XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” 2017

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...


XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej  „Skowroneczek” 2017 Nowy Sącz,

3 – 7 lipca 2017 roku


http://www.promyczek.pl/konkursy/festiwal-skowroneczek

 

Regulamin XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej  „Skowroneczek” 2017 Nowy Sącz,

3 – 7 lipca 2017 roku

Organizatorzy: Urząd Miasta Nowego Sącza, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, PROMYCZEK - Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu.
 
Uczestnicy:  W Festiwalu mogą brać udział dzieci w wieku od 5 – 16 lat; przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy występują jako soliści prezentujący dwa utwory: jedną piosenkę o dowolnej tematyce dostosowaną charakterem do wieku wykonawcy, a drugą piosenkę z repertuaru zespołu „Promyczki Dobra” – lista piosenek dostępna na stronie internetowej. Wśród utworów prezentowanych przez dzieci mile widziane są kompozycje premierowe, autorskie oraz piosenki o treści religijnej.
 
Warunki uczestnictwa

1. Jury dokona kwalifikacji na podstawie nagrania 2 piosenek:  - piosenki własnej (z podkładem muzycznym)  - piosenki z repertuaru zespołu „Promyczki Dobra” (a’capella)  
 
Nagrania należy przysłać  na płycie CD-audio na adres: Wydawnictwo PROMYCZEK,  Plac Kolegiacki 4, 33-300 Nowy Sącz lub pliku MP3 przesłanego Internetem na adres: skowroneczek@promyczek.pl
 
Nagrania na płytach DVD, pliki VIDEO nie będą kwalifikowane.
 
2. Nagranie należy nadesłać do 31 maja 2017 roku. 

3. Do nagrania wybranej przez siebie piosenki należy dołączyć jej tekst wraz z podanym nazwiskiem autora muzyki oraz tekstu. 

4. Przy zgłoszeniu prosimy korzystać z formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na www.promyczek.pl/konkursy  lub przesłać informacje podając następujące dane; Wykonawca: Imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, telefon kontaktowy, e-mail, klasa, adres szkoły lub instytucji przygotowującej wykonawcę, imię i nazwisko opiekuna przygotowującego dziecko do festiwalu. 

5. Po przesłuchaniu nadesłanych nagrań jury preselekcyjne zakwalifikuje do przesłuchań finałowych po 15 najlepszych solistów z czterech kategorii wiekowych: - przedszkolaki i uczniowie klas 1. - uczniowie klas 2-4  - uczniowie klas 5-6. - gimnazjaliści

6. Jako organizatorzy zobowiązujemy się do zamieszczenia listy osób zakwalifikowanych do przesłuchań finałowych na stronie internetowej festiwalu do 19 czerwca 2017 r. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji festiwalu prześlemy pocztą mailową.

7. Uczestnicy wraz z opiekunem docierają do Nowego Sącza na własny koszt. Warunkiem uczestniczenia w festiwalu jest opłacenie przez uczestnika akredytacji w wysokości – 50 zł (w dniu przesłuchań) oraz pakietu warsztatowego przygotowującego do koncertu finałowego rejestrowanego przez TVP w wysokości 50 zł. Pakiet obejmuje udział w zajęciach warsztatowych, całodzienne wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje przewidziane przez organizatora.

8. Uczestnicy festiwalu i opiekunowie mogą skorzystać z noclegów zarezerwowanych przez organizatorów pokrywając częściowo jego koszty w wysokości 30 zł od osoby za dobę (nocleg + śniadanie)
 
Przesłuchania finałowe

9. Uczestnicy prezentuję dwa utwory w języku polskim: dowolny, wybrany przez siebie z podkładem muzycznym lub żywym akompaniamentem oraz utwór z listy wskazanej przez organizatorów – wykonany a’capella. Przesłuchania finałowe odbędą się 4 lipca 2017 roku w godz.10.00 – 17.00.

10. Próby techniczne  3.07. 2017 w godz. 15.00 – 17.30 w MOK w Nowym Sączu, Aleje Wolności 23.

11. Uroczyste powitanie uczestników i spotkanie z organizatorami o godz. 18.00 w sali przesłucha

12. Jury konkursowe przy ocenianiu prezentacji będzie brało pod uwagę: - dobór repertuaru - warunki wokalne wykonawcy - sposób przygotowania i zaprezentowania utworów (ogólny wyraz artystyczny)

13. W ocenie wykonawców przewidziane są również nagrody publiczności oraz jury dziecięcego. Uwagi końcowe: Program festiwalu będzie dostępny na stronie www.promyczek.pl od 1.05.2017 roku.  Jako organizatorzy nie zobowiązujemy się do odsyłania, archiwizowania oraz przechowywania nadesłanych nagrań.  Rodzice wyrażają zgodę na prezentację wizerunku i przetwarzanie danych osobowych dziecka. Przy zgłoszeniach prosimy o okazanie ważnej legitymacji uczniowskiej uczestnika festiwalu. Nagrody:  Uczestnicy i laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wezmą udział w koncercie finałowym emitowanym przez TVP Kraków oraz TVP ABC. Zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych będą gośćmi programu „Petersburski Music Show”, którego autor będzie zasiadał w jury. Ponadto osiągnięcia laureatów będą zaprezentowane w czasopismach i mediach, które przyjęły patronat nad festiwalem.  Zapraszamy do zapoznania się z materiałami archiwalnymi z poprzednich edycji festiwalu zamieszczonymi na YOUTUBE (wystarczy wpisać: Skowroneczek 2012, Skowroneczek 2013, Skowroneczek 2014, Skowroneczek - felieton) Nagroda główna GRAND PRIX to nominacja na EUROFESTIWAL – organizatorzy SKOWRONECZKA pokrywają koszty akredytacji i pobytu laureata (około 300 euro). Zdobywcy I nagrody w każdej kategorii otrzymują nominację na EUROFESTIWAL – organizatorzy SKOWRONECZKA pokrywają koszty akredytacji laureata (60 euro).
 
Szczegółowych informacji udziela dyrektor artystyczny festiwalu: Milenia Małecka – Rogal - dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu tel: 18/ 4420732; +48 603 503 069 oraz Anna Łukasik z Pałacu Młodzieży tel. 502 218 884 oraz e-mail: skowroneczek@promyczek.pl




NUTKA POLIGLOTKA - wyniki

 

XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej
Nutka Poliglotka 2017
 

 

 

Protokół przyznania nagród w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 

Jury w składzie: 
Krystyna Piotrowska, Katarzyna Michalska, Aleksander Pałac, Michał Sołtan, Jerzy Ostrowski i Rafał Podraza przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 
Wyróżnienie Specjalne dla najmłodszego uczestnika XIV Przeglądu Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 
-Natalia Kubiś – Mroszczyk - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii 7-9 lat jez. angielski: 
I miejsce – Antoni Marzec - Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie 
II miejsce – Paweł Szymański - Szkoła Podstawowa nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim 
W kategorii inny język nagród nie przyznano. 
W kategorii 10-12 lat jęz. angielski: 
I miejsce – Gabriela Borys - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
I miejsce – Oliwia Kopiec – PSP nr 7 w Radomsku 
II miejsce - Amelia Kurantowicz- Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy 
III miejsce – Natalia Wawrzyńczyk – Yamaha Szkoła Muzyczna w Lublinie 
Wyróżnienie 
Otylia Imiołek - WCK filia Radość w Warszawie 
Aleksandra Tudek - Best Vocal Studio w Garwolinie 
Zuzanna Polańska - MŁodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
W kategorii 10-12 inny język; 
I miejsce – Nela Zawadzka - Studio Doskonalenia Głosu Voice and More w Węgrowie 
II miejsce – Daria Domitrz - Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

W kategorii 13-15 lat jęz. angielski 
I miejsce – Gabriela Nawój - Pałac Młodzieży w Tarnowie 
I miejsce – Alicja Szemplińska – Gimnazjum TWP w Ciechanowie 
II miejsce – Julia Jarząbek - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu 
III miejsce – Julia Chmielarska - Społeczna Szkoła im.24 Pułku Ułanów w Kraśniku 
Wyróżnienia – 
Karolina Wójtowicz - Akademia Wokalna Ewy Dani w Warszawie 
Maya Wasserman z Warszawy 
Dominika Popek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Mateusz Kawalec - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciechanowcu (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu) 
Alicja Armata - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
W kategorii 13-15 lat inny język: 
I miejsce – Julia Dudek - Starachowickie Centrum Kultury 
II miejsce – Łukasz Piekarzewski – Klub Kultury Gocław – filia Centrum Promocji Kultury w Warszawie 
III miejsce - Alicja Sporek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – Magdalena Palinka - Biłgorajskie Centrum Kultury 
W kategorii 16-20 lat jęz. angielski 
I miejsce – Aleksander Podleś - I Społeczne Ognisko Muzyczne im. Aleksandra Kulikowskiego w Warszawie

II miejsce – Oliwia Skóra z Rzeszowa 
III miejsce – Aleksandra Kozubal - Regionalne Centrum kultur Pogranicza w Krośnie 
Wyróżnienie – Aleksandra Idkowska z Poznania

W kategorii 16-20 inny język: 
I miejsce - Julia Zarzecka - XXI Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie 
II miejsce – Natalia Kucharska - Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej 
III miejsce – Natalia Ciecierska - I Społecznie Liceum Ogólnokształcące Im. Hetmana Jana Tarnowskiego W Tarnobrzegu 
W kategorii powyżej 20 
Wyróżnienie: 
Barbara Kąkol - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
Jakub Kołcz - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii zespoły: 
I miejsce – GRANDA – Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
II miejsce – AJKI - Studio Piosenki Ajki w Ciechocinku 
III miejsce – Wiktoria Cichewicz i Natalia Sikora - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – ASM-ki - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
Wyróżnienie specjalne - Belcanto z Legionowskiego Uniwersytetu III-go Wieku 
Nagroda specjalna za wykonanie w jęz. niemieckim – 
Gabriela Borys i Zuzanna Polańska - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni

Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej „NUTKA PILOGLOTKA” 2017 
zdobyła 
Agata Ewa Mociak

Na oryginale podpisy jurorów

 

Organizator: 

Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość  ul. Planetowa 36, 04-830 Warszawa

tel.  22 615-73-28  www.wck-wawer.pl 

e-mail: radosc@wck-wawer.pl, poliglotka@wck-wawer.pl


Cele przeglądu:

• Prezentacje umiejętności i dorobku artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych;

• Ocena umiejętności posługiwania się językami obcymi podczas wykonywania utworów wokalnych;

• Wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej; 

GRAND PRIX dla Polski w Gruzji !!!

GRAND PRIX i pierwsze miejsca dla Polski !!!
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI "F & F" "Festiwal Fazisi" 2017 - Poti GRUZJA
 
Wyniki uczestników z Polski MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI "F & F" "Festiwal Fazisi" 2017 - Poti GRUZJA
W Festiwalu brali udział wykonawcy z: Azerbejdżanu, Izraela, Łotwy, Bułgarii, Rosji, Kazachstanu, Gruzji oraz Polski.
 
WOKAL:
GRAND PRIX - WIKTORIA PRAJZNER
 
1 miejsca -
Maria Prajzner (9 lat)
Wiktoria Janiak (10 lat)
Gabriela Grzyb (11 lat)
Oliwia Łukomska (12 lat)
Maria Kupczyk (13 lat)
Mają Kupczyk (14 lat)
Nikola Bielecka (15 lat)
Julia Banasiak (16 lat)
Konrad Biały (17lat)
Wszyscy soliści ze Studia Wokalnego "ART MUSICA" z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY z OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO
 
TANIEC:
 
1 miejsce - ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "ŚWIERSZCZE" Z TRZEMESZNA

ORFEUSZ WE WŁOSZECH - wyniki

 
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się  X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii” 09 – 15.09. 2017 Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

W Festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Malty, Estonii, Niemiec, Rumunii oraz Polski

 

 

LAUREACI Z POLSKI

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

"ORFEUSZ W ITALII"

LIDO DI JESOLO-WENECJA 2017!

 

WOKAL

 

I MIEJSCA

NIKOLA FIEDOR (1 kat.) - ELBLĄG

EWA AGATA MOCIAK (3 kat.) - BIAŁYSTOK

PAWEŁ RYDZ (4 kat.) - WŁOSZCZOWA

 

II MIEJSCA

PAWEŁ MADZIA (kat.) - NOWY SĄCZ

KRYSPIN JAROS (3 kat.)

KLARA KWIECIEŃ (4 lat.)

KAROLINA POTOCKA (4 kat.)

 

III MIEJSCA

HANNA SOLARCZYK (1 kat.)

DAGMARA GROMNIAK (1 kat.)

ZOFIA ZIELONKA  (3 kat.) - ELBLĄG

PATRYCJA KOTARBA (4 kat) - NOWY SĄCZ

ANDŻELIKA DUCZEK (4kat) - ELBLĄG

KATARZYNA ROGAL (5 kat) - NOWY SĄCZ

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I MIEJSCA

"SZALONE MAŁOLATY" - ELBLĄG (2 kat)

"SZALONE" - ELBLĄG (3 kat.)

 

II MIEJSCE

"PROMYCZKI DOBRA" (2 kat.) - NOWY SĄCZ

 

III MIEJSCE

"TAKT"(3 kat.) - PYSZNICA

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA ORZEPINSKA - KAŁUSZYN

MICHALINA JÓZEFOWICZ - ELBLĄG

DUET KLARA KWIECIEŃ I MAKSYMILIAN WICKOWSKI

 

TANIEC

 

GRAND PRIX

ZESPÓŁ TANECZNY "KIK" -PYSZNICA

 

I MIEJSCA

"DOTYK" - SUWAŁKI

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA II "- OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCE

"KONOPDANCE" - WARSZAWA

 

III MIEJSCA

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "GAWĘDA" - WARSZAWA

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA III ,IV " - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

GRUPA BALETOWA "ADAGIO" - NOWY SĄCZ

 

TANIEC SOLO

 

I MIEJSCA

 

SANDRA MARMON (4 kat.) - NOWY SĄCZ

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA (4 kat) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

EWA AGATA MOCIAK (5 kat.) - BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCA

HANNA SZCZEPANIAK (2 kat.) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

III MIEJSCA

IGA KOSZKALO - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

WIKTORIA KRUPA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI  

ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ALICJA PIETRZAK - NOWY SĄCZ

 

DUET: WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

TRIO: ALEKSANDRA WESOŁOWSKA, IGA KOSZKALO, ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI