XI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka' 2014"

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

 

XI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej
Nutka Poliglotka 2014

                                               

06.12-07.12 2014

 

Miejsce przeglądu:
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Hotel „BOSS” ul. Żwanowiecka  20,
Warszawa -Miedzeszyn

Protokół z przyznania nagród w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”2014

 

Jury w składzie:

Krystyna Piotrowska – muzyk, pedagog

Jerzy Ostrowski – muzyk, kompozytor, aranżer, pedagog

Agata Łuczak – lektor języków obcych

Anna Modrzejewska – lektor języków obcych

Łukasz Nowicki – muzyk, lektor języków obcych

po przesłuchaniach konkursowych w dniach 6 i 7 grudnia 2014 przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Grand Prix

WIKTORIA TRACZ – Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowym Sączu

 

Nagroda specjalna za wykonanie piosenki w języku niemieckim ufundowana przez Pełnomocnika ds. Współpracy Polsko-Niemieckiej w Powiecie Emsland, Dolna Saksonia, Republika Federalna Niemiec: KARINA KOWALCZYK - Warszawa

 

 

Nagroda specjalna za wykonanie piosenki w języku francuskim ufundowana przez Arte-Wad: ALEKSANDRA KOPEĆ - Gmina Zakroczym

 

Pozostałe nagrody:

 

kategoria wiekowa 7-9 lat:

I miejsce – Julia Sawicka - Nowodworski Ośrodek Kultury

Wyróżnienie – Paulina Piwowarska -Centrum Kultury w Błoniu

 

 

Kategoria 10-12 lat:

Za wykonania w języku angielskim:

I miejsce – Julia Chmielarska - Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

II miejsce – Aleksandra Sędzielewska – SP nr 260 Warszawa

III miejsce – Izabela Zabielska- Pałac Młodzieży w Warszawie

Wyróżnienie - Martyna Plewa – MOK w Nowym Targu

 

Za wykonania w językach innych niż angielski:

I miejsce – Aleksandra Czaplicka - MOK w Grajewie

I miejsce – Martyna Zygadło – MOK w Lublińcu

II miejsce – Julia Dudek – Starachowickie Centrum Kultury

III miejsce – Anna Gawryliak – SP 216 Warszawa

Wyróżnienie - Agata Zając- SP nr 2 Puławy

 

 

Kategoria 13-15 lat:

Za wykonania w języku angielskim:

I miejsce – Alicja Śmielak - MGOK w Ożarowie

II miejsce - Zofia Dowiatt – Społeczne Ognisko Muzyczne im. A. Kulikowskiego w Warszawie

III miejsce – Barbara Małecka - Nowodworski Ośrodek Kultury

Wyróżnienie – Weronika Lipska - Akademia Ewy Dani

 

 

Za wykonania w językach innych niż angielski:

I miejsce – Michał Bojczuk – Dom Kultury ZAMECZEK Kielce

 

Kategoria 16-19 lat:

Za wykonania w jęz. angielskim:

II miejsce – Karolina Kompa – Warszawa

 

 

Za wykonania w językach innych niż angielski:

I miejsce – Klaudia Drożdzyk – Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Lublinie

wyróżnienie – Weronika Chilczuk - I LO im. M.Kopernika w Parczewie

 

 

Kategoria powyżej 19-tu lat:

Za wykonania w językach innych niż angielski:

Wyróżnienie – Milena Kruszyńska

Wyróżnienie – Paweł Ziółkowski

 

Kategoria zespoły:

Wyróżnienie – Małe Echo – Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie

Wyróżnienie – Andromeda – SP nr 6 w Otwocku

Wyróżnienie specjalne – Zespół BELCANTO – Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wyróżnienie specjalne – Małgorzata Król - Okęcka Sala Widowiskowa

 

Nominacje do udziału w Eurofestiwalach otrzymali:

  1. Agata Brandenburger

  2. Cezary Uljasz

  3. Zofia Dowiatt

  4. Weronika Lipska

  5. Kamil Sidor

  6. Barbara Małecka

  7. Alicja Śmielak

  8. Michał Bojczuk

  9. Milena Kruszyńska

  10. Zespół BELCANTO

 

Dodatkowa nagroda - nagranie teledysków

  1. Julia Janiszewska

  2. Justyna Kakiet

  3. Julia Choijiljav

  4. Paweł Ziółkowski

     

Na tym protokół zakończono i podpisano.

 

 

 
Organizator:

Wawerskie Centrum Kultury
Filia Radość                                                      
ul. Planetowa 36, 04-830 Warszawa
tel. : 22 615-73-28
www.klubradosc.waw.pl
www.nutka-poliglotka

 




"Intershow" - wyniki

Festiwal -Konkurs "INTERSHOW" Nowy Targ - Zakopane 2018! WYNIKI

W Festiwalu brali udział wykonawcy z, Niemiec, Rosji, Białorusi, Kirgistanu, Inguszeti oraz Polski

 

Laureaci z Polski 

WOKAL

GRAND PRIX MARTYNA ZYGADŁO - Woźniki Śląskie

 

KATEGORIA I

 

1 miejsca

Alicja Tracz -Janów Lubelski

2 miejsce

Pola Solarczyk - Kraków

Sonia Las - Nowy Targ

3 miejsce

Klara Smola - Tarnów

wyróżnienia:

Paulina Jarząbek

Natalia Gal - Nowy Targ

 

KATEGORIA II

1 miejsca

GABRIELA BORYS - Gdynia

MALWINA LAS - Nowy Targ

duet ZUZANNA POLAŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

WIKTORIA MUSZYŃSKA-Leszno

Zespół Wokalny "WIERCIPIĘTY"-Gdynia

 

2 miejsca

ALEKSANDRA BIELEWICZ - Bielsko- Biala

AMELIA KURANTOWICZ - Rokietnica

NELA ZAWADZKA - Węgrów

OLIWIA KOPIEC - Radomsko

 

3 miejsca

NATALIA WAWRZYŃCZYK - Lublin

JAGODA RATAJ - Katowice

 

wyróżnienia:

Dagmara Gromniak - Tarnów

Zuzanna Polańska - Gdynia

Aleksandra Tracz - Janów Lubelski

Kamila Tylek - Włosań

Wlasta Wysoczanska - Czarny Las

 

Kategoria III

1 miejsca

JULIA JARZĄBEK - Nowy Targ

AMELIA RYDZYŃSKA - Gdynia

KAROLINA SZCZUROWSKA - Skrzydlina

Duet - AMELIA RYDZYŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

Zespół Wokalny "GRANDA" -Gdynia

 

2 miejsca

DARIA ENGLOT - Oleśnica

ALICJA SPOREK - Gdynia

MICHAL MAKOWSKI - Dziepolc

 

3 miejsca

duet ADRIANNA GOZDZIK i ZUZANNA ORZEPIŃSKA - Kałuszyn

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA" - Kałuszyn

ADRIANNA GOŹDZIK - Kałuszyn

BEATA SUTOR - Nowy Targ

 

wyróżnienia:

Eliza Gąsiorowska - Tarnów

Dominika Popek - Gdynia

Magdalena Jędrzejak - Bielsko-Biala

Paulina Bryniarska - Nowy Targ

Marcelina Cieślik - Tarnów

Zuzanna Orzepińska - Kałuszyn

Julia Pietrzak - Siedlce

Aleksandra Wysokińska - Siedlce

Julia Drożdżynska - Gidle

Katarzyna Utratny - Zytno

 

Kategoria IV

 

1 miejsca

KRYSTIAN KUBOWICZ - Kraków

 

2 miejsca

MAGDA PANEK - Nowy Targ

MARIA MARKIEWICZ - Gidle

 

3 miejsce

PATRYCJA KOTARBA - Nowy Sącz

 

Kategoria V

 

1 miejsca

SZYMON GRZYWACZ - Kraków

PATRYK MORAWIK - Kielce

 

TANIEC

GRAND PRIX - ZESPÓŁ TANECZNY "KIK"-Pysznica

 

I MIEJSCA W ROZNYCH KATEGORIACH TANECZNYCH I WIEKOWYCH

 

Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny "ŁĘCZYCANIE" -Łę0czyca

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej-Kutno

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA"-Kałuszyn

 

Zespół Taneczny "KORRIGANS"-Gdynia

Zespół Taneczny "FANTAZJA"-Zgierz

Zespół Taneczny "MODERNA"-Gdynia

duet OLWIA KOPIEC i KACPER KWARTA-Radomsko

Zespół Taneczny "SUPERNOVA"-Gdynia

 

 

 

NUTKA POLIGLOTKA - wyniki

 

XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej
Nutka Poliglotka 2017
 

 

 

Protokół przyznania nagród w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 

Jury w składzie: 
Krystyna Piotrowska, Katarzyna Michalska, Aleksander Pałac, Michał Sołtan, Jerzy Ostrowski i Rafał Podraza przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 
Wyróżnienie Specjalne dla najmłodszego uczestnika XIV Przeglądu Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 
-Natalia Kubiś – Mroszczyk - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii 7-9 lat jez. angielski: 
I miejsce – Antoni Marzec - Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie 
II miejsce – Paweł Szymański - Szkoła Podstawowa nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim 
W kategorii inny język nagród nie przyznano. 
W kategorii 10-12 lat jęz. angielski: 
I miejsce – Gabriela Borys - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
I miejsce – Oliwia Kopiec – PSP nr 7 w Radomsku 
II miejsce - Amelia Kurantowicz- Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy 
III miejsce – Natalia Wawrzyńczyk – Yamaha Szkoła Muzyczna w Lublinie 
Wyróżnienie 
Otylia Imiołek - WCK filia Radość w Warszawie 
Aleksandra Tudek - Best Vocal Studio w Garwolinie 
Zuzanna Polańska - MŁodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
W kategorii 10-12 inny język; 
I miejsce – Nela Zawadzka - Studio Doskonalenia Głosu Voice and More w Węgrowie 
II miejsce – Daria Domitrz - Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

W kategorii 13-15 lat jęz. angielski 
I miejsce – Gabriela Nawój - Pałac Młodzieży w Tarnowie 
I miejsce – Alicja Szemplińska – Gimnazjum TWP w Ciechanowie 
II miejsce – Julia Jarząbek - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu 
III miejsce – Julia Chmielarska - Społeczna Szkoła im.24 Pułku Ułanów w Kraśniku 
Wyróżnienia – 
Karolina Wójtowicz - Akademia Wokalna Ewy Dani w Warszawie 
Maya Wasserman z Warszawy 
Dominika Popek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Mateusz Kawalec - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciechanowcu (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu) 
Alicja Armata - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
W kategorii 13-15 lat inny język: 
I miejsce – Julia Dudek - Starachowickie Centrum Kultury 
II miejsce – Łukasz Piekarzewski – Klub Kultury Gocław – filia Centrum Promocji Kultury w Warszawie 
III miejsce - Alicja Sporek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – Magdalena Palinka - Biłgorajskie Centrum Kultury 
W kategorii 16-20 lat jęz. angielski 
I miejsce – Aleksander Podleś - I Społeczne Ognisko Muzyczne im. Aleksandra Kulikowskiego w Warszawie

II miejsce – Oliwia Skóra z Rzeszowa 
III miejsce – Aleksandra Kozubal - Regionalne Centrum kultur Pogranicza w Krośnie 
Wyróżnienie – Aleksandra Idkowska z Poznania

W kategorii 16-20 inny język: 
I miejsce - Julia Zarzecka - XXI Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie 
II miejsce – Natalia Kucharska - Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej 
III miejsce – Natalia Ciecierska - I Społecznie Liceum Ogólnokształcące Im. Hetmana Jana Tarnowskiego W Tarnobrzegu 
W kategorii powyżej 20 
Wyróżnienie: 
Barbara Kąkol - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
Jakub Kołcz - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii zespoły: 
I miejsce – GRANDA – Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
II miejsce – AJKI - Studio Piosenki Ajki w Ciechocinku 
III miejsce – Wiktoria Cichewicz i Natalia Sikora - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – ASM-ki - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
Wyróżnienie specjalne - Belcanto z Legionowskiego Uniwersytetu III-go Wieku 
Nagroda specjalna za wykonanie w jęz. niemieckim – 
Gabriela Borys i Zuzanna Polańska - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni

Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej „NUTKA PILOGLOTKA” 2017 
zdobyła 
Agata Ewa Mociak

Na oryginale podpisy jurorów

 

Organizator: 

Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość  ul. Planetowa 36, 04-830 Warszawa

tel.  22 615-73-28  www.wck-wawer.pl 

e-mail: radosc@wck-wawer.pl, poliglotka@wck-wawer.pl


Cele przeglądu:

• Prezentacje umiejętności i dorobku artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych;

• Ocena umiejętności posługiwania się językami obcymi podczas wykonywania utworów wokalnych;

• Wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej;