Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

XV Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży
"Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka"
20-21 grudnia 2014 r. 
Kraków, Nowa Huta
Nowohuckie Centrum Kultury
 
Grand Prix dla Zuzanny Rosy
Super Grand Prix - dla Gosi Kotwicy
  •  
  • V kat. wiekowa:
  1. I miejsce - Karolina Słabińska - Suwałki
  2. II miejsce - Monika Kędzierska - Skierniewice
  3. III miejsce - Jacek Uchański - Ostrowiec Świętokrzyski
  4.  
  • IV kat. wiekowa:
  1. I miejsce - Justyna Rusarczyk - Kasina Wielka
  2. II miejsce - Anna Loranty - Ostrowiec Świętokrzyski
  3. III miejsce - Klaudia Gromczak - Bielanka
  4.  
  • III kat. wiekowa:
  1. I miejsce - Piotr Zubek - Warszawa
  2. II miejsce - Damian Ordak - Wyszków
  3. III miejsce - Ewelina Gąska - Modliborzyce
  4.  
  5. II kat. wiekowa:
  6. I miejsce - Hanna Sztachańska - Rokietnica

II miejsce - Inga Niekrewcz - Gorzów Wielkopolski

III miejsce - Aleksandra Brzuszkiewicz - Bielawa 

 

I kat. wiekowa:

I miejsce - Marta Popiel - Ostrów Wielkopolski 

II miejsce - Natalia Michalska - Lisia Góra 

III miejsca - Oliwia Miś - Tarnów 

                 Lena Paszek - Rzeszów

 

 

   nagroda publiczności - Maja Kałęka - Suwałki

 

   najmłodsza uczestniczka festiwalu - 3 letnia Laura Jedlińska - Brzeźnica

 

   nagroda za najciekawszą interpretację, aranżację i wizerunek - Karol Wnuk - Batorz

 
www.festiwal-jw.pl
 



SKOWRONECZEK - 2018

Wyniki: Jury XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej

SKOWRONECZEK – 2018

 

Jury w składzie: 

Przewodnicząca – Prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna – Kraków

Małgorzata Bartas –Witan – Redaktor Polskiego Radia „Familijna Jedynka”–Warszawa

Krystyna Piotrowska – koordynator EUROFESTIWALI

Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Jacek Cygan – muzyk i autor tekstu

Jerzy Petersburski – kompozytor i autor programów muzycznych dla dzieci

Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków

po przesłuchaniu w dniu 4 lipca 2018 roku w Nowym Sączu 74 uczestników finału przyznało w czterech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – dzieci urodzone po 1.01.2010 – 31.12. 2013

I nagroda – Pola Solarczyk – Kraków – „Gdy dzieci tańczą”

II nagroda – Wiktoria Bułhak – Biała Podlaska – „Biedroneczki”

Natalia Kubiś-Mroszczyk – Rzeszów – „Jestem Kotem”

III nagroda – Michał Sitek – Rzeszów – „Za mały”

Wyróżnienie: Katarzyna Wiktorowska – Nowy Sącz – „Hej Baco”

Liwia Stareńczak – Tarnów – „Jesteś mamą”

KATEGORIA II – dzieci urodzone po 1.01.2007 – 31.12. 2009

I nagroda – Krystian Gizicki – Nowy Sącz – „Budzik”

Nela Zawadzka – Węgrów – „Karnawał raz w życiu”

II nagroda – Natalia Grzejszczyk – Kielce – „Opowiadaj mi tak”

Edyta Limanówka – Nowy Targ – „Makiawel Cats”

III nagroda – Paweł Madzia – Nowy Sącz – Na morza dnie

Aleksandra Sieńkowska – Jasło – W moim ogródecku

Wyróżnienie: Oktawia Mazur – Bingen (Niemcy) – Na kuferku

Katarzyna Pel – Lwów (Ukraina) – Des pasito

Oliwia Niemczura – Rzeszów – „Kolorowy wiatr”

 

KATEGORIA III – dzieci urodzone po 1.01.2005 – 31.12. 2006

I nagroda – Dawid Wojnarowicz – Jasło: „Ukojenie”

II nagroda – Matylda Szklarska – Ostrowiec Świętokrzyski – Jakby z Louisem”

III nagroda – Hanna Solarczyk – Kraków: „Kolorowy wiatr”

Jakub Duda – Nowy Targ – „Eurydyki”

Zeng Hairui – Chiny – Big big

Wyróżnienie:

Zuzanna Leśniak – Nowy Sącz – Rytm i melodia

Urszula Mrowca-Kuscorz – Zakopane „Rytm i melodia”

 

KATEGORIA IV – dzieci urodzone po 1.01.2002 – 31.12. 2004

I nagroda – Karolina Szczurowska – Skrzydlna: „Kiedyś”

II nagroda – Marlena Mazgaj – Wola Skrzydlańska: „Matko Boska Częstochowska”

Huang Chenyu – Chiny – „Need you now”

III nagroda –Kinga Gurgul – Dębno – „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”

Oliwia Ślipek – Nowy Sącz: „Obłoki marzeń”

Dominykas Vitkevicius – Troki (Litwa) – „Passenger – Let her go

 

Wyróżnienie: Tian Yizhou – Chiny – „Right her waiting”

Daria Zając – Szczecin: „Ale jestem”

Michał Liszczenko – Nietyszyn (Ukraina): My way

 

Przyznano również nagrodę główną Grand Prix

dla Aleksandry Kędra z Rzeszowa: „Śpiewam i gram”

 

Ponadto przyznano nagrody specjalne:

Przewodniczącej Jury Pani Profesor Lidii Matynian oraz Pawła Moszumańskiego dla

Michała Liszczenko z Nietyszyna na Ukrainie

 

Nagroda Polskiego Radia Dzieciom dla: Poli Solarczyk z Krakowa za piosenkę „Gdy dzieci tańczą”

Nagroda redaktora Polskiego Radia „Familijnej Jedynki” Małgorzaty Bartas – Witan dla: Dawida Wojnarowicza z Jasła za piosenkę: „Ukojenie”

 

Nagrodę Dyrektora Festiwalu i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Milenii Małeckiej – Rogal dla Marty Justyne Vowk ze Lwowa: „Dwie piosenki”

oraz dla Elizy Waliłko z Tarnowa za piosenkę: „Owiecki”

 

Nagrodę założyciela festiwalu i dyrektora Wydawnictwa PROMYCZEK

– ks. Andrzeja Mulki dla Niny Kotarba za piosenkę: „Niepodległa, niepokorna”

 

Nagrody przyznało również jury dziecięce w składzie:

Barbara Witan, Paulina Boczarska, Amelka Małecka i Tadeusz Repetowski dla:

Kat I – Natalia Kubiś-Mroszczyk z Rzeszowa za piosenkę „Jestem kotem”

Kat II – Natalii Grzejszczyk z Kielc za piosenkę: „Opowiadaj mi tak”

Kat III –  Matyldy Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego

za piosenkę: Jakby z Louisem”

Kat IV – Dominykas Vitkevicius z Troków (Litwa) za piosenkę: Pasenger – Let her go