Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”

Suwałki

25 - 28 maja 2017 roku.

 

Protokół

zposiedzeniaJURY

XVIIMiędzynarodowegoFestiwaluPiosenkiiTańca

MUSZELKIWIGIER2017

kategoriipiosenka

 

JURY w składzie:

 

  1. ALEKSANDER PAŁAC –przewodniczący jury -  kompozytor,  realizator  muzycznych programów telewizyjnych
  2.  KRYSTYNA PIOTROWSKA – muzyk, kompozytor, trener wokalny, realizator programów młodzieżowych, promuje młode talenty w Polsce i za granicą.
  3. BARBARA SŁABICKA- absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, trener wokalny, realizator nagrań radiowych i telewizyjnych, organizator i reżyser koncertów i widowisk.
  4. Ignacy Ołówdoktor sztuk muzycznych, ceniony dyrygent Suwalskiego Chóru Żeńskiego CANTILENA, chórmistrz w Zespole Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA.
  5. WANDA KWIETNIEWSKA – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, jedna z najbardziej popularnych piosenkarek polskiego rocka lat 80. Do 1982 wokalistka zespołu LOMBARD. Założycielka zespołu BANDA i WANDA.
  6. SŁAWOMIR WIERZCHOLSKI – wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz radiowy i prasowy, założyciel grupy NOCNA ZMIANA BLUESA,

 

Po przesłuchaniu 111 wykonawców postanowiło przyznać złote, srebrne i brązowe „Muszelki Wigier” oraz wyróżnienia.

 

Wkategorii 6-10lat

SOLIŚCI

 

Imiejsce-Złota Muszelka Wigier –  Kałęka Maja – z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Aleksejewa Nikol – ze Szkoły Podstawowej w Kiwiszkach; rej. wileński

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Zawadzka Nela – ze Studia Doskonalu Voice and More z Węgrowa

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Gajowy Mikołaj – ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Pozaszkolnym w Łukowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Walento Sebastian - z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Czertowa Agnija – z Kaliningradu

 

 

Wyróżnienia:

1. Danieluk Anna – ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie

2. Mikovićius Raidas – z Kłajpedy

3. Zyskowska Maja – ze Stowarzyszenia KULTURA NIEZALEŻNA w Grajewie

4. Łyskawa Antoni – z Centrum Kultury MUZYK SŁUPCA

5. Kasperowicz Iga – ze Szkoły Podstawowej nr 80 w Gdańsku

 

Nagroda specjalna dla najmłodszych uczestniczek festiwalu:

- Tracz Ada

- Konys Victoria

 

 

ZESPOŁY

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier –  Małe Beciaki – ze Stowarzyszenia „Pomoc Dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier –  GRIDZIUNAITE ADRIJA

                                                                          USINSKAITE AUSTEJA

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Junior Dream Kids – ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Jedynaczki - ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Pozaszkolnym w Łukowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Jula i Seba – z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Keberiost Children

 

 

 

Wkategorii 11-13 lat

SOLIŚCI

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Domitrz Daria – ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Warszawy

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Walendykiewicz Jakub - ze Stowarzyszenia „Pomoc Dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Jedliński Norbert – z Centrum Kultury Bibliotek z Gmina Dębica

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Czaplicka Aleksandra – z Grajewskiego Centrum Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Jastrzębski Kuba – z Łukowskiego Ośrodka Kultury

 

Wyróżnienia:

1. Rozenko Wiktoria – ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

2. Antończak Maciej - ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

3. Grzesiak Liliana – z Młodzieżowego Domu Kultury ISKRA z Piły

4. Rataj Jagoda – z STE Omega z Katowic

 

 

Zespoły

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Keberiokst Junior

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Karuzela – z Bielskiego Domu Kultury z Bielska Podlaskiego

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Dream Kids - ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

 

 

 

 

 

 

Wkategorii14 – 16lat

SOLIŚCI

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Dudek Julia z Starachowickiego Centrum Kultury- Starachowice

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Zygadło Martyna z Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Tracz Wiktoria z The Brit School for Performing Arts and Technology

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Szymański Grzegorz

 

Wyróżnienia:

1. Zduńczyk Amelia ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie

 

2. Armata Alicja – ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie

3. Nykiś Julia – z Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

4. Połowniak Weronika

 

 

Zespoły

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Keberiokst Senior zespół wokalny z Kłajpedy (Litwa)

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Beciaki ze Stowarzyszenia „Pomoc dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Świetlik 2 z Suwalskiego Ośrodka Kultury

 

 

 

Wkategorii17 – 25lat

 

SOLIŚCI

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Oszczędłowski Bartosz

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Siwek Dominika z Kętrzyna

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Wojtkielewicz Kamila z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier - Połowniak Dominik z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Rakowska Karolina ze Starachowickiego Centrum Kultury

 

Wyróżnienia:

1. Krassowska Dominika z Vocaling Studio w Ełku

2. Kręplewska Marta z Liceum im. Jana III Sobieskiego w Warszawie

 

 

Zespoły

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier –  Jagody ze Lwowa na  Ukrainie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – kFARTet z Bielskiego Domu Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – FART z Bielskiego Domu Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

  

 

GRANDPRIX– Rydz Paweł z Domu Kultury w Małogoszczy

(NagrodaPrezydentaMiastaSuwałk)

 

 

GRANDPRIX– Mociak Agata Ewa

Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-muzycznych SAWP

 

**********************************************************************************

ProtokółzposiedzeniaJury

 

XVIIMIĘDZYNARODOWEGOFESTIWALUPIOSENKIITAŃCA

 

MUSZELKIWIGIER2017

 

w kategorii  TANIEC

 

Jury w składzie:

 

  1. SEBASTIAN BIAŁOBRZESKI- zawodowy tancerz, nauczyciel tańca, choreograf. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku  i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Juror  ogólnopolskich festiwali tanecznych, min. w Gdańsku, Gorzowie, Bydgoszczy, Kielcach.

 

  1. MARIA GIERASIMIUK – Nauczyciel tańca, pedagog, choreograf. Pomysłodawczyni i realizatorka Przeglądu Zespołów Tanecznych KARNAWAŁ oraz Międzynarodowych Prezentacji Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA w Białymstoku. Uhonorowana nagrodą Ministra Kultury w I edycji programu TALENTY.
  2. IRYNA POPOVA – nauczyciel tańca, pedagog, choreograf z Ukrainy, wykładowca w Wyższej Szkole Tanecznej w Doniecku, reżyser koncertów i widowisk, uhonorowana medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej,
  3. PIOTR BIAŁOBRZESKI – tancerz, student trzeciego roku Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „TANIEC”, instruktor tańca hip hop, juror na ogólnopolskich festiwalach tanecznych, tancerz w spektaklu „Life after life” w Gdańsku, spektaklu „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków”.

 

Po obejrzeniu …… zespołów tanecznych jury przyznało złote, srebrne i brązowe Muszelki Wigier.

 

TANIEC LUDOWY 

I miejsce Złota Muszelka Wigier -  ABRAKADABRA Ziemia Mielecka „Suita tańca górali żywieckich” z Samorządowego Centrum Kultury  w Mielcu  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier -  ABRAKADABRA Ziemia Mielecka z Samorządowego Centrum Kultury  w Mielcu  „ Suita tańców śląskich” (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Zespół Tańca Ludowego BYSTRY z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – DZIECI SUWALSZCZYZNY z Suwalskiego Ośrodka Kultury

 

 

 

 

Wyróżnienie – nie przyznano

 

 

Mażoretki, Cheerleaderki

I miejsce Złota Muszelka Wigier –  –  FLEX    z Suwalskiego Ośrodka Kultury  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FLEKSIK  z Suwalskiego Ośrodka Kultury  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier –  COOKIES z Augustowskich Placówek Kultury

 

 

HIP-HOP (6 -12 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier –   JUMP  ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FOCUS CREW  ze Studio Tańca Focus z Augustowa    (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – VICE VERSA ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – FOCUS TEAM ze Studio Tańca Focus z Augustowa   

 

Wyróżnienie:

1. FOCUS KIDS ze Studio Tańca Focus z Augustowa   

2. TIP TOP ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie

 

HIP-HOP (13 - 16 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – PROGRES   ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie   (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – TAKA SYTUACJA  z Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku   (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – DOTYK MINI z Suwalskiego Ośrodka Kultury

 

Wyróżnienie: nie przyznano

 

HIP-HOP ( 17-25 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – DOTYK    z Suwalskiego Ośrodka Kultury (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier –  CITY DANCE  z Regionalnego Ośrodka kultury w Olecku (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – nie przyznano

 

 

Wyróżnienie: nie przyznano

 

 

 

Inne formy taneczne (6 - 12 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – HAND TO HAND Dzieci   z Klubu Sportowego Hand To Hand w Warszawie (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – BRAX V   z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FOX 4  z FOX DANCE Studio w Warszawie (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – REX 1 ze Szkoły Podstawowej nr 187 w Warszawie

 

Wyróżnienie:

1. TIP TOP

 

 

Inne formy taneczne (Kategoria łączona 13 - 25 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – BALBINKI  z Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – LA FLACA FAMILY ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – BRAX IV  z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – nie przyznano

 

Wyróżnienie:

1. FOX 1 z FOX DANCE Studio w Warszawie

 

2. TRZY CZWARTE z Klubu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie

  

 

GRANDPRIXdlazespołu     ROKVA z POTI w  Gruzji

(nagrodaPrezydentaMiastaSuwałk)

 




ORFEUSZ WE WŁOSZECH - wyniki

 
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się  X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii” 09 – 15.09. 2017 Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

W Festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Malty, Estonii, Niemiec, Rumunii oraz Polski

 

 

LAUREACI Z POLSKI

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

"ORFEUSZ W ITALII"

LIDO DI JESOLO-WENECJA 2017!

 

WOKAL

 

I MIEJSCA

NIKOLA FIEDOR (1 kat.) - ELBLĄG

EWA AGATA MOCIAK (3 kat.) - BIAŁYSTOK

PAWEŁ RYDZ (4 kat.) - WŁOSZCZOWA

 

II MIEJSCA

PAWEŁ MADZIA (kat.) - NOWY SĄCZ

KRYSPIN JAROS (3 kat.)

KLARA KWIECIEŃ (4 lat.)

KAROLINA POTOCKA (4 kat.)

 

III MIEJSCA

HANNA SOLARCZYK (1 kat.)

DAGMARA GROMNIAK (1 kat.)

ZOFIA ZIELONKA  (3 kat.) - ELBLĄG

PATRYCJA KOTARBA (4 kat) - NOWY SĄCZ

ANDŻELIKA DUCZEK (4kat) - ELBLĄG

KATARZYNA ROGAL (5 kat) - NOWY SĄCZ

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I MIEJSCA

"SZALONE MAŁOLATY" - ELBLĄG (2 kat)

"SZALONE" - ELBLĄG (3 kat.)

 

II MIEJSCE

"PROMYCZKI DOBRA" (2 kat.) - NOWY SĄCZ

 

III MIEJSCE

"TAKT"(3 kat.) - PYSZNICA

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA ORZEPINSKA - KAŁUSZYN

MICHALINA JÓZEFOWICZ - ELBLĄG

DUET KLARA KWIECIEŃ I MAKSYMILIAN WICKOWSKI

 

TANIEC

 

GRAND PRIX

ZESPÓŁ TANECZNY "KIK" -PYSZNICA

 

I MIEJSCA

"DOTYK" - SUWAŁKI

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA II "- OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCE

"KONOPDANCE" - WARSZAWA

 

III MIEJSCA

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "GAWĘDA" - WARSZAWA

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA III ,IV " - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

GRUPA BALETOWA "ADAGIO" - NOWY SĄCZ

 

TANIEC SOLO

 

I MIEJSCA

 

SANDRA MARMON (4 kat.) - NOWY SĄCZ

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA (4 kat) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

EWA AGATA MOCIAK (5 kat.) - BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCA

HANNA SZCZEPANIAK (2 kat.) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

III MIEJSCA

IGA KOSZKALO - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

WIKTORIA KRUPA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI  

ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ALICJA PIETRZAK - NOWY SĄCZ

 

DUET: WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

TRIO: ALEKSANDRA WESOŁOWSKA, IGA KOSZKALO, ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI