Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

XIV Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży
"Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka"
14-15 grudnia 2013 r. 
Kraków, Nowa Huta
Nowohuckie Centrum Kultury
 
www.festiwal-jw.pl
 

Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” – Kraków – Nowohuckie Centrum Kultury otrzymała Kinga Kowalkowska z Gorzewa

 

I miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

w I kategorii wiekowej: Natalia Michalska z Lisiej Góry

w II kat. wiekowej: Aleksandra Czaplicka z Grajewa

w III kat. wiekowej: Paweł Rydz z Włoszczowy

w IV kat. wiekowej: Anna Loranty z Ostrowca Świętokrzyskiego

w V kat. wiekowej: nie przyznano

 

II miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

w I kategorii wiekowej: zespół Goga z Tarnowa

w II kat. wiekowej: zespół Ajeczki z Ciechocinka

w III kat. wiekowej: Oliwia Wieczorek z Goliny

w IV kat. wiekowej: Wiktoria Mięsiak z Małogoszczy

w V kat. wiekowej: Monika Kędzierska ze Skierniewic

 

III miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

w I kategorii wiekowej: Maria Lesiuk z Łukowa

w II kat. wiekowej: Alicja Rega z Łysej Góry

w III kat. wiekowej: Zuzanna Rosa z Krakowa

                          Julia Bojur z Zawady

w IV kat. wiekowej: Monika Budziak z Ostrowa Lubelskiego

w V kat. wiekowej: Ewelina Kisiel z Łodzi

                          Karol Wnuk z Batorza

  

wyróżnienia w I kategorii wiekowej (do 7 lat)

Faustyna Lenart z Janowa Lubelskiego

Nikola Kądziołka z Poręby Radlnej

Bartłomiej Dudzik z Mielca

 

wyróżnienia w II kategorii wiekowej (od 8 do 10 lat)

Hanna Sztachańska z Rokietnicy

Martyna Zygadło z Woźnik

Gabriela Golec z Jonin

Norbert Jedliński z Brzeźnicy

Agata Mierzwa z Woźnik

 

wyróżnienia w III kategorii wiekowej (od 11 do 13 lat)

Daria Opałka z Sędziszowa

Alicja Śmielak z Zawichostu

Konrad Derlatka z Kobieli Wielkiej

Marta Tchórzewska z Międzyrzeca Podlaskiego

Wiktoria Tracz z Korzennej

Martyna Kaleta z Nowego Sącza

 

wyróżnienia w IV kategorii wiekowej (od 14 do 16 lat)

Martyna Wróbel z Głowna

Marysia Krawczyńska ze Skierniewic

Agata Łabno z Tarnowa

Aleksandra Hulecka ze Słupska

 

wyróżnienia w V kategorii wiekowej (od 17 lat)

Karolina Nowak z Gościencina

Adam Prus z Warszawy

 

 

Nominacje do udziału w festiwalach zagranicznych otrzymali:

Aleksandra Czaplicka, Oliwia Wieczorek, Wiktoria Macioszek, Agata Łabno, Kinga Kowalkowska, Karolina Nowak, Weronika Połowniak, Dominik Połowniak

 

Nagroda Publiczności dla:

Martyny Plewy z Nowego Targu i Julii Wojtalik z Golina

 

Nagroda dla najmłodszej uczestniczki festiwaluNataszy Wieczorek z Brzezin

 

Nagroda dla „najbardziej wyluzowanej grupy wokalnej”:

dzieci z przedszkola artystyczno – językowego nr 9 w Krakowie

 

Nagroda Jana Wojdaka za talent i indywidualność dla:

Kingi Kowalkowskiej z Gorzewa

Julii Chmielarskiej z Kraśnika

Przemysława Drzewieckiego z Nekli

 

Nagroda specjalna od Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej – wyjazd na obóz artystyczny „Tylko muzyka” dla Martyny Kalety z Nowego Sącza


  1. Galeria zdjęć

 

 




SKOWRONECZEK - 2018

Wyniki: Jury XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej

SKOWRONECZEK – 2018

 

Jury w składzie: 

Przewodnicząca – Prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna – Kraków

Małgorzata Bartas –Witan – Redaktor Polskiego Radia „Familijna Jedynka”–Warszawa

Krystyna Piotrowska – koordynator EUROFESTIWALI

Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Jacek Cygan – muzyk i autor tekstu

Jerzy Petersburski – kompozytor i autor programów muzycznych dla dzieci

Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków

po przesłuchaniu w dniu 4 lipca 2018 roku w Nowym Sączu 74 uczestników finału przyznało w czterech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – dzieci urodzone po 1.01.2010 – 31.12. 2013

I nagroda – Pola Solarczyk – Kraków – „Gdy dzieci tańczą”

II nagroda – Wiktoria Bułhak – Biała Podlaska – „Biedroneczki”

Natalia Kubiś-Mroszczyk – Rzeszów – „Jestem Kotem”

III nagroda – Michał Sitek – Rzeszów – „Za mały”

Wyróżnienie: Katarzyna Wiktorowska – Nowy Sącz – „Hej Baco”

Liwia Stareńczak – Tarnów – „Jesteś mamą”

KATEGORIA II – dzieci urodzone po 1.01.2007 – 31.12. 2009

I nagroda – Krystian Gizicki – Nowy Sącz – „Budzik”

Nela Zawadzka – Węgrów – „Karnawał raz w życiu”

II nagroda – Natalia Grzejszczyk – Kielce – „Opowiadaj mi tak”

Edyta Limanówka – Nowy Targ – „Makiawel Cats”

III nagroda – Paweł Madzia – Nowy Sącz – Na morza dnie

Aleksandra Sieńkowska – Jasło – W moim ogródecku

Wyróżnienie: Oktawia Mazur – Bingen (Niemcy) – Na kuferku

Katarzyna Pel – Lwów (Ukraina) – Des pasito

Oliwia Niemczura – Rzeszów – „Kolorowy wiatr”

 

KATEGORIA III – dzieci urodzone po 1.01.2005 – 31.12. 2006

I nagroda – Dawid Wojnarowicz – Jasło: „Ukojenie”

II nagroda – Matylda Szklarska – Ostrowiec Świętokrzyski – Jakby z Louisem”

III nagroda – Hanna Solarczyk – Kraków: „Kolorowy wiatr”

Jakub Duda – Nowy Targ – „Eurydyki”

Zeng Hairui – Chiny – Big big

Wyróżnienie:

Zuzanna Leśniak – Nowy Sącz – Rytm i melodia

Urszula Mrowca-Kuscorz – Zakopane „Rytm i melodia”

 

KATEGORIA IV – dzieci urodzone po 1.01.2002 – 31.12. 2004

I nagroda – Karolina Szczurowska – Skrzydlna: „Kiedyś”

II nagroda – Marlena Mazgaj – Wola Skrzydlańska: „Matko Boska Częstochowska”

Huang Chenyu – Chiny – „Need you now”

III nagroda –Kinga Gurgul – Dębno – „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”

Oliwia Ślipek – Nowy Sącz: „Obłoki marzeń”

Dominykas Vitkevicius – Troki (Litwa) – „Passenger – Let her go

 

Wyróżnienie: Tian Yizhou – Chiny – „Right her waiting”

Daria Zając – Szczecin: „Ale jestem”

Michał Liszczenko – Nietyszyn (Ukraina): My way

 

Przyznano również nagrodę główną Grand Prix

dla Aleksandry Kędra z Rzeszowa: „Śpiewam i gram”

 

Ponadto przyznano nagrody specjalne:

Przewodniczącej Jury Pani Profesor Lidii Matynian oraz Pawła Moszumańskiego dla

Michała Liszczenko z Nietyszyna na Ukrainie

 

Nagroda Polskiego Radia Dzieciom dla: Poli Solarczyk z Krakowa za piosenkę „Gdy dzieci tańczą”

Nagroda redaktora Polskiego Radia „Familijnej Jedynki” Małgorzaty Bartas – Witan dla: Dawida Wojnarowicza z Jasła za piosenkę: „Ukojenie”

 

Nagrodę Dyrektora Festiwalu i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Milenii Małeckiej – Rogal dla Marty Justyne Vowk ze Lwowa: „Dwie piosenki”

oraz dla Elizy Waliłko z Tarnowa za piosenkę: „Owiecki”

 

Nagrodę założyciela festiwalu i dyrektora Wydawnictwa PROMYCZEK

– ks. Andrzeja Mulki dla Niny Kotarba za piosenkę: „Niepodległa, niepokorna”

 

Nagrody przyznało również jury dziecięce w składzie:

Barbara Witan, Paulina Boczarska, Amelka Małecka i Tadeusz Repetowski dla:

Kat I – Natalia Kubiś-Mroszczyk z Rzeszowa za piosenkę „Jestem kotem”

Kat II – Natalii Grzejszczyk z Kielc za piosenkę: „Opowiadaj mi tak”

Kat III –  Matyldy Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego

za piosenkę: Jakby z Louisem”

Kat IV – Dominykas Vitkevicius z Troków (Litwa) za piosenkę: Pasenger – Let her go