MY XXI WIEK-Bułgaria-Słoneczny Brzeg

Nawigacja

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

  SŁONECZNY BRZEG (BUŁGARIA)
23-30 sierpnia 2013
XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży 
"My XXI Wiek"

 





Podwójne GRAND PRIX Festiwalu „My XXI Wiek” w Słonecznym Brzegu w Bułgarii wytańczyły: Zespół Artystyczny "ŚWIERSZCZE" z Trzemeszna (kat. Inne Formy Tańca), oraz Rewia Dziecięca "SYLABA" z Wyszkowa ( kat. Rewia)

 

Poniżej wyniki pozostałych uczestników z Polski:

 

ZESPOŁY TANECZNE

I miejsce: Zespół Taneczny "SPRAY" Ostrów Wielkopolski

II miejsce: Zespół Ludowy "KASIANIECKA" Kałuszyn,

Zespół Taneczny "ARABESQUE" Dobrzeń Wielki

Zespół Taneczny "OBSESSION" Ostrów Wielkopolski

III miejsce: Zespół Taneczny „Raz, 2, 3..” Ostrów Wielkopolski



Taniec Solo

I miejsce: Sara Kazimierska (Świerszcze) - Trzemeszno

I miejsce: Katarzyna Czyżak (Sylaba) - Wyszków

II miejsce: Jagoda Woźniak



Taniec Duety

I miejsce: Dominika Lipska i Beata Wierchołowska (Sylaba) - Wyszków

III miejsce: duet „Chorus” - Dobrzeń Wielki



WOKALIŚCI

 

Kategoria I

I miejsce: Martyna Zygadło Częstochowa

II miejsce: Weronika Gabryś - Ostrów Wielkopolski

 

Kategoria II

I miejsce: Julia Trojanowska - Parczew, Ewa Agata Mociak - Białystok

II miejsce: Wiktoria Tracz - Nowy Sącz, Sandra Eliminowska - Malbork

III miejsce: Olga Matuszewska - Ostrów Wielkopolski, Julia Banasiak - Ostrów Wielkopolski, Weronika Jarosik – Ostrów Wielkopolski, Agata Orzechowska - Ostrów Wielkopolski, Wiktoria Zdunek – Ostrów Wielkopolski

wyróżnienie: Wiktoria Klimas - Malbork

 

Kategoria III

I miejsce: Maja Gawłowska - Ostrów Wielkopolski, Jagoda Junak - Ostrów Wielkopolski, Milena Rachańska - Malbork

II miejsce: Marcelina Trojanowska – Parczew, Beata Krakowiak – Malbork, Monika Kaczmarek - Ostrów Wielkopolski

III miejsce: Sylwia Miklas – Warszawa, Roksana Krzemińska – Malbork, Karolina Strabara - Ostrów Wielkopolski

Wyróżnienia: Michał Fabiański – Malbork, Martyna Jażdżewska - Malbork

 

Kategoria IV

I miejsce: Liliana Smółka - Ostrów Wielkopolski

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I miejsce oraz Nagrodę za Aranżację: „BALBINY” - Malbork

 

 Zdjęcia dzięki uprzejmości między innymi Pawła Chabiery




SKOWRONECZEK - 2018

Wyniki: Jury XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej

SKOWRONECZEK – 2018

 

Jury w składzie: 

Przewodnicząca – Prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna – Kraków

Małgorzata Bartas –Witan – Redaktor Polskiego Radia „Familijna Jedynka”–Warszawa

Krystyna Piotrowska – koordynator EUROFESTIWALI

Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Jacek Cygan – muzyk i autor tekstu

Jerzy Petersburski – kompozytor i autor programów muzycznych dla dzieci

Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków

po przesłuchaniu w dniu 4 lipca 2018 roku w Nowym Sączu 74 uczestników finału przyznało w czterech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – dzieci urodzone po 1.01.2010 – 31.12. 2013

I nagroda – Pola Solarczyk – Kraków – „Gdy dzieci tańczą”

II nagroda – Wiktoria Bułhak – Biała Podlaska – „Biedroneczki”

Natalia Kubiś-Mroszczyk – Rzeszów – „Jestem Kotem”

III nagroda – Michał Sitek – Rzeszów – „Za mały”

Wyróżnienie: Katarzyna Wiktorowska – Nowy Sącz – „Hej Baco”

Liwia Stareńczak – Tarnów – „Jesteś mamą”

KATEGORIA II – dzieci urodzone po 1.01.2007 – 31.12. 2009

I nagroda – Krystian Gizicki – Nowy Sącz – „Budzik”

Nela Zawadzka – Węgrów – „Karnawał raz w życiu”

II nagroda – Natalia Grzejszczyk – Kielce – „Opowiadaj mi tak”

Edyta Limanówka – Nowy Targ – „Makiawel Cats”

III nagroda – Paweł Madzia – Nowy Sącz – Na morza dnie

Aleksandra Sieńkowska – Jasło – W moim ogródecku

Wyróżnienie: Oktawia Mazur – Bingen (Niemcy) – Na kuferku

Katarzyna Pel – Lwów (Ukraina) – Des pasito

Oliwia Niemczura – Rzeszów – „Kolorowy wiatr”

 

KATEGORIA III – dzieci urodzone po 1.01.2005 – 31.12. 2006

I nagroda – Dawid Wojnarowicz – Jasło: „Ukojenie”

II nagroda – Matylda Szklarska – Ostrowiec Świętokrzyski – Jakby z Louisem”

III nagroda – Hanna Solarczyk – Kraków: „Kolorowy wiatr”

Jakub Duda – Nowy Targ – „Eurydyki”

Zeng Hairui – Chiny – Big big

Wyróżnienie:

Zuzanna Leśniak – Nowy Sącz – Rytm i melodia

Urszula Mrowca-Kuscorz – Zakopane „Rytm i melodia”

 

KATEGORIA IV – dzieci urodzone po 1.01.2002 – 31.12. 2004

I nagroda – Karolina Szczurowska – Skrzydlna: „Kiedyś”

II nagroda – Marlena Mazgaj – Wola Skrzydlańska: „Matko Boska Częstochowska”

Huang Chenyu – Chiny – „Need you now”

III nagroda –Kinga Gurgul – Dębno – „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”

Oliwia Ślipek – Nowy Sącz: „Obłoki marzeń”

Dominykas Vitkevicius – Troki (Litwa) – „Passenger – Let her go

 

Wyróżnienie: Tian Yizhou – Chiny – „Right her waiting”

Daria Zając – Szczecin: „Ale jestem”

Michał Liszczenko – Nietyszyn (Ukraina): My way

 

Przyznano również nagrodę główną Grand Prix

dla Aleksandry Kędra z Rzeszowa: „Śpiewam i gram”

 

Ponadto przyznano nagrody specjalne:

Przewodniczącej Jury Pani Profesor Lidii Matynian oraz Pawła Moszumańskiego dla

Michała Liszczenko z Nietyszyna na Ukrainie

 

Nagroda Polskiego Radia Dzieciom dla: Poli Solarczyk z Krakowa za piosenkę „Gdy dzieci tańczą”

Nagroda redaktora Polskiego Radia „Familijnej Jedynki” Małgorzaty Bartas – Witan dla: Dawida Wojnarowicza z Jasła za piosenkę: „Ukojenie”

 

Nagrodę Dyrektora Festiwalu i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Milenii Małeckiej – Rogal dla Marty Justyne Vowk ze Lwowa: „Dwie piosenki”

oraz dla Elizy Waliłko z Tarnowa za piosenkę: „Owiecki”

 

Nagrodę założyciela festiwalu i dyrektora Wydawnictwa PROMYCZEK

– ks. Andrzeja Mulki dla Niny Kotarba za piosenkę: „Niepodległa, niepokorna”

 

Nagrody przyznało również jury dziecięce w składzie:

Barbara Witan, Paulina Boczarska, Amelka Małecka i Tadeusz Repetowski dla:

Kat I – Natalia Kubiś-Mroszczyk z Rzeszowa za piosenkę „Jestem kotem”

Kat II – Natalii Grzejszczyk z Kielc za piosenkę: „Opowiadaj mi tak”

Kat III –  Matyldy Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego

za piosenkę: Jakby z Louisem”

Kat IV – Dominykas Vitkevicius z Troków (Litwa) za piosenkę: Pasenger – Let her go