XVI Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka"

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

 

XVI Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży
"Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka"
7-8 listopada 2015 r. 
Kraków, Nowa Huta
Nowohuckie Centrum Kultury
 
www.festiwal-jw.pl
 

PROTOKÓŁ


 


Z obrad Jury XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” – Kraków – Nowohuckie Centrum Kultury – przesłuchania finałowe


 


Jury w składzie:



    • Jan Targowski - redaktor muzyczny Polskie Radio Łódź - przewodniczący.

    • Sławomir Wierzcholski - prezes Stowarzyszenia  Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP.

    • Arisa Vinci - piosenkarka.

    • Jan Stępień - redaktor muzyczny Polskie Radio Kraków.

    • Tomasz Wachnowski            - muzyk.

    • Korneliusz Pacuda - redaktor muzyczny Polskie Radio Pr 1.

    • Paweł Solarz - redaktor muzyczny Polskie Radio Kielce.

    • Jan Cieślak - redaktor muzyczny Radio Vanessa.



Po przesłuchaniu 120 solistów i zespołów Jury stwierdza, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Przyznane nagrody są w pełni zasłużone, jednak osoby nie wyróżnione nagrodami nie powinny się czuć niedocenione.


 


Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:


Nagroda dla najmłodszych uczestników festiwalu:


- Matylda Smoła – 3 latka Tarnów   


- Franciszek Kuc – 3 latka Kraków  


 


Wyróżnienia w pierwszej kategorii wiekowej


Zespół Astra Bis, Klara Smoła, Julia Szostak, duet: Sonia Chałupczak i Erika Ciembroniewicz, Natalia Kozik, Maja Demianiuk, Julia Białożyt, Igor Świerczek, Anna Stecz, Pola Solarczyk, Julia Bigielis, Maria Michałowska – Rzeźnik, Milena Kłusek, Maria Frączek,Helena Popiel,


 


Nagrody w I kategorii wiekowej:


III miejsce:


- Karolina Jastrzębska – 7 lat – Helenów


 


II miejsce:


- Weronika Wierzchowska – 6 lat – Łuków


 


I miejsce:


- Paweł Madzia – 7 lat – Nowy Sącz


 


wyróżnienia w II kategorii wiekowej:


- Karina Skwarczyńska – 9 lat – Porąbka,


- Natalia Ochmańska – 10 lat –Kołobuck,


- Aleksander Lichaj – 8 lat – Rabka Zdrój,


- Zespół „Ajeczki” – Ciechocinek,


- Zespół „Tere- z-ki” – Rydułtowy,


- Zespół „Goga” – Tarnów   


 


III miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:


II kategoria wiekowa:


      - Izabela Janowicz 8 lat Kraków


      - Norbert Jedliński 10 lat Brzeźnica


 


III kategoria wiekowa:


      - nie przyznano


 


IV kategoria wiekowa:


      - Julia Latosińska - 15 lat Zabierzów


 


V kategoria wiekowa:


      - Monika Kędzierska - Skierniewice


 


wyróżnienia w III kategorii wiekowej:


- Karolina Szczurowska - Rabka Zdrój,


- Paulina Ignac – Tarnów,


- Daria Skwarczyńska – Porąbka.


 


II miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:


II kategoria wiekowa:


        - Marta Popiel – 8 lat Ostrów Wielkopolski


 


III kategoria wiekowa:


        - Marta Skurka – 13 lat Łuków  


        - Klaudia Borejko – 13 lat Łuków  


 


IV kategoria wiekowa:


       - Paweł Rydz – 15 lat Włoszczowa   


 


V kategoria wiekowa:


       - Sylwia Gajek – Małogoszcz   


 


wyróżnienia w IV kategorii wiekowej:


- Justyna Rusnarczyk – 15 lat Rabka Zdrój,


- Aleksandra Wajda – 15 lat Przeworsk,


- Grupa Wokalna „I” – Wyszków.


 


I miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:


II kategoria wiekowa:


        - Adrian Foszcz – 10 lat Tarnów


 


III kategoria wiekowa:


        - Julia Chmielarska – 11 lat Kraśnik


 


IV kategoria wiekowa:


       - Wiktoria Oliwa – 15 lat Kraków


 


V kategoria wiekowa:


       - Filip Rychcik – Kraków


 


wyróżnienia w V kategorii wiekowej:


- Maria Krawczyńska – Skierniewice,


- Anna Ogiela – Mszana Dolna,


- Magdalena Plebaniak – Płock.


 


wyróżnienie specjalne


- Zespół Iskierki – Nielisz.   


Nagroda za najciekawszy wyraz artystyczny:


- Julia Latosińska – Zabierzów


Nagroda za najciekawszą aranżację:


- Weronika Połowniak – Rzeszów   


Nagroda specjalna za talent i indywidualność:


- Martyna Kaleta – Nowy Sącz,


- Krystian Kubowicz – Kasina Wielka,


- Grupa Wokalna „I” – Wyszków,


- muzykująca Rodzina Połowniaków - Rzeszów


 


 


Grand Prix Festiwalu:


- Julia Bojur – Zawady k. Częstochowy




"Intershow" - wyniki

Festiwal -Konkurs "INTERSHOW" Nowy Targ - Zakopane 2018! WYNIKI

W Festiwalu brali udział wykonawcy z, Niemiec, Rosji, Białorusi, Kirgistanu, Inguszeti oraz Polski

 

Laureaci z Polski 

WOKAL

GRAND PRIX MARTYNA ZYGADŁO - Woźniki Śląskie

 

KATEGORIA I

 

1 miejsca

Alicja Tracz -Janów Lubelski

2 miejsce

Pola Solarczyk - Kraków

Sonia Las - Nowy Targ

3 miejsce

Klara Smola - Tarnów

wyróżnienia:

Paulina Jarząbek

Natalia Gal - Nowy Targ

 

KATEGORIA II

1 miejsca

GABRIELA BORYS - Gdynia

MALWINA LAS - Nowy Targ

duet ZUZANNA POLAŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

WIKTORIA MUSZYŃSKA-Leszno

Zespół Wokalny "WIERCIPIĘTY"-Gdynia

 

2 miejsca

ALEKSANDRA BIELEWICZ - Bielsko- Biala

AMELIA KURANTOWICZ - Rokietnica

NELA ZAWADZKA - Węgrów

OLIWIA KOPIEC - Radomsko

 

3 miejsca

NATALIA WAWRZYŃCZYK - Lublin

JAGODA RATAJ - Katowice

 

wyróżnienia:

Dagmara Gromniak - Tarnów

Zuzanna Polańska - Gdynia

Aleksandra Tracz - Janów Lubelski

Kamila Tylek - Włosań

Wlasta Wysoczanska - Czarny Las

 

Kategoria III

1 miejsca

JULIA JARZĄBEK - Nowy Targ

AMELIA RYDZYŃSKA - Gdynia

KAROLINA SZCZUROWSKA - Skrzydlina

Duet - AMELIA RYDZYŃSKA i GABRIELA BORYS - Gdynia

Zespół Wokalny "GRANDA" -Gdynia

 

2 miejsca

DARIA ENGLOT - Oleśnica

ALICJA SPOREK - Gdynia

MICHAL MAKOWSKI - Dziepolc

 

3 miejsca

duet ADRIANNA GOZDZIK i ZUZANNA ORZEPIŃSKA - Kałuszyn

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA" - Kałuszyn

ADRIANNA GOŹDZIK - Kałuszyn

BEATA SUTOR - Nowy Targ

 

wyróżnienia:

Eliza Gąsiorowska - Tarnów

Dominika Popek - Gdynia

Magdalena Jędrzejak - Bielsko-Biala

Paulina Bryniarska - Nowy Targ

Marcelina Cieślik - Tarnów

Zuzanna Orzepińska - Kałuszyn

Julia Pietrzak - Siedlce

Aleksandra Wysokińska - Siedlce

Julia Drożdżynska - Gidle

Katarzyna Utratny - Zytno

 

Kategoria IV

 

1 miejsca

KRYSTIAN KUBOWICZ - Kraków

 

2 miejsca

MAGDA PANEK - Nowy Targ

MARIA MARKIEWICZ - Gidle

 

3 miejsce

PATRYCJA KOTARBA - Nowy Sącz

 

Kategoria V

 

1 miejsca

SZYMON GRZYWACZ - Kraków

PATRYK MORAWIK - Kielce

 

TANIEC

GRAND PRIX - ZESPÓŁ TANECZNY "KIK"-Pysznica

 

I MIEJSCA W ROZNYCH KATEGORIACH TANECZNYCH I WIEKOWYCH

 

Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny "ŁĘCZYCANIE" -Łę0czyca

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej-Kutno

Zespół Pieśni i Tańca "KASIANIECKA"-Kałuszyn

 

Zespół Taneczny "KORRIGANS"-Gdynia

Zespół Taneczny "FANTAZJA"-Zgierz

Zespół Taneczny "MODERNA"-Gdynia

duet OLWIA KOPIEC i KACPER KWARTA-Radomsko

Zespół Taneczny "SUPERNOVA"-Gdynia