Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”

Suwałki

25 - 28 maja 2017 roku.

 

Protokół

zposiedzeniaJURY

XVIIMiędzynarodowegoFestiwaluPiosenkiiTańca

MUSZELKIWIGIER2017

kategoriipiosenka

 

JURY w składzie:

 

  1. ALEKSANDER PAŁAC –przewodniczący jury -  kompozytor,  realizator  muzycznych programów telewizyjnych
  2.  KRYSTYNA PIOTROWSKA – muzyk, kompozytor, trener wokalny, realizator programów młodzieżowych, promuje młode talenty w Polsce i za granicą.
  3. BARBARA SŁABICKA- absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, trener wokalny, realizator nagrań radiowych i telewizyjnych, organizator i reżyser koncertów i widowisk.
  4. Ignacy Ołówdoktor sztuk muzycznych, ceniony dyrygent Suwalskiego Chóru Żeńskiego CANTILENA, chórmistrz w Zespole Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA.
  5. WANDA KWIETNIEWSKA – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, jedna z najbardziej popularnych piosenkarek polskiego rocka lat 80. Do 1982 wokalistka zespołu LOMBARD. Założycielka zespołu BANDA i WANDA.
  6. SŁAWOMIR WIERZCHOLSKI – wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz radiowy i prasowy, założyciel grupy NOCNA ZMIANA BLUESA,

 

Po przesłuchaniu 111 wykonawców postanowiło przyznać złote, srebrne i brązowe „Muszelki Wigier” oraz wyróżnienia.

 

Wkategorii 6-10lat

SOLIŚCI

 

Imiejsce-Złota Muszelka Wigier –  Kałęka Maja – z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Aleksejewa Nikol – ze Szkoły Podstawowej w Kiwiszkach; rej. wileński

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Zawadzka Nela – ze Studia Doskonalu Voice and More z Węgrowa

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Gajowy Mikołaj – ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Pozaszkolnym w Łukowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Walento Sebastian - z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Czertowa Agnija – z Kaliningradu

 

 

Wyróżnienia:

1. Danieluk Anna – ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie

2. Mikovićius Raidas – z Kłajpedy

3. Zyskowska Maja – ze Stowarzyszenia KULTURA NIEZALEŻNA w Grajewie

4. Łyskawa Antoni – z Centrum Kultury MUZYK SŁUPCA

5. Kasperowicz Iga – ze Szkoły Podstawowej nr 80 w Gdańsku

 

Nagroda specjalna dla najmłodszych uczestniczek festiwalu:

- Tracz Ada

- Konys Victoria

 

 

ZESPOŁY

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier –  Małe Beciaki – ze Stowarzyszenia „Pomoc Dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier –  GRIDZIUNAITE ADRIJA

                                                                          USINSKAITE AUSTEJA

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Junior Dream Kids – ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Jedynaczki - ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Pozaszkolnym w Łukowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Jula i Seba – z Suwalskiego Studia Piosenki BECIAKI

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Keberiost Children

 

 

 

Wkategorii 11-13 lat

SOLIŚCI

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Domitrz Daria – ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Warszawy

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Walendykiewicz Jakub - ze Stowarzyszenia „Pomoc Dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Jedliński Norbert – z Centrum Kultury Bibliotek z Gmina Dębica

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Czaplicka Aleksandra – z Grajewskiego Centrum Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Jastrzębski Kuba – z Łukowskiego Ośrodka Kultury

 

Wyróżnienia:

1. Rozenko Wiktoria – ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

2. Antończak Maciej - ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

3. Grzesiak Liliana – z Młodzieżowego Domu Kultury ISKRA z Piły

4. Rataj Jagoda – z STE Omega z Katowic

 

 

Zespoły

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Keberiokst Junior

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Karuzela – z Bielskiego Domu Kultury z Bielska Podlaskiego

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Dream Kids - ze Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” z Gdyni

 

 

 

 

 

 

Wkategorii14 – 16lat

SOLIŚCI

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Dudek Julia z Starachowickiego Centrum Kultury- Starachowice

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Zygadło Martyna z Młodzieżowego Domu Kultury w Częstochowie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Tracz Wiktoria z The Brit School for Performing Arts and Technology

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Szymański Grzegorz

 

Wyróżnienia:

1. Zduńczyk Amelia ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie

 

2. Armata Alicja – ze Studia Wokalnego Autorskiej Szkoły Musicalowej w Warszawie

3. Nykiś Julia – z Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

4. Połowniak Weronika

 

 

Zespoły

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Keberiokst Senior zespół wokalny z Kłajpedy (Litwa)

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Beciaki ze Stowarzyszenia „Pomoc dzieciom” w Suwałkach

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Świetlik 2 z Suwalskiego Ośrodka Kultury

 

 

 

Wkategorii17 – 25lat

 

SOLIŚCI

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier – Oszczędłowski Bartosz

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – Siwek Dominika z Kętrzyna

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Wojtkielewicz Kamila z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier - Połowniak Dominik z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

 

IIIMiejsce-BrązowaMuszelkaWigier – Rakowska Karolina ze Starachowickiego Centrum Kultury

 

Wyróżnienia:

1. Krassowska Dominika z Vocaling Studio w Ełku

2. Kręplewska Marta z Liceum im. Jana III Sobieskiego w Warszawie

 

 

Zespoły

 

Imiejsce-ZłotaMuszelkaWigier –  Jagody ze Lwowa na  Ukrainie

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – kFARTet z Bielskiego Domu Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

IIMiejsce-SrebrnaMuszelkaWigier – FART z Bielskiego Domu Kultury

(Nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

  

 

GRANDPRIX– Rydz Paweł z Domu Kultury w Małogoszczy

(NagrodaPrezydentaMiastaSuwałk)

 

 

GRANDPRIX– Mociak Agata Ewa

Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-muzycznych SAWP

 

**********************************************************************************

ProtokółzposiedzeniaJury

 

XVIIMIĘDZYNARODOWEGOFESTIWALUPIOSENKIITAŃCA

 

MUSZELKIWIGIER2017

 

w kategorii  TANIEC

 

Jury w składzie:

 

  1. SEBASTIAN BIAŁOBRZESKI- zawodowy tancerz, nauczyciel tańca, choreograf. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku  i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Juror  ogólnopolskich festiwali tanecznych, min. w Gdańsku, Gorzowie, Bydgoszczy, Kielcach.

 

  1. MARIA GIERASIMIUK – Nauczyciel tańca, pedagog, choreograf. Pomysłodawczyni i realizatorka Przeglądu Zespołów Tanecznych KARNAWAŁ oraz Międzynarodowych Prezentacji Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA w Białymstoku. Uhonorowana nagrodą Ministra Kultury w I edycji programu TALENTY.
  2. IRYNA POPOVA – nauczyciel tańca, pedagog, choreograf z Ukrainy, wykładowca w Wyższej Szkole Tanecznej w Doniecku, reżyser koncertów i widowisk, uhonorowana medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej,
  3. PIOTR BIAŁOBRZESKI – tancerz, student trzeciego roku Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi na wydziale „TANIEC”, instruktor tańca hip hop, juror na ogólnopolskich festiwalach tanecznych, tancerz w spektaklu „Life after life” w Gdańsku, spektaklu „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków”.

 

Po obejrzeniu …… zespołów tanecznych jury przyznało złote, srebrne i brązowe Muszelki Wigier.

 

TANIEC LUDOWY 

I miejsce Złota Muszelka Wigier -  ABRAKADABRA Ziemia Mielecka „Suita tańca górali żywieckich” z Samorządowego Centrum Kultury  w Mielcu  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier -  ABRAKADABRA Ziemia Mielecka z Samorządowego Centrum Kultury  w Mielcu  „ Suita tańców śląskich” (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – Zespół Tańca Ludowego BYSTRY z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – DZIECI SUWALSZCZYZNY z Suwalskiego Ośrodka Kultury

 

 

 

 

Wyróżnienie – nie przyznano

 

 

Mażoretki, Cheerleaderki

I miejsce Złota Muszelka Wigier –  –  FLEX    z Suwalskiego Ośrodka Kultury  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FLEKSIK  z Suwalskiego Ośrodka Kultury  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier –  COOKIES z Augustowskich Placówek Kultury

 

 

HIP-HOP (6 -12 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier –   JUMP  ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FOCUS CREW  ze Studio Tańca Focus z Augustowa    (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – VICE VERSA ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – FOCUS TEAM ze Studio Tańca Focus z Augustowa   

 

Wyróżnienie:

1. FOCUS KIDS ze Studio Tańca Focus z Augustowa   

2. TIP TOP ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie

 

HIP-HOP (13 - 16 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – PROGRES   ze Szkoły Tańca Bajka w Augustowie   (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – TAKA SYTUACJA  z Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku   (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – DOTYK MINI z Suwalskiego Ośrodka Kultury

 

Wyróżnienie: nie przyznano

 

HIP-HOP ( 17-25 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – DOTYK    z Suwalskiego Ośrodka Kultury (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier –  CITY DANCE  z Regionalnego Ośrodka kultury w Olecku (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – nie przyznano

 

 

Wyróżnienie: nie przyznano

 

 

 

Inne formy taneczne (6 - 12 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – HAND TO HAND Dzieci   z Klubu Sportowego Hand To Hand w Warszawie (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – BRAX V   z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – FOX 4  z FOX DANCE Studio w Warszawie (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – REX 1 ze Szkoły Podstawowej nr 187 w Warszawie

 

Wyróżnienie:

1. TIP TOP

 

 

Inne formy taneczne (Kategoria łączona 13 - 25 lat)

I miejsce Złota Muszelka Wigier – BALBINKI  z Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy  (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

I miejsce Złota Muszelka Wigier – LA FLACA FAMILY ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

II miejsce Srebrna Muszelka Wigier – BRAX IV  z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (nagroda Prezydenta Miasta Suwałk)

 

III miejsce Brązowa Muszelka Wigier – nie przyznano

 

Wyróżnienie:

1. FOX 1 z FOX DANCE Studio w Warszawie

 

2. TRZY CZWARTE z Klubu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie

  

 

GRANDPRIXdlazespołu     ROKVA z POTI w  Gruzji

(nagrodaPrezydentaMiastaSuwałk)

 




"Intershow" - wyniki

Festiwal -Konkurs "INTERSHOW" Nowy Targ - Zakopane 2018! WYNIKI

W Festiwalu brali udział wykonawcy z, Niemiec, Rosji, Białorusi, Kirgistanu, Inguszeti oraz Polski

 

Laureaci z Polski 

WOKAL

GRAND PRIX MARTYNA ZYGADŁO - Woźniki Śląskie

 

KATEGORIA I

 

1 miejsca

Alicja Tracz -Janów Lubelski

2 miejsce

Pola Solarczyk - Kraków

Sonia Las - Nowy Targ

3 miejsce

Klara Smola - Tarnów

wyróżnienia:

Paulina Jarząbek

Natalia Gal - Nowy Targ

 

KATEGORIA II

1 miejsca

GABRIELA BORYS - Gdynia

MALWINA LAS - Nowy Targ

duet ZUZANNA POLAŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

WIKTORIA MUSZYŃSKA-Leszno

Zespół Wokalny "WIERCIPIĘTY"-Gdynia

 

2 miejsca

ALEKSANDRA BIELEWICZ - Bielsko- Biala

AMELIA KURANTOWICZ - Rokietnica

NELA ZAWADZKA - Węgrów

OLIWIA KOPIEC - Radomsko

 

3 miejsca

NATALIA WAWRZYŃCZYK - Lublin

JAGODA RATAJ - Katowice

 

wyróżnienia:

Dagmara Gromniak - Tarnów

Zuzanna Polańska - Gdynia

Aleksandra Tracz - Janów Lubelski

Kamila Tylek - Włosań

Wlasta Wysoczanska - Czarny Las

 

Kategoria III

1 miejsca

JULIA JARZĄBEK - Nowy Targ

AMELIA RYDZYŃSKA - Gdynia

KAROLINA SZCZUROWSKA - Skrzydlina

Duet - AMELIA RYDZYŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

Zespół Wokalny "GRANDA" -Gdynia

 

2 miejsca

DARIA ENGLOT - Oleśnica

ALICJA SPOREK - Gdynia

MICHAL MAKOWSKI - Dziepolc

 

3 miejsca

duet ADRIANNA GOZDZIK i ZUZANNA ORZEPIŃSKA - Kałuszyn

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA" - Kałuszyn

ADRIANNA GOŹDZIK - Kałuszyn

BEATA SUTOR - Nowy Targ

 

wyróżnienia:

Eliza Gąsiorowska - Tarnów

Dominika Popek - Gdynia

Magdalena Jędrzejak - Bielsko-Biala

Paulina Bryniarska - Nowy Targ

Marcelina Cieślik - Tarnów

Zuzanna Orzepińska - Kałuszyn

Julia Pietrzak - Siedlce

Aleksandra Wysokińska - Siedlce

Julia Drożdżynska - Gidle

Katarzyna Utratny - Zytno

 

Kategoria IV

 

1 miejsca

KRYSTIAN KUBOWICZ - Kraków

 

2 miejsca

MAGDA PANEK - Nowy Targ

MARIA MARKIEWICZ - Gidle

 

3 miejsce

PATRYCJA KOTARBA - Nowy Sącz

 

Kategoria V

 

1 miejsca

SZYMON GRZYWACZ - Kraków

PATRYK MORAWIK - Kielce

 

TANIEC

GRAND PRIX - ZESPÓŁ TANECZNY "KIK"-Pysznica

 

I MIEJSCA W ROZNYCH KATEGORIACH TANECZNYCH I WIEKOWYCH

 

Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny "ŁĘCZYCANIE" -Łę0czyca

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej-Kutno

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA"-Kałuszyn

 

Zespół Taneczny "KORRIGANS"-Gdynia

Zespół Taneczny "FANTAZJA"-Zgierz

Zespół Taneczny "MODERNA"-Gdynia

duet OLWIA KOPIEC i KACPER KWARTA-Radomsko

Zespół Taneczny "SUPERNOVA"-Gdynia

 

 

 

NUTKA POLIGLOTKA - wyniki

 

XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej
Nutka Poliglotka 2017
 

 

 

Protokół przyznania nagród w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 

Jury w składzie: 
Krystyna Piotrowska, Katarzyna Michalska, Aleksander Pałac, Michał Sołtan, Jerzy Ostrowski i Rafał Podraza przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 
Wyróżnienie Specjalne dla najmłodszego uczestnika XIV Przeglądu Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 
-Natalia Kubiś – Mroszczyk - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii 7-9 lat jez. angielski: 
I miejsce – Antoni Marzec - Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie 
II miejsce – Paweł Szymański - Szkoła Podstawowa nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim 
W kategorii inny język nagród nie przyznano. 
W kategorii 10-12 lat jęz. angielski: 
I miejsce – Gabriela Borys - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
I miejsce – Oliwia Kopiec – PSP nr 7 w Radomsku 
II miejsce - Amelia Kurantowicz- Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy 
III miejsce – Natalia Wawrzyńczyk – Yamaha Szkoła Muzyczna w Lublinie 
Wyróżnienie 
Otylia Imiołek - WCK filia Radość w Warszawie 
Aleksandra Tudek - Best Vocal Studio w Garwolinie 
Zuzanna Polańska - MŁodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
W kategorii 10-12 inny język; 
I miejsce – Nela Zawadzka - Studio Doskonalenia Głosu Voice and More w Węgrowie 
II miejsce – Daria Domitrz - Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

W kategorii 13-15 lat jęz. angielski 
I miejsce – Gabriela Nawój - Pałac Młodzieży w Tarnowie 
I miejsce – Alicja Szemplińska – Gimnazjum TWP w Ciechanowie 
II miejsce – Julia Jarząbek - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu 
III miejsce – Julia Chmielarska - Społeczna Szkoła im.24 Pułku Ułanów w Kraśniku 
Wyróżnienia – 
Karolina Wójtowicz - Akademia Wokalna Ewy Dani w Warszawie 
Maya Wasserman z Warszawy 
Dominika Popek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Mateusz Kawalec - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciechanowcu (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu) 
Alicja Armata - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
W kategorii 13-15 lat inny język: 
I miejsce – Julia Dudek - Starachowickie Centrum Kultury 
II miejsce – Łukasz Piekarzewski – Klub Kultury Gocław – filia Centrum Promocji Kultury w Warszawie 
III miejsce - Alicja Sporek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – Magdalena Palinka - Biłgorajskie Centrum Kultury 
W kategorii 16-20 lat jęz. angielski 
I miejsce – Aleksander Podleś - I Społeczne Ognisko Muzyczne im. Aleksandra Kulikowskiego w Warszawie

II miejsce – Oliwia Skóra z Rzeszowa 
III miejsce – Aleksandra Kozubal - Regionalne Centrum kultur Pogranicza w Krośnie 
Wyróżnienie – Aleksandra Idkowska z Poznania

W kategorii 16-20 inny język: 
I miejsce - Julia Zarzecka - XXI Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie 
II miejsce – Natalia Kucharska - Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej 
III miejsce – Natalia Ciecierska - I Społecznie Liceum Ogólnokształcące Im. Hetmana Jana Tarnowskiego W Tarnobrzegu 
W kategorii powyżej 20 
Wyróżnienie: 
Barbara Kąkol - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
Jakub Kołcz - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii zespoły: 
I miejsce – GRANDA – Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
II miejsce – AJKI - Studio Piosenki Ajki w Ciechocinku 
III miejsce – Wiktoria Cichewicz i Natalia Sikora - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – ASM-ki - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
Wyróżnienie specjalne - Belcanto z Legionowskiego Uniwersytetu III-go Wieku 
Nagroda specjalna za wykonanie w jęz. niemieckim – 
Gabriela Borys i Zuzanna Polańska - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni

Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej „NUTKA PILOGLOTKA” 2017 
zdobyła 
Agata Ewa Mociak

Na oryginale podpisy jurorów

 

Organizator: 

Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość  ul. Planetowa 36, 04-830 Warszawa

tel.  22 615-73-28  www.wck-wawer.pl 

e-mail: radosc@wck-wawer.pl, poliglotka@wck-wawer.pl


Cele przeglądu:

• Prezentacje umiejętności i dorobku artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych;

• Ocena umiejętności posługiwania się językami obcymi podczas wykonywania utworów wokalnych;

• Wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej;