XIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej Nutka Poliglotka 2016

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

XIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej
Nutka Poliglotka 2016

                                               

I ETAP 11-14 listopada 2016
II ETAP 19-20 listopada 2016r.

 

Miejsce przeglądu:
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Hotel „BOSS” ul. Żwanowiecka  20,
Warszawa - Miedzeszyn
 
 

Protokół przyznania nagród w XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2016

 

Jury w składzie :

Aleksander Pałac – kompozytor, redaktor muzyczny;

Aleksandra Nieśpielak – aktorka, wokalistka;

Krystyna Piotrowska – muzyk, kompozytor, pedagog;

Michał Sołtan – wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor;

Jerzy Ostrowski – kompozytor, aranżer, pedagog;

Zbigniew Leszczyński - Przedstawiciel powiatu Emsland (Dolna Saksonia, Niemcy),  pełnomocnik do spraw współpracy Polsko – Niemieckiej.

po przesłuchaniu 93 uczestników II etapu Przeglądu „Nutka Poliglotka” 2016 przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:



Grand Prix Martyna Zygadło



Kat 7 9 lat jęz. angielski:

I m – Maja Kałęka

II m – Edyta Limanówka

III m – Nela Zawadzka

Wyróżnienie – Zuzanna Szyper

 

7-9 lat inny język:

I m – Maja Młodzińska

II m – Milena Kulpa

III m – Paweł Szymański

 

10-12 lat jęz. angielski:

I m – Julia Chmielarska

II m – Oliwia Kopiec

II m –Zuzanna Lietz

III m – Julia Kurdziel

III m –Karolina Kordońska

III m – Otylia Imiołek

Wyróżnienie – Paula Biskup

- Amelia Bakalarz

- Aleksandra Sędzielewska

 

10- 12 lat inny język:

I m –Emilia Rycerz

I m – Monika Bogdanowicz

Wyróżnienie – Pola Skorek

 

13-15 lat jęz. angielski

I m – Zuzanna Jurkiewicz

II m – Julia Dudek

II m – Hubert Bąk

III m – Julia Jarząbek

III m – Patrycja Woźniak

Wyróżnienie – Gabriela Nawój

- Aleksandra Wysokińska

 

13-15 lat inny język:

I m – Martyna Kaleta

II m – Aleksandra Idkowska

III m – Matylda Pietrzykowska

 

16-19 lat jęz. angielski

II m – Katarzyna Sufczyńska

II m – Justyna Kakiet

III m - Inga Kucharska

Wyróżnienie – Julia Domańska

 

16-19 lat inny język:

I m – Agata Ewa Mociak

III m – Maria Leszczełowska

Wyróżnienie – Natalia Kucharska

 

20 lat i więcej jęz. angielski

I m – Paulina Serwatka

I m – Nina Larek

II – Monika Schaumkessel

 

20 lat i więcej inny język

II m – Ksenia Śliwa

III m – Paweł Ziółkowski

III m – Andrzej Płuciniczak

 

Zespoły jęz. angielski

I m – DECYBELE

II m – De Sound

III m – Andromeda

Wyróżnienie: Natalia Kucharska & Ewa Tłokońska

 

Zespoły inny język

I m – Maja Krakowiecka & Zofia Pietrzykowska

Wyróżnienie – Echo

Wyróżnienie specjalne –Belcanto

 

Nagroda specjalna za wykonanie w języku niemieckim

  • Aleksandra Rek

     

GRATULUJEMY !!!




SKOWRONECZEK - 2018

Wyniki: Jury XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej

SKOWRONECZEK – 2018

 

Jury w składzie: 

Przewodnicząca – Prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna – Kraków

Małgorzata Bartas –Witan – Redaktor Polskiego Radia „Familijna Jedynka”–Warszawa

Krystyna Piotrowska – koordynator EUROFESTIWALI

Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Jacek Cygan – muzyk i autor tekstu

Jerzy Petersburski – kompozytor i autor programów muzycznych dla dzieci

Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków

po przesłuchaniu w dniu 4 lipca 2018 roku w Nowym Sączu 74 uczestników finału przyznało w czterech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – dzieci urodzone po 1.01.2010 – 31.12. 2013

I nagroda – Pola Solarczyk – Kraków – „Gdy dzieci tańczą”

II nagroda – Wiktoria Bułhak – Biała Podlaska – „Biedroneczki”

Natalia Kubiś-Mroszczyk – Rzeszów – „Jestem Kotem”

III nagroda – Michał Sitek – Rzeszów – „Za mały”

Wyróżnienie: Katarzyna Wiktorowska – Nowy Sącz – „Hej Baco”

Liwia Stareńczak – Tarnów – „Jesteś mamą”

KATEGORIA II – dzieci urodzone po 1.01.2007 – 31.12. 2009

I nagroda – Krystian Gizicki – Nowy Sącz – „Budzik”

Nela Zawadzka – Węgrów – „Karnawał raz w życiu”

II nagroda – Natalia Grzejszczyk – Kielce – „Opowiadaj mi tak”

Edyta Limanówka – Nowy Targ – „Makiawel Cats”

III nagroda – Paweł Madzia – Nowy Sącz – Na morza dnie

Aleksandra Sieńkowska – Jasło – W moim ogródecku

Wyróżnienie: Oktawia Mazur – Bingen (Niemcy) – Na kuferku

Katarzyna Pel – Lwów (Ukraina) – Des pasito

Oliwia Niemczura – Rzeszów – „Kolorowy wiatr”

 

KATEGORIA III – dzieci urodzone po 1.01.2005 – 31.12. 2006

I nagroda – Dawid Wojnarowicz – Jasło: „Ukojenie”

II nagroda – Matylda Szklarska – Ostrowiec Świętokrzyski – Jakby z Louisem”

III nagroda – Hanna Solarczyk – Kraków: „Kolorowy wiatr”

Jakub Duda – Nowy Targ – „Eurydyki”

Zeng Hairui – Chiny – Big big

Wyróżnienie:

Zuzanna Leśniak – Nowy Sącz – Rytm i melodia

Urszula Mrowca-Kuscorz – Zakopane „Rytm i melodia”

 

KATEGORIA IV – dzieci urodzone po 1.01.2002 – 31.12. 2004

I nagroda – Karolina Szczurowska – Skrzydlna: „Kiedyś”

II nagroda – Marlena Mazgaj – Wola Skrzydlańska: „Matko Boska Częstochowska”

Huang Chenyu – Chiny – „Need you now”

III nagroda –Kinga Gurgul – Dębno – „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”

Oliwia Ślipek – Nowy Sącz: „Obłoki marzeń”

Dominykas Vitkevicius – Troki (Litwa) – „Passenger – Let her go

 

Wyróżnienie: Tian Yizhou – Chiny – „Right her waiting”

Daria Zając – Szczecin: „Ale jestem”

Michał Liszczenko – Nietyszyn (Ukraina): My way

 

Przyznano również nagrodę główną Grand Prix

dla Aleksandry Kędra z Rzeszowa: „Śpiewam i gram”

 

Ponadto przyznano nagrody specjalne:

Przewodniczącej Jury Pani Profesor Lidii Matynian oraz Pawła Moszumańskiego dla

Michała Liszczenko z Nietyszyna na Ukrainie

 

Nagroda Polskiego Radia Dzieciom dla: Poli Solarczyk z Krakowa za piosenkę „Gdy dzieci tańczą”

Nagroda redaktora Polskiego Radia „Familijnej Jedynki” Małgorzaty Bartas – Witan dla: Dawida Wojnarowicza z Jasła za piosenkę: „Ukojenie”

 

Nagrodę Dyrektora Festiwalu i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Milenii Małeckiej – Rogal dla Marty Justyne Vowk ze Lwowa: „Dwie piosenki”

oraz dla Elizy Waliłko z Tarnowa za piosenkę: „Owiecki”

 

Nagrodę założyciela festiwalu i dyrektora Wydawnictwa PROMYCZEK

– ks. Andrzeja Mulki dla Niny Kotarba za piosenkę: „Niepodległa, niepokorna”

 

Nagrody przyznało również jury dziecięce w składzie:

Barbara Witan, Paulina Boczarska, Amelka Małecka i Tadeusz Repetowski dla:

Kat I – Natalia Kubiś-Mroszczyk z Rzeszowa za piosenkę „Jestem kotem”

Kat II – Natalii Grzejszczyk z Kielc za piosenkę: „Opowiadaj mi tak”

Kat III –  Matyldy Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego

za piosenkę: Jakby z Louisem”

Kat IV – Dominykas Vitkevicius z Troków (Litwa) za piosenkę: Pasenger – Let her go