X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii”

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

UWAGA!

Regulamin, w tym warunki finansowe, mogą ulec niewielkim zmianom!

 

 

Międzynarodowy Festiwal
“Orfeusz w Italii”

09
 – 15.09. 2017
Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

APPLICATION_FORM_ORPHEUS_IN_ITALY_2017_ENG.doc

 

W Festiwalu mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 25 lat (włącznie).
Każdy uczestnik przedstawia 2 wykonania (do 3 :40  min. każde – soli
ści i  formacje wokalne, do 6 min. pozostali). Jeśli utwory przekraczają określony czas, jury  może przerwać wykonanie.

Warunki finansowe:
270  euro za dziecko (do 16 lat), 296 euro dla osoby dorosłej. Wszyscy urodzeni przed 09.09.2001 r,  są traktowani jako osoby dorosłe.
Kwota obejmuje:
- 6 noclegów + wyżywienie (śniadanie i kolacja). Noclegi w hotelu  w pokojach z  3 i 4 osobowych z  łazienką; statek z Punta Sabbioni do Wenecji/płac San Marco/ i z powrotem (tylko dla uczestników)
- Dopłata:  transferhotel / Jesolo – Punta Sabbioni - Hotel / Jesolo,  statek Punta Sabbioni - Wenecja – Punta Sabbioni dla osób towarzyszących (cena zależy od liczby osób).

Pokój pojedynczy – 25 EURO pokój za dzień;

Pokój podwójny – 18 EURO pokój zad zień;

Dodatkowa noc  38 EURO (śniadanie i kolacja)

Kategorie konkursowe:
-
 Konkurs- soliści- wokal -  folklor , pop, klasyka;
- Konkurs – zespoły wokalne – folklor i pop;
- Konkurs – zespoły taneczne (taniec współczesny, folklor, taniec stylizowany, break dance,  hip-hop i inne);
- Konkurs – zespoły mażoretkowe (pałeczki i pompony);
- Konkurs - orkiestry dęte- dziecięce i młodzieżowe, studenckie;


- Konkurs- chóry- dziecięce i młodzieżowe, chóry studenckie.

       - Konkurs - instrumental

Akredytacja - udział w konkursie:

Soliści – 60 euro

Małe formacje: duet  - 60 euro, trio – 75 euro;

Formacje: 4 -8 osób – 100 euro/formację

Formacje: 9 -13 osób – 150 euro / formację

Formacje powyżej  13 osób – 12 euro/osobę

 

W grupach powyżej 25 osób – przysługuje jeden gratis. (26 osoba – szef delegacji ma udział bezpłatny), pozostali opiekunowie, 27 i 28  osoba będą płacić jak dzieci do 16 lat.

Zgłoszenia + audio i wideomateriały + krótki życiorys artystyczny +2 zdjęcia muszą być wysłane do 15 czerwca 2017 r na mail : piotrowskakrystyna@o2.pl. Po tym     po uprzednim uzgodnieniu z organizatorem. Lista(daty urodzenia i dane paszportowe) uczestników  i osób towarzyszących muszą być wysłane najpóźniej30 dni przed Festiwalem na mail : piotrowskakrystyna@o2.pl

Zaliczka - w wysokości 40% opłaty całkowitej do 30 kwietnia 2017 na konto :

Eurobank EFG Bulgaria
    Branch Skobelev
    1463 Sofia
    BULGARIA
    BIC: BPBIBGSF
    IBAN: BG10BPBI79401453312301 – euro/Art Center Karnolsky

UWAGA:  Zaliczka w wysokości 40% jest rezerwacją miejsc w hotelach. Jeżeli uczestnik nie pojawi się podczas festiwalu z przyczyn niezależnych od organizatora, zaliczka nie podlega zwrotowi. Jako potwierdzenie przelewu, proszę przesłać zeskanowaną kopię dokumentu bankowego z nazwą uczestnika oraz Festiwal " Orfeusz w Italii" na adres: piotrowskakrystyba@o2.pl. Resztę sumy należy wpłacić na rachunek bankowy 15 dni przed rozpoczęciem Festiwalu. Przelewy bankowe 10 dni przed festiwalem nie są dopuszczone.

Transport: Każdy uczestnik powinien zadbać o transport do miejsc zakwaterowania i z powrotem, do miejsc działań festiwalowych / parady, koncerty i inne / i z powrotem.

Kategorie wiekowe:

Soliści

Kategoria wiekowa - do 10 lat (włącznie)

Kategoria wiekowa - od 11 do 13 lat (włącznie)

Kategoria wiekowa - od 14 do 16lat (włącznie)

Kategoria wiekowa - od 17 do 25lat (włącznie)

Zespoły wokalne, instrumentaliści, chóryzespoły taneczne

Kategoria wiekowa - do 13lat (włącznie)

Kategoria wiekowa - od 14 do 18lat (włącznie)

  - od 19 do 25lat (włącznie)

Orkiestry

I Kategoria – orkiestry szkolne – do 18 lat

II Kategoria – orkiestry studenckie - powyżej 18 lat

 

Nagrody :

GRAND PRIX : 1000 EURO

“KoronaOrfeusza” – Produkt ze szkła Murano + 20 lub 25% zniżka na udział w Festiwalu

 I miejsce -10 lub 15% zniżka na udział w Festiwalu  




NUTKA POLIGLOTKA - wyniki

 

XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej
Nutka Poliglotka 2017
 

 

 

Protokół przyznania nagród w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 

Jury w składzie: 
Krystyna Piotrowska, Katarzyna Michalska, Aleksander Pałac, Michał Sołtan, Jerzy Ostrowski i Rafał Podraza przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 
Wyróżnienie Specjalne dla najmłodszego uczestnika XIV Przeglądu Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 
-Natalia Kubiś – Mroszczyk - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii 7-9 lat jez. angielski: 
I miejsce – Antoni Marzec - Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie 
II miejsce – Paweł Szymański - Szkoła Podstawowa nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim 
W kategorii inny język nagród nie przyznano. 
W kategorii 10-12 lat jęz. angielski: 
I miejsce – Gabriela Borys - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
I miejsce – Oliwia Kopiec – PSP nr 7 w Radomsku 
II miejsce - Amelia Kurantowicz- Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy 
III miejsce – Natalia Wawrzyńczyk – Yamaha Szkoła Muzyczna w Lublinie 
Wyróżnienie 
Otylia Imiołek - WCK filia Radość w Warszawie 
Aleksandra Tudek - Best Vocal Studio w Garwolinie 
Zuzanna Polańska - MŁodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
W kategorii 10-12 inny język; 
I miejsce – Nela Zawadzka - Studio Doskonalenia Głosu Voice and More w Węgrowie 
II miejsce – Daria Domitrz - Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

W kategorii 13-15 lat jęz. angielski 
I miejsce – Gabriela Nawój - Pałac Młodzieży w Tarnowie 
I miejsce – Alicja Szemplińska – Gimnazjum TWP w Ciechanowie 
II miejsce – Julia Jarząbek - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu 
III miejsce – Julia Chmielarska - Społeczna Szkoła im.24 Pułku Ułanów w Kraśniku 
Wyróżnienia – 
Karolina Wójtowicz - Akademia Wokalna Ewy Dani w Warszawie 
Maya Wasserman z Warszawy 
Dominika Popek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Mateusz Kawalec - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciechanowcu (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu) 
Alicja Armata - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
W kategorii 13-15 lat inny język: 
I miejsce – Julia Dudek - Starachowickie Centrum Kultury 
II miejsce – Łukasz Piekarzewski – Klub Kultury Gocław – filia Centrum Promocji Kultury w Warszawie 
III miejsce - Alicja Sporek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – Magdalena Palinka - Biłgorajskie Centrum Kultury 
W kategorii 16-20 lat jęz. angielski 
I miejsce – Aleksander Podleś - I Społeczne Ognisko Muzyczne im. Aleksandra Kulikowskiego w Warszawie

II miejsce – Oliwia Skóra z Rzeszowa 
III miejsce – Aleksandra Kozubal - Regionalne Centrum kultur Pogranicza w Krośnie 
Wyróżnienie – Aleksandra Idkowska z Poznania

W kategorii 16-20 inny język: 
I miejsce - Julia Zarzecka - XXI Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie 
II miejsce – Natalia Kucharska - Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej 
III miejsce – Natalia Ciecierska - I Społecznie Liceum Ogólnokształcące Im. Hetmana Jana Tarnowskiego W Tarnobrzegu 
W kategorii powyżej 20 
Wyróżnienie: 
Barbara Kąkol - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
Jakub Kołcz - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii zespoły: 
I miejsce – GRANDA – Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
II miejsce – AJKI - Studio Piosenki Ajki w Ciechocinku 
III miejsce – Wiktoria Cichewicz i Natalia Sikora - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – ASM-ki - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
Wyróżnienie specjalne - Belcanto z Legionowskiego Uniwersytetu III-go Wieku 
Nagroda specjalna za wykonanie w jęz. niemieckim – 
Gabriela Borys i Zuzanna Polańska - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni

Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej „NUTKA PILOGLOTKA” 2017 
zdobyła 
Agata Ewa Mociak

Na oryginale podpisy jurorów

 

Organizator: 

Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość  ul. Planetowa 36, 04-830 Warszawa

tel.  22 615-73-28  www.wck-wawer.pl 

e-mail: radosc@wck-wawer.pl, poliglotka@wck-wawer.pl


Cele przeglądu:

• Prezentacje umiejętności i dorobku artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych;

• Ocena umiejętności posługiwania się językami obcymi podczas wykonywania utworów wokalnych;

• Wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej; 

GRAND PRIX dla Polski w Gruzji !!!

GRAND PRIX i pierwsze miejsca dla Polski !!!
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI "F & F" "Festiwal Fazisi" 2017 - Poti GRUZJA
 
Wyniki uczestników z Polski MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI "F & F" "Festiwal Fazisi" 2017 - Poti GRUZJA
W Festiwalu brali udział wykonawcy z: Azerbejdżanu, Izraela, Łotwy, Bułgarii, Rosji, Kazachstanu, Gruzji oraz Polski.
 
WOKAL:
GRAND PRIX - WIKTORIA PRAJZNER
 
1 miejsca -
Maria Prajzner (9 lat)
Wiktoria Janiak (10 lat)
Gabriela Grzyb (11 lat)
Oliwia Łukomska (12 lat)
Maria Kupczyk (13 lat)
Mają Kupczyk (14 lat)
Nikola Bielecka (15 lat)
Julia Banasiak (16 lat)
Konrad Biały (17lat)
Wszyscy soliści ze Studia Wokalnego "ART MUSICA" z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY z OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO
 
TANIEC:
 
1 miejsce - ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "ŚWIERSZCZE" Z TRZEMESZNA

ORFEUSZ WE WŁOSZECH - wyniki

 
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się  X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii” 09 – 15.09. 2017 Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

W Festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Malty, Estonii, Niemiec, Rumunii oraz Polski

 

 

LAUREACI Z POLSKI

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

"ORFEUSZ W ITALII"

LIDO DI JESOLO-WENECJA 2017!

 

WOKAL

 

I MIEJSCA

NIKOLA FIEDOR (1 kat.) - ELBLĄG

EWA AGATA MOCIAK (3 kat.) - BIAŁYSTOK

PAWEŁ RYDZ (4 kat.) - WŁOSZCZOWA

 

II MIEJSCA

PAWEŁ MADZIA (kat.) - NOWY SĄCZ

KRYSPIN JAROS (3 kat.)

KLARA KWIECIEŃ (4 lat.)

KAROLINA POTOCKA (4 kat.)

 

III MIEJSCA

HANNA SOLARCZYK (1 kat.)

DAGMARA GROMNIAK (1 kat.)

ZOFIA ZIELONKA  (3 kat.) - ELBLĄG

PATRYCJA KOTARBA (4 kat) - NOWY SĄCZ

ANDŻELIKA DUCZEK (4kat) - ELBLĄG

KATARZYNA ROGAL (5 kat) - NOWY SĄCZ

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I MIEJSCA

"SZALONE MAŁOLATY" - ELBLĄG (2 kat)

"SZALONE" - ELBLĄG (3 kat.)

 

II MIEJSCE

"PROMYCZKI DOBRA" (2 kat.) - NOWY SĄCZ

 

III MIEJSCE

"TAKT"(3 kat.) - PYSZNICA

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA ORZEPINSKA - KAŁUSZYN

MICHALINA JÓZEFOWICZ - ELBLĄG

DUET KLARA KWIECIEŃ I MAKSYMILIAN WICKOWSKI

 

TANIEC

 

GRAND PRIX

ZESPÓŁ TANECZNY "KIK" -PYSZNICA

 

I MIEJSCA

"DOTYK" - SUWAŁKI

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA II "- OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCE

"KONOPDANCE" - WARSZAWA

 

III MIEJSCA

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "GAWĘDA" - WARSZAWA

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA III ,IV " - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

GRUPA BALETOWA "ADAGIO" - NOWY SĄCZ

 

TANIEC SOLO

 

I MIEJSCA

 

SANDRA MARMON (4 kat.) - NOWY SĄCZ

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA (4 kat) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

EWA AGATA MOCIAK (5 kat.) - BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCA

HANNA SZCZEPANIAK (2 kat.) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

III MIEJSCA

IGA KOSZKALO - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

WIKTORIA KRUPA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI  

ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ALICJA PIETRZAK - NOWY SĄCZ

 

DUET: WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

TRIO: ALEKSANDRA WESOŁOWSKA, IGA KOSZKALO, ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI