"Wygraj Sukces 2015"

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...

 

REGULAMIN 20 KONKURSU PIOSENKI
„ WYGRAJ SUKCES”

Patronat:

PREZYDENT MIASTA TARNOBRZEGA  

Organizatorzy:

TARNOBRZESKI DOM KULTURY

STUDIO „PRO-MEDIA” W TARNOBRZEGU

Cele konkursu:

Prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego solistów i instruktorów

Uczestnicy - soliści:

I kategoria - klasy O – III

II kategoria - klasy IV - VI

III kategoria - klasy gimnazjalne

IV kategoria - klasy ponadgimnazjalne

Warunki udziału w Konkursie

Wykonanie 2 piosenek w języku polskim:

- obowiązkowej - wybranej z dotychczasowych 20 płyt Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Akompaniament do obowiązkowej piosenki znajduje się na płytach (CD).

- dowolnej - może to być utwór autorski, klasyka polskiej piosenki, itp., lub piosenka z płyt „Wygraj Sukces”

Akompaniament: półplayback (wyłącznie na CD), akompaniator, zespół muzyczny do 4 osób lub zespół wokalny do 4 osób. Wyklucza się udział grup baletowych. Oczekujemy nowych interpretacji i opracowań.

Zachęcamy do przygotowania nowych opracowań muzycznych piosenki obowiązkowej. Archiwalne płyty (od 2 do 19) można zamówić korzystając z formularza na stroniewww.wygrajsukces.com.pl  

Zgłoszenie do Konkursu

wyłącznie za pomocą interaktywnego formularza www.formularz.tdk.tarnobrzeg.pl. Formularz jest dostępny także na stronach: www.wygrajsukces.com.pl Do uzupełnienia formularzaniezbędny jest numer

identyfikacyjny płyty wyłącznie z 20 edycji, zawarty we wkładce 20 płyty (naklejka). Po prawidłowym wprowadzeniu numeru i uzupełnieniu formularza, uczestnik otrzymuje mailowe potwierdzenie przyjęcia formularza i login.

Uczestnik musi zachować login, gdyż będzie on niezbędny do sprawdzenia, terminu i miejsca kwalifikacji wstępnych i regionalnych. Zgłoszenia na formularzu należy dokonać wyłącznie w dniach

od 26 stycznia do 28 lutego 2015 r. Prosimy o przestrzeganie terminu zgłoszenia. Po 28 lutego 2015 r. uzupełnianie formularza, pomimo posiadanego numeru identyfikacyjnego, będzie niemożliwe.  

 

I ETAP KONKURSU – KWALIFIKACJE WSTĘPNE

1. Informacje o terminie i miejscu kwalifikacji wstępnych znajdziecie na stronie formularza www.formularz.tdk.tarnobrzeg.plod 12 marca 2015 r. wpisując login 
i numer identyfikacyjny płyty.  Uczestnicy nie będą powiadamiani listownie.

2. Kwalifikacje wstępne odbędą się w dniach: 22-29 marca 2015 r. w kilkudziesięciu wybranych ośrodkach kultury na terenie całego kraju.

3.  Soliści w kwalifikacjach wstępnych wykonują 2 piosenki.

4. Komisję artystyczną kwalifikacji wstępnych powołują ich organizatorzy. Organizatorzy kwalifikacji wstępnych ponoszą odpowiedzialność za ich przebieg i organizację.

5. Organizator: Tarnobrzeski Dom Kultury zastrzega sobie prawo do podjęcia decyzji

o prezentacji 1 piosenki w kwalifikacjach wstępnych, w przypadku dużej liczby uczestników w ośrodku przeprowadzającym kwalifikacje.

 

II ETAP KONKURSU – KWALIFIKACJE REGIONALNE

1. Laureaci kwalifikacji wstępnych wezmą udział w kwalifikacjach regionalnych w dniach:

 24 kwietnia  –  10 maja 2015 r.

2. Informacje o terminie i miejscu kwalifikacji regionalnych znajdziecie od 15 kwietnia 2015 r. na stronie formularza www.formularz.tdk.tarnobrzeg.pl. wpisując login i numer identyfikacyjny płyty.

Uczestnicy nie będą powiadamiani listownie.

3. Soliści w kwalifikacjach regionalnych prezentują 2 piosenki.

 

III ETAP KONKURSU – FINAŁ

Laureaci kwalifikacji regionalnych wezmą udział w Finale Konkursu w dniach 4-6 czerwca 2015 r. Potwierdzają swój udział w Finale do 15 maja 2015 r. uzupełniając kartę akredytacyjną

na stronie formularza www.formularz.tdk.tarnobrzeg.pl.

Do uzupełnienia karty niezbędny będzie numer identyfikacyjny płyty i login.

1.Finał konkursu odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury w Tarnobrzegu,

ul. J Słowackiego 2

4 czerwca 2014 r. (czwartek) - prezentacje konkursowe – soliści w kat. I, II, III

5 czerwca 2014 r. (piątek) - prezentacje konkursowe – soliści w kat. III c d., IV

6 czerwca 2014 r. (sobota) - KONCERT GALOWY

2. Solista wykonuje 1 piosenkę wskazaną przez komisję artystyczną kwalifikacji  regionalnych.

Kryteria oceny i nagrody:

1. Jury oceniać będzie walory głosowe, dobór repertuaru (repertuar powinien być dostosowany do wieku i możliwości wokalnych solistynależy zwrócić uwagę na zrozumienie tekstu i świadomą jego interpretację),

muzykalność, własną interpretację piosenki, indywidualność artystyczną.

2. Główną nagrodą 20 edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” jest wycieczka do Eurodisneylandu pod Paryżem dla laureata Grand Prix i jego instruktora (realizacja w lipcu lub do 15 sierpnia 2015 r.)

3. W poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

4. Nieodebrane nagrody mogą być wysłane na koszt nagrodzonego po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, którego należy dokonać do dnia 30 czerwca 2015 r.

Po tym terminie nagrody pozostaną do dyspozycji TDK

Przepisy ogólne:

1. W konkursie nie mogą brać udziału laureaci Grand Prix poprzednich edycji.

2. Uczestnicy Finału 20 edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”, którzy brali udział

w Finale 19 edycji nie mogą prezentować repertuaru z kwalifikacji regionalnych 19 edycji.                  

3. Dopuszcza się możliwość zmiany repertuaru w kwalifikacjach wstępnych i regionalnych. Należy tego dokonać w dniu kwalifikacji bezpośrednio w wyznaczonym dla uczestnika ośrodku przeprowadzającym kwalifikacje.

4. Uczestnicy kwalifikacji wstępnych i regionalnych nie pokrywają kosztów akredytacji, natomiast pokrywają koszty przejazdu i ubezpieczenia.

5. We wszystkich etapach konkursu każdemu niepełnoletniemu uczestnikowi musi towarzyszyć opiekun (rodzic lub upoważniona przez niego osoba).

6. We wszystkich etapach konkursu uczestnicy winni posiadać aktualną legitymację szkolną lub inny dowód tożsamości.

8. Uczestnicy finału 20 edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” (solista, akompaniator, członkowie zespołu muzycznego, chórku, opiekunowie, itd.) pokrywają koszty akredytacji w wysokości 50 zł od osoby oraz

koszty noclegów (hotel).   

9. Uczestnik zezwala na wykorzystanie i przetwarzanie w bazie danych KP „Wygraj Sukces” Tarnobrzeskiego Domu Kultury informacji osobowych zawartych w formularzu.

10. Sprawy nie ujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.

Szczegółowe informacje:

Tarnobrzeski Dom Kultury – Dział Ruchu Amatorskiego

ul. Słowackiego 2, 39-400 Tarnobrzeg (z dopiskiem „Wygraj Sukces”)

tel.15 822-74-97; 822-21-10 w. 24

www.wygrajsukces.com.pl; www.tdk.tarnobrzeg.pl, e-mail: biuro@wygrajsukces.com.pl

 




SKOWRONECZEK - 2018

Wyniki: Jury XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej

SKOWRONECZEK – 2018

 

Jury w składzie: 

Przewodnicząca – Prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna – Kraków

Małgorzata Bartas –Witan – Redaktor Polskiego Radia „Familijna Jedynka”–Warszawa

Krystyna Piotrowska – koordynator EUROFESTIWALI

Milenia Małecka-Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Jacek Cygan – muzyk i autor tekstu

Jerzy Petersburski – kompozytor i autor programów muzycznych dla dzieci

Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków

po przesłuchaniu w dniu 4 lipca 2018 roku w Nowym Sączu 74 uczestników finału przyznało w czterech kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA I – dzieci urodzone po 1.01.2010 – 31.12. 2013

I nagroda – Pola Solarczyk – Kraków – „Gdy dzieci tańczą”

II nagroda – Wiktoria Bułhak – Biała Podlaska – „Biedroneczki”

Natalia Kubiś-Mroszczyk – Rzeszów – „Jestem Kotem”

III nagroda – Michał Sitek – Rzeszów – „Za mały”

Wyróżnienie: Katarzyna Wiktorowska – Nowy Sącz – „Hej Baco”

Liwia Stareńczak – Tarnów – „Jesteś mamą”

KATEGORIA II – dzieci urodzone po 1.01.2007 – 31.12. 2009

I nagroda – Krystian Gizicki – Nowy Sącz – „Budzik”

Nela Zawadzka – Węgrów – „Karnawał raz w życiu”

II nagroda – Natalia Grzejszczyk – Kielce – „Opowiadaj mi tak”

Edyta Limanówka – Nowy Targ – „Makiawel Cats”

III nagroda – Paweł Madzia – Nowy Sącz – Na morza dnie

Aleksandra Sieńkowska – Jasło – W moim ogródecku

Wyróżnienie: Oktawia Mazur – Bingen (Niemcy) – Na kuferku

Katarzyna Pel – Lwów (Ukraina) – Des pasito

Oliwia Niemczura – Rzeszów – „Kolorowy wiatr”

 

KATEGORIA III – dzieci urodzone po 1.01.2005 – 31.12. 2006

I nagroda – Dawid Wojnarowicz – Jasło: „Ukojenie”

II nagroda – Matylda Szklarska – Ostrowiec Świętokrzyski – Jakby z Louisem”

III nagroda – Hanna Solarczyk – Kraków: „Kolorowy wiatr”

Jakub Duda – Nowy Targ – „Eurydyki”

Zeng Hairui – Chiny – Big big

Wyróżnienie:

Zuzanna Leśniak – Nowy Sącz – Rytm i melodia

Urszula Mrowca-Kuscorz – Zakopane „Rytm i melodia”

 

KATEGORIA IV – dzieci urodzone po 1.01.2002 – 31.12. 2004

I nagroda – Karolina Szczurowska – Skrzydlna: „Kiedyś”

II nagroda – Marlena Mazgaj – Wola Skrzydlańska: „Matko Boska Częstochowska”

Huang Chenyu – Chiny – „Need you now”

III nagroda –Kinga Gurgul – Dębno – „Słudzy Pańscy chwalcie Pana”

Oliwia Ślipek – Nowy Sącz: „Obłoki marzeń”

Dominykas Vitkevicius – Troki (Litwa) – „Passenger – Let her go

 

Wyróżnienie: Tian Yizhou – Chiny – „Right her waiting”

Daria Zając – Szczecin: „Ale jestem”

Michał Liszczenko – Nietyszyn (Ukraina): My way

 

Przyznano również nagrodę główną Grand Prix

dla Aleksandry Kędra z Rzeszowa: „Śpiewam i gram”

 

Ponadto przyznano nagrody specjalne:

Przewodniczącej Jury Pani Profesor Lidii Matynian oraz Pawła Moszumańskiego dla

Michała Liszczenko z Nietyszyna na Ukrainie

 

Nagroda Polskiego Radia Dzieciom dla: Poli Solarczyk z Krakowa za piosenkę „Gdy dzieci tańczą”

Nagroda redaktora Polskiego Radia „Familijnej Jedynki” Małgorzaty Bartas – Witan dla: Dawida Wojnarowicza z Jasła za piosenkę: „Ukojenie”

 

Nagrodę Dyrektora Festiwalu i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu,

Milenii Małeckiej – Rogal dla Marty Justyne Vowk ze Lwowa: „Dwie piosenki”

oraz dla Elizy Waliłko z Tarnowa za piosenkę: „Owiecki”

 

Nagrodę założyciela festiwalu i dyrektora Wydawnictwa PROMYCZEK

– ks. Andrzeja Mulki dla Niny Kotarba za piosenkę: „Niepodległa, niepokorna”

 

Nagrody przyznało również jury dziecięce w składzie:

Barbara Witan, Paulina Boczarska, Amelka Małecka i Tadeusz Repetowski dla:

Kat I – Natalia Kubiś-Mroszczyk z Rzeszowa za piosenkę „Jestem kotem”

Kat II – Natalii Grzejszczyk z Kielc za piosenkę: „Opowiadaj mi tak”

Kat III –  Matyldy Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego

za piosenkę: Jakby z Louisem”

Kat IV – Dominykas Vitkevicius z Troków (Litwa) za piosenkę: Pasenger – Let her go