCI

 

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Nykiś Julia (Ksawerów); I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Wiktoria Tracz (Nowy Sącz); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Aleksandra Czaplicka (Grajewo); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Gajdek Rafał (Olecko); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Walendykiewicz Jakub (Suwałki); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Lapcewicz Ewelina (Mińsk).

 

Wyróżnienia: Ginszt Wanda (Hajnówka); Mackiewicz Artiom (Prużany); Karczewska Izabela (Hajnówka); Zygadło Martyna (Lubliniec); Połowniak Weronika (Rzeszów); Chmielarska Julia (Kraśnik).

 

Zespoły w kategorii 11 – 13 lat

 

II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – ASMki (Warszawa)
III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Małe Beciaki (Suwałki)

 

W kategorii 14 – 16 lat

 

SOLIŚCI

 

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Mociak Ewa Agata (Białystok); I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Gvajava Nino (Poti); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Golec Aleksandra (Gdynia); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Grądzka Weronika (Gdynia); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Połowniak Dominik (Rzeszów).

 

Wyróżnienia: Drużba Katarzyna (Hajnówka); Guć Maciej (Gdynia); Mirek Karolina (Hajnówka); Muszyńska Aleksandra (Białystok); Mużyło Klaudia (Ełk).

 

Zespoły w kategorii 14 – 16 lat

 

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Luz (Gdynia); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Małe HDK (Hajnówka); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Ola & Maciek (Gdynia)

 

W kategorii 17 – 25 lat

 

SOLIŚCI

 

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Czaplicka Klaudia (Chorzele); I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Tuszyńska Renata (Hajnówka); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Oszczędłowski Bartosz (Białystok); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Witocha Aleksander (Gdynia); III Miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Czarzasta Aleksandra (Chorzele).

 

Wyróżnienia: Mitkute Meda (Alytus); Wawreszuk Julita (Hajnówka); Labutyte Lauryna (Alytus).

 

Zespoły kategoria wiekowa 17-25 lat

 

I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Studio Piosenki HDK (Hajnówka); I Miejsce Złota Muszelka Wigier – Hey you! (Wilno); II Miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Beciaki (Suwałki).

 

GRAND PRIX – Słabińska Karolina (Suwałki)

 

W kategorii taniec uczestników festiwalu oceniali: Sebastian Białobrzeski – zawodowy tancerz, nauczyciel tańca, choreograf, Regina Vilkeliene – dyrektor Centrum Młodzieży w Olicie na Litwie, Maria Gierasimiuk – nauczycielka tańca, pedagog, choreograf, Siergiej Kowaliow – piosenkarz, kompozytor, dyrektor Artystycznego Centrum Tańca i Śpiewu w Kaliningradzie oraz Wiesław Dąbrowski – choreograf zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone w Białymstoku.

 

W tej kategorii jurorzy obejrzeli prezentacje 51 zespołów, z których najwyższe noty zdobyły:

 

TANIEC LUDOWY / open:

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Kalina Zarębska; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Zespół Tańca Ludowego „BYSTRY (12-16 lat); III miejsce nie przyznano.

 

Wyróżnienie: Zespół Tańca Ludowego „BYSTRY (do 11 lat)

 

KATEGORIA SOLO/DUO

 

Kat do 11 lat

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Emilja Petruškaitě; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Monika Bogdanowicz; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Natalia Antolak i Wiktoria Kuszel.

 

Wyróżnienie: Wiktoria Kuszel

 

Kat 12-16 lat

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Angelika Shamatava; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier -Augustina Kizelytě; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Gerda Adžgauskaitě.

 

Wyróżnienie: Anita Jachimowicz i Julia Polkowska.

 

Kat 17-25 lat

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Arkadiusz Jarosz i Aleksandra Radziwonowicz; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Natalia Szczesna; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Martyna Jarocka i Sandra Galicka

 

DISCO, DANCE, DISCO FREESTYLE

 

I miejsce nie przyznano; II miejsce Srebrne Muszelki Wigier: Chichot i Kontrast

 

Mazoretki, Cheerleaderki / open

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Flex (17-25 lat); II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Fleksik Mini (do 11 lat); III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Let’s go (12-16 lat)

 

Inne formy taneczne (do 11 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Vakare; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – HAND to HAND dzieci; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – FOX 3

 

Wyróżnienie: Fox 4

 

Inne formy taneczne (do 12-16 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Brax; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Vijola; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Team II /Studio Tańca Dance Zone.

 

Wyróżnienie: Vakare

 

Inne formy taneczne (17-25 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Arabesqua; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Fox 1; III miejsce nie przyznano

 

Hip-Hop (do 11 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Focus Crew; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Jump; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Dotyk Mini.

 

Wyróżnienie: Focus Team; Pryzmat Junior.

 

Hip-Hop (12 – 16 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Flame; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Kontrast; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Taka Sytuacja i Funkoholics.

 

Hip-Hop ( 17-25 lat)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – Dotyk; II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – Squad; III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Skandal.

 

GRAND PRIX zdobył zespół „Balbinki”.

 

 

 




SKOWRONECZEK - 2018

Wyniki: Jury XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej

SKOWRONECZEK – 2018

 

Jury w składzie: 

Przewodnicząca – Prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna – Kraków

Małgorzata Bartas –Witan – Redaktor Polskiego Radia „Familijna Jedynka”–Warszawa

Krystyna Piotrowska – koordynator EUROFESTIWALI

Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Jacek Cygan – muzyk i autor tekstu

Jerzy Petersburski – kompozytor i autor programów muzycznych dla dzieci

Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków

po przesłuchaniu w dniu 4 lipca 2018 roku w Nowym Sączu 74 uczestników finału przyznało w czterech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – dzieci urodzone po 1.01.2010 – 31.12. 2013

I nagroda – Pola Solarczyk – Kraków – „Gdy dzieci tańczą”

II nagroda – Wiktoria Bułhak – Biała Podlaska – „Biedroneczki”

Natalia Kubiś-Mroszczyk – Rzeszów – „Jestem Kotem”

III nagroda – Michał Sitek – Rzeszów – „Za mały”

Wyróżnienie: Katarzyna Wiktorowska – Nowy Sącz – „Hej Baco”

Liwia Stareńczak – Tarnów – „Jesteś mamą”

KATEGORIA II – dzieci urodzone po 1.01.2007 – 31.12. 2009

I nagroda – Krystian Gizicki – Nowy Sącz – „Budzik”

Nela Zawadzka – Węgrów – „Karnawał raz w życiu”

II nagroda – Natalia Grzejszczyk – Kielce – „Opowiadaj mi tak”

Edyta Limanówka – Nowy Targ – „Makiawel Cats”

III nagroda – Paweł Madzia – Nowy Sącz – Na morza dnie

Aleksandra Sieńkowska – Jasło – W moim ogródecku

Wyróżnienie: Oktawia Mazur – Bingen (Niemcy) – Na kuferku

Katarzyna Pel – Lwów (Ukraina) – Des pasito

Oliwia Niemczura – Rzeszów – „Kolorowy wiatr”

 

KATEGORIA III – dzieci urodzone po 1.01.2005 – 31.12. 2006

I nagroda – Dawid Wojnarowicz – Jasło: „Ukojenie”

II nagroda – Matylda Szklarska – Ostrowiec Świętokrzyski – Jakby z Louisem”

III nagroda – Hanna Solarczyk – Kraków: „Kolorowy wiatr”

Jakub Duda – Nowy Targ – „Eurydyki”

Zeng Hairui – Chiny – Big big

Wyróżnienie:

Zuzanna Leśniak – Nowy Sącz – Rytm i melodia

Urszula Mrowca-Kuscorz – Zakopane „Rytm i melodia”

 

KATEGORIA IV – dzieci urodzone po 1.01.2002 – 31.12. 2004

I nagroda – Karolina Szczurowska – Skrzydlna: „Kiedyś”

II nagroda – Marlena Mazgaj – Wola Skrzydlańska: „Matko Boska Częstochowska”

Huang Chenyu – Chiny – „Need you now”

III nagroda –Kinga Gurgul – Dębno – „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”

Oliwia Ślipek – Nowy Sącz: „Obłoki marzeń”

Dominykas Vitkevicius – Troki (Litwa) – „Passenger – Let her go

 

Wyróżnienie: Tian Yizhou – Chiny – „Right her waiting”

Daria Zając – Szczecin: „Ale jestem”

Michał Liszczenko – Nietyszyn (Ukraina): My way

 

Przyznano również nagrodę główną Grand Prix

dla Aleksandry Kędra z Rzeszowa: „Śpiewam i gram”

 

Ponadto przyznano nagrody specjalne:

Przewodniczącej Jury Pani Profesor Lidii Matynian oraz Pawła Moszumańskiego dla

Michała Liszczenko z Nietyszyna na Ukrainie

 

Nagroda Polskiego Radia Dzieciom dla: Poli Solarczyk z Krakowa za piosenkę „Gdy dzieci tańczą”

Nagroda redaktora Polskiego Radia „Familijnej Jedynki” Małgorzaty Bartas – Witan dla: Dawida Wojnarowicza z Jasła za piosenkę: „Ukojenie”

 

Nagrodę Dyrektora Festiwalu i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Milenii Małeckiej – Rogal dla Marty Justyne Vowk ze Lwowa: „Dwie piosenki”

oraz dla Elizy Waliłko z Tarnowa za piosenkę: „Owiecki”

 

Nagrodę założyciela festiwalu i dyrektora Wydawnictwa PROMYCZEK

– ks. Andrzeja Mulki dla Niny Kotarba za piosenkę: „Niepodległa, niepokorna”

 

Nagrody przyznało również jury dziecięce w składzie:

Barbara Witan, Paulina Boczarska, Amelka Małecka i Tadeusz Repetowski dla:

Kat I – Natalia Kubiś-Mroszczyk z Rzeszowa za piosenkę „Jestem kotem”

Kat II – Natalii Grzejszczyk z Kielc za piosenkę: „Opowiadaj mi tak”

Kat III –  Matyldy Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego

za piosenkę: Jakby z Louisem”

Kat IV – Dominykas Vitkevicius z Troków (Litwa) za piosenkę: Pasenger – Let her go