Artystyczny Zespół ŚWIERSZCZE

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

 

 

Artystyczny Zespół "Świerszcze" jest dużą, artystyczną grupą, w skład której wchodzi 80 dziewczynek w wieku 6-16 lat. W zespole występują dzieci ze szkół Miasta i Gminy Trzemeszno. Są to przedszkolaki oraz uczennice szkół podstawowych i gimnazjalnych. Od roku 1993 zespół tańczy dla bardzo szerokiej publiczności, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tworzy zgraną, roztańczoną grupę świerszczową, dla której taniec jest całym światem.




Zobacz video
Zobacz zdjęcia


Najważniejsze osiągnięcia zespołu: 
1993 I miejsce w zawodach o Puchar Burmistrza 
1994,1995,1996, 1997, 1998, - III, II, I,I,I miejsce – Wojewódzki Przegląd „Juwenalia Muzyczne” w Bydgoszczy 
1996,1999 - Nagroda Jurorów, Nagroda Dyrektora Parku Krajobrazowego Chełmy, III miejsce Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej w Legnicy 
1997 - Nagroda Senackiego Koła Przyjaciół ZHP, Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach 
1997 - III miejsce - Wojewódzkie Konfrontacje Taneczne w Bydgoszczy 
1997,1998 - l i II miejsce - Konkurs Tańca Nowoczesnego w Mogilnie 
1998 - Nagroda Wojewody Bydgoskiego w programie „Talenty" 
1998,2000,2001 - Brązowa Jodła, Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach 
2002,2003 - III, II miejsce " Wielkopolski Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Koninie. 
2002 - l miejsce - Wojewódzki Finał IX Ogólnopolskiego Telewizyjnego Turnieju Najmłodszych Gmin i Miast w Poznaniu 
2002 - Tournee po Ukrainie (występy we Lwowie i Winnicy) 
2003 - Srebrna i Brązowa Jodła Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2003 
2003 - Światowy Festiwal Młodzieży Węgry - Esztergom - Puchar za obraz sceniczny i kostiumy. 
2004 - Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego Estradowego - Lwów - Puchar za obraz sceniczny i kostiumy. 
2004 - Międzynarodowy Festiwal "Tańce nad morzem" Krym, Jałta - Puchar i Nagroda za choreografię i kostiumy. 
2004 - I miejsce Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych Malbork 2004 
2005 - Srebrne i Brązowe Koziołki Wielkopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego w Poznaniu 
2005 - Srebrna Jodła w kategorii miniatura taneczna, Srebrna Jodła w kategorii inscenizacja taneczna. Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach 
2006 - I miejsce w kategorii miniatura taneczna , I miejsce w kategorii inscenizacja taneczna. III miejsce w kategorii taniec nowoczesny - Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych. 
2006 - I, I, Grand Prix - Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Inowrocław 
2006 - II miejsce Otwarty Puchar Polski w Kategorii i inne Formy tańca open. 
2006 - I miejsce w kategorii inne formy do lat 12, I miejsce w kategorii Hip - Hop, II miejsce w kategorii inne formy 15-15 lat - Pomorski Festiwal Form Tanecznych Gdańsk. 
2006 - tournee po Węgrzech, Słowacji i Austrii. 
2006 - II miejsce Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych Malbork 
2007 - III miejsce w kategorii taniec estradowy - Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Inter-Show" Bielsko - Biała 
24.04.2007 r - IV Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Inowrocław '2007

I miejsce - “Świerszcze I” 
II miejsce - “Świerszcze III” 
III miejsce - “Świerszcze II”

2007 XVII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy “My XXI wiek” Bułgaria '2007 
I miejsce - “Świerszcze I” w kat. Taniec nowoczesny ( do 16 lat) 
I miejsce - “Świerszcze II” w kat. Taniec nowoczesny (do 12 lat) 
Nagroda Narodowej Telewizji Bułgarskiej – nagranie dwóch wideoklipów z zespołem “Świerszcze I” i “Świerszcze II” 
2008 - Udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca i Piosenki INTERNATIONAL SHOW 2008 w Bielsko-Białej (5.01-10.01.2008) 
2008 Międzynarodowy Festiwal - Konkurs "Uśmiechy Morza" Bałczik - Bułgaria Brązowy Aplauz w Kategorii taniec dziecięcy Brązowy Aplauz w Kategorii taniec sportowy (23.06-30.06)
2009 Międzynarodowy Festiwal Tańca i Piosenki INTERSHOW Bielsko-Biała 2009 
I miejsce - kategoria: taniec sportowy 
II miejsce - kategoria: taniec ludowy stylizowany 
Nagroda specjalna za debiut - kategoria: taniec dziecięcy 
Wyróżnienie - kategoria: choreografia estradowa 
2009 Ogólnopolski Festiwal Małego Dominika w Gdańsku.

2009 "MAGIA ITALIANA" Włochy

2010 I Otwarty Przegląd Taneczny "Dance meeting" Krotoszyn 2010.

2010 III Letni Festiwal Tańca Wisła 2010. Puchar i wyróżnienie za Najlepszą Synchronizację w układzie tanecznym.
2011 Międzynarodowy Festiwal - Konkurs INTERSHOW POLSKA 
I miejsce (kategoria: mażoretki) 
I miejsce (kategoria: choreografia estradowa)
2011 Wielkopolski Przegląd Zespołów Tanecznych "Tańczące Trzewiczki" Kazimierz Biskupi 2011. Wyróżnienie (kategoria: inscenizacja taneczna). 
2011 Nagroda za osiągnięcia artystyczne w roku 2010 dla Artystycznego Zespołu "Świerszcze" pod kierownictwem Danuty Szreder przyznana przez Towarzystwo Miłośników Gniezna.
2011 Otwarty Puchar w Tańcu Nowoczesnym Inowrocław IV miejsce w kategorii: taniec nowoczesny.
2011 IV Letni Festiwal Tańca Wisła III miejsce dla Zespołu "Świerszcze" z Trzemeszna.
2011 V Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych "Taneczne pejzaże" Góra Kalwaria - Brzeście Złoty pejzaż - Świerszcze. Brązowy pejzaż- Świerszczyki
2012 X Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Tańca INTERSHOW NOWY TARG I miejsce Świerszczyki
2012 Polski- Niemiecki Festiwal Tańca dla Dzieci i Młodziezy w Żarach II miejsce w kategorii: inscenizacja taneczna II miejsce w kategorii: show dance II miejsce w kategorii: hip-hop

 

Rok 2013

3 Ogólnopolskie Spotkania Taneczne "Terpsychora" Kłodawa 2013:
1 m. solo inscenizacja taneczna 16-20 lat- Sara Każmierska

1m. duet etiuda taneczna 16-20 lat- Sara Kazmierska/Adrianna Wieczorek

1 m. inne formy tańca formacje do lat 11- Świerszczczyki

1 m.taniec nowoczesny formacje 12-15 lat Świerszcze

2 m. solo etiuda taneczna 16-2o lat- Sara Kazmierska

3 m.solo taniec nowoczesny 12-15 lat- Jagoda Woźniak

3 m. inscenizacja taneczna do lat 11 - Świerszczyki

3 m. inscenizacja taneczna 12-15 lat- Świerszcze

 

5 Otwarte Grand Prix Polski Dance Września 2013:

Grand Prix Show Dance- Świerszcze

1 m. show dance powyżej 15 lat- Świerszcze

1 m. inne formy tańca nowoczesnego formacje powyżej 15 lat- Świerszcze

1 m. solo disco dance powyżej 15 lat- Sara Kazmierska

2 m.inne formy tańca nowoczesnego miniformacje do 11 lat- Świerszczyki

2 m.show dance miniformacje do 11lat- Świerszczyki

3 m.kategoria do 8 lat- Świerszczyki

3 m. show dance formacje do 11 lat- Świerszczyki

Wyróżnienie- hip hop formacje powyżej 15 lat- Świerszcze

Wyróżnienie - hip hop 12-15 lat- Świerszcze




"Intershow" - wyniki

Festiwal -Konkurs "INTERSHOW" Nowy Targ - Zakopane 2018! WYNIKI

W Festiwalu brali udział wykonawcy z, Niemiec, Rosji, Białorusi, Kirgistanu, Inguszeti oraz Polski

 

Laureaci z Polski 

WOKAL

GRAND PRIX MARTYNA ZYGADŁO - Woźniki Śląskie

 

KATEGORIA I

 

1 miejsca

Alicja Tracz -Janów Lubelski

2 miejsce

Pola Solarczyk - Kraków

Sonia Las - Nowy Targ

3 miejsce

Klara Smola - Tarnów

wyróżnienia:

Paulina Jarząbek

Natalia Gal - Nowy Targ

 

KATEGORIA II

1 miejsca

GABRIELA BORYS - Gdynia

MALWINA LAS - Nowy Targ

duet ZUZANNA POLAŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

WIKTORIA MUSZYŃSKA-Leszno

Zespół Wokalny "WIERCIPIĘTY"-Gdynia

 

2 miejsca

ALEKSANDRA BIELEWICZ - Bielsko- Biala

AMELIA KURANTOWICZ - Rokietnica

NELA ZAWADZKA - Węgrów

OLIWIA KOPIEC - Radomsko

 

3 miejsca

NATALIA WAWRZYŃCZYK - Lublin

JAGODA RATAJ - Katowice

 

wyróżnienia:

Dagmara Gromniak - Tarnów

Zuzanna Polańska - Gdynia

Aleksandra Tracz - Janów Lubelski

Kamila Tylek - Włosań

Wlasta Wysoczanska - Czarny Las

 

Kategoria III

1 miejsca

JULIA JARZĄBEK - Nowy Targ

AMELIA RYDZYŃSKA - Gdynia

KAROLINA SZCZUROWSKA - Skrzydlina

Duet - AMELIA RYDZYŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

Zespół Wokalny "GRANDA" -Gdynia

 

2 miejsca

DARIA ENGLOT - Oleśnica

ALICJA SPOREK - Gdynia

MICHAL MAKOWSKI - Dziepolc

 

3 miejsca

duet ADRIANNA GOZDZIK i ZUZANNA ORZEPIŃSKA - Kałuszyn

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA" - Kałuszyn

ADRIANNA GOŹDZIK - Kałuszyn

BEATA SUTOR - Nowy Targ

 

wyróżnienia:

Eliza Gąsiorowska - Tarnów

Dominika Popek - Gdynia

Magdalena Jędrzejak - Bielsko-Biala

Paulina Bryniarska - Nowy Targ

Marcelina Cieślik - Tarnów

Zuzanna Orzepińska - Kałuszyn

Julia Pietrzak - Siedlce

Aleksandra Wysokińska - Siedlce

Julia Drożdżynska - Gidle

Katarzyna Utratny - Zytno

 

Kategoria IV

 

1 miejsca

KRYSTIAN KUBOWICZ - Kraków

 

2 miejsca

MAGDA PANEK - Nowy Targ

MARIA MARKIEWICZ - Gidle

 

3 miejsce

PATRYCJA KOTARBA - Nowy Sącz

 

Kategoria V

 

1 miejsca

SZYMON GRZYWACZ - Kraków

PATRYK MORAWIK - Kielce

 

TANIEC

GRAND PRIX - ZESPÓŁ TANECZNY "KIK"-Pysznica

 

I MIEJSCA W ROZNYCH KATEGORIACH TANECZNYCH I WIEKOWYCH

 

Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny "ŁĘCZYCANIE" -Łę0czyca

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej-Kutno

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA"-Kałuszyn

 

Zespół Taneczny "KORRIGANS"-Gdynia

Zespół Taneczny "FANTAZJA"-Zgierz

Zespół Taneczny "MODERNA"-Gdynia

duet OLWIA KOPIEC i KACPER KWARTA-Radomsko

Zespół Taneczny "SUPERNOVA"-Gdynia

 

 

 

NUTKA POLIGLOTKA - wyniki

 

XIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej
Nutka Poliglotka 2017
 

 

 

Protokół przyznania nagród w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 

Jury w składzie: 
Krystyna Piotrowska, Katarzyna Michalska, Aleksander Pałac, Michał Sołtan, Jerzy Ostrowski i Rafał Podraza przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 
Wyróżnienie Specjalne dla najmłodszego uczestnika XIV Przeglądu Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” 2017 
-Natalia Kubiś – Mroszczyk - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii 7-9 lat jez. angielski: 
I miejsce – Antoni Marzec - Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie 
II miejsce – Paweł Szymański - Szkoła Podstawowa nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim 
W kategorii inny język nagród nie przyznano. 
W kategorii 10-12 lat jęz. angielski: 
I miejsce – Gabriela Borys - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
I miejsce – Oliwia Kopiec – PSP nr 7 w Radomsku 
II miejsce - Amelia Kurantowicz- Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy 
III miejsce – Natalia Wawrzyńczyk – Yamaha Szkoła Muzyczna w Lublinie 
Wyróżnienie 
Otylia Imiołek - WCK filia Radość w Warszawie 
Aleksandra Tudek - Best Vocal Studio w Garwolinie 
Zuzanna Polańska - MŁodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
W kategorii 10-12 inny język; 
I miejsce – Nela Zawadzka - Studio Doskonalenia Głosu Voice and More w Węgrowie 
II miejsce – Daria Domitrz - Szkoła Podstawowa nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie

W kategorii 13-15 lat jęz. angielski 
I miejsce – Gabriela Nawój - Pałac Młodzieży w Tarnowie 
I miejsce – Alicja Szemplińska – Gimnazjum TWP w Ciechanowie 
II miejsce – Julia Jarząbek - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu 
III miejsce – Julia Chmielarska - Społeczna Szkoła im.24 Pułku Ułanów w Kraśniku 
Wyróżnienia – 
Karolina Wójtowicz - Akademia Wokalna Ewy Dani w Warszawie 
Maya Wasserman z Warszawy 
Dominika Popek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Mateusz Kawalec - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciechanowcu (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu) 
Alicja Armata - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
W kategorii 13-15 lat inny język: 
I miejsce – Julia Dudek - Starachowickie Centrum Kultury 
II miejsce – Łukasz Piekarzewski – Klub Kultury Gocław – filia Centrum Promocji Kultury w Warszawie 
III miejsce - Alicja Sporek - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – Magdalena Palinka - Biłgorajskie Centrum Kultury 
W kategorii 16-20 lat jęz. angielski 
I miejsce – Aleksander Podleś - I Społeczne Ognisko Muzyczne im. Aleksandra Kulikowskiego w Warszawie

II miejsce – Oliwia Skóra z Rzeszowa 
III miejsce – Aleksandra Kozubal - Regionalne Centrum kultur Pogranicza w Krośnie 
Wyróżnienie – Aleksandra Idkowska z Poznania

W kategorii 16-20 inny język: 
I miejsce - Julia Zarzecka - XXI Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie 
II miejsce – Natalia Kucharska - Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej 
III miejsce – Natalia Ciecierska - I Społecznie Liceum Ogólnokształcące Im. Hetmana Jana Tarnowskiego W Tarnobrzegu 
W kategorii powyżej 20 
Wyróżnienie: 
Barbara Kąkol - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
Jakub Kołcz - Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie 
W kategorii zespoły: 
I miejsce – GRANDA – Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
II miejsce – AJKI - Studio Piosenki Ajki w Ciechocinku 
III miejsce – Wiktoria Cichewicz i Natalia Sikora - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni 
Wyróżnienie – ASM-ki - Studio Wokalne Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego W Warszawie 
Wyróżnienie specjalne - Belcanto z Legionowskiego Uniwersytetu III-go Wieku 
Nagroda specjalna za wykonanie w jęz. niemieckim – 
Gabriela Borys i Zuzanna Polańska - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni

Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej „NUTKA PILOGLOTKA” 2017 
zdobyła 
Agata Ewa Mociak

Na oryginale podpisy jurorów

 

Organizator: 

Wawerskie Centrum Kultury Filia Radość  ul. Planetowa 36, 04-830 Warszawa

tel.  22 615-73-28  www.wck-wawer.pl 

e-mail: radosc@wck-wawer.pl, poliglotka@wck-wawer.pl


Cele przeglądu:

• Prezentacje umiejętności i dorobku artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych;

• Ocena umiejętności posługiwania się językami obcymi podczas wykonywania utworów wokalnych;

• Wymiana pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej;