X Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka' 2013"

Aktualności


Logowanie

Adres email:

Hasło:

Wprowadź tekst z obrazka:

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Zapomniane hasło?
Zgubiony login?
Więcej info...



 

www.klubradosc.waw.pl

www.nutka-poliglotka.pl

 

e-mail: klubradosc@gmail.com, poliglotka2013@gmail.com

 

07-08.12.2013 Warszawa - Miedzeszyn

Centrum Konferencyjno - Szkoleniowe Hotel BOSS, ul. Żwanowiecka 20

 

 
Zapraszamy do zapoznania się z protokołem przesłuchań X Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Europejskiej - Nutka Poliglotka 2013. Przegląd miał miejsce w dniach 7-8 grudnia w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Hotel BOSS w bardzo miłej oraz przyjaznej atmosferze. Poziom przesłuchań był naprawdę wysoki, a jury przyznało ponad 50 nagród. Poniżej przedstawiamy protokół z rozdania nagród.

PROTOKÓŁ z przyznania nagród 
w X Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „NUTKA POLIGLOTKA 2013”
 

 

Jury w składzie:

Krystyna Piotrowska – muzyk, pedagog
Dorota Choszczyk – piosenkarka, liderka zespołu Eo Nomine
Jerzy Ostrowski – muzyk, kompozytor, aranżer, pedagog
Jagoda Wypyszyńska – lektor języków obcych
Agata Łuczak  - lektor języków obcych
Zbigniew Leszczyński - Pełnomocnik do spraw Współpracy Polsko-Niemieckiej przy Powiecie Emsland,  Dolna Saksonia, Republika Federalna Niemiec
 

 

 

 

po przesłuchaniach konkursowych w dniach 7 i 8 grudnia 2013 przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
 

 

Grand Prix 
AGATA EWA MOCIAK – Centrum Artystyczne Elizy Sacharczuk – Białystok

Nagroda specjalna za wykonanie piosenki w języku niemieckim ufundowana przez Pełnomocnika ds. Współpracy Polsko-Niemieckiej w Powiecie Emsland, Dolna Saksonia, Republika Federalna Niemiec:
Jacek Markiewicz - Błonie

Pozostałe nagrody:

Kategoria wiekowa 7-9 lat:
I miejsce – Hanna Sztachańska – Rokitnica k/Poznania
II miejsce – Gabriela Borys – SP nr 47  - Gdynia
III miejsce – Gabriela Szerszeń- Nowodworski Ośrodek Kultury – Nowy Dwór Mazowiecki
Wyróżnienie – Julia Sawicka – Nowodworski Ośrodek Kultury - Nowy Dwór Mazowiecki
Wyróżnienie – Alicja Zawadzka – Klub Grzechotka  - Warszawa
Wyróżnienie – Michalina Dudziej – SP -  Zakroczym

Kategoria 10-12 lat:

Za wykonania w języku angielskim:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce -  Łukasz Piekarzewski – Klub Kultury „Gocław” – Warszawa
III miejsce – Patrycja Woźniak – Szkoła Muzyczna - Garwolin

Za wykonania w językach innych niż angielski:
I miejsce – Monika Walczak – Szkoła Maestro – Zalesie Górne
II miejsce – Martyna Kaleta – Nowy Sącz
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie – Martyna Zygadło – Miejski Dom Kultury – Częstochowa
Wyróżnienie – Wiktoria Tracz – Korzenna
Wyróżnienie – Maria Kozłowska – Warszawa

Kategoria 13-15 lat:

Za wykonanie w jęz. angielskim:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Aleksander Podleś – Społeczne Ognisko Muzyczne im. A. Kulikowskiego W-wa
II miejsce – Julia Trojanowska – Szkoła Muzyki Rozrywkowej  - Lublin
III miejsce -  Karina Kowalczyk – XVII LO – Warszawa
Wyróżnienie – Zuzanna Brzózka – Otrębusy
Wyróżnienie – Barbara Małecka – Nowodworski Ośrodek Kultury - Nowy Dwór Mazowiecki
Wyróżnienie – Cezary Uliasz – Gimnazjum nr 18 – Warszawa

Za wykonania w językach innych niż angielski:
I miejsce – Weronika Grądzka – Gimnazjum nr 19 – Gdynia
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie – Magda Redo – Miejski Ośrodek Kultury – Legionowo

Kategoria 16-19 lat:

Za wykonania w jęz. angielskim:
I miejsce – Monika Schaumkessel – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – Olsztyn
I miejsce – Tomasz Wojtan – Wieruszowski Dom Kultury – Wieruszów
I miejsce – Agnieszka Bieńkowska – Otwock
II miejsce – Diana Ciecierska – Tarnobrzeg
II miejsce – Paweł Ziółkowski – Nowodworski Ośrodek Kultury – Nowy Dwór Mazowiecki
II miejsce – Justyna Zuba – Horyniec Zdrój
III miejsce – Małgorzata Kozłowska – Warszawa
III miejsce – Małgorzata Sosińska – Gąsawa
III miejsce – Agnieszka Kartaszewicz – Bydgoszcz
Wyróżnienie – Marzena Gardas – Kraków
Wyróżnienie - Sylwia Borkowska – Centrum Kultury – Błonie

Za wykonania w językach innych niż angielski:
I miejsce – Agnieszka Siemion – Wrocław
II miejsce – Blanka Pieńkos – Warszawa
III miejsce – Marta Romańczuk – Warszawa

Kategoria powyżej 19-tu lat:

Za wykonania w jęz. angielskim:
I miejsce – Sebastian Dudzik  - Dabrowa Górnicza
I miejsce – Paulina Serwatka  - Zakroczym
III miejsce – nie przyznano

Za wykonania w językach innych niż angielski:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie – Tomasz Roguski – Mińsk Mazowiecki
Wyróżnienie – Małgorzata Król – Warszawa
Wyróżnienie – Marcelina Kopyt – Warszawa
 
Kategoria zespoły:
I miejsce – „AJECZKI” – SP nr 1 – Ciechocinek
I miejsce – Zespół wokalny „LUZ” – ZS nr 14 – Gdynia
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie – Zespół Wokalny SP nr 122 – Warszawa
Wyróżnienie – „MELIKA” – Centrum Kultury – Błonie
Wyróżnienie specjalne – „BELCANTO” – Legionowski UTW – Legionowo
 
Nominacje do udziału w euro festiwalach otrzymali:
1.   Hanna Sztachańska
2.   Martyna Zygadło
3.   Wiktoria Tracz
4.   Martyna Kaleta
5.   Karina Kowalczyk
6.   Agata Ewa Mociak
7.   Julia Trojanowska
8.   Zespól „LUZ”
9.   Zespół „Ajeczki „ i zespół „Ajki”
10.  Agnieszka Siemion
11.  Justyna Zuba
12.  Monika Schaumkessel
13.  Sebastian Dudzik
14.  Agnieszka Bieńkowska

 

źródło: strona Festiwalu

 

 

regulamin_2013_poliglotka.doc



ORFEUSZ WE WŁOSZECH - wyniki

 
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się  X Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz w Italii” 09 – 15.09. 2017 Lido di Jesolo –Wenecja  (Włochy)

 

W Festiwalu wzięło udział ponad 500 uczestników z Bułgarii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainy, Malty, Estonii, Niemiec, Rumunii oraz Polski

 

 

LAUREACI Z POLSKI

MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU

"ORFEUSZ W ITALII"

LIDO DI JESOLO-WENECJA 2017!

 

WOKAL

 

I MIEJSCA

NIKOLA FIEDOR (1 kat.) - ELBLĄG

EWA AGATA MOCIAK (3 kat.) - BIAŁYSTOK

PAWEŁ RYDZ (4 kat.) - WŁOSZCZOWA

 

II MIEJSCA

PAWEŁ MADZIA (kat.) - NOWY SĄCZ

KRYSPIN JAROS (3 kat.)

KLARA KWIECIEŃ (4 lat.)

KAROLINA POTOCKA (4 kat.)

 

III MIEJSCA

HANNA SOLARCZYK (1 kat.)

DAGMARA GROMNIAK (1 kat.)

ZOFIA ZIELONKA  (3 kat.) - ELBLĄG

PATRYCJA KOTARBA (4 kat) - NOWY SĄCZ

ANDŻELIKA DUCZEK (4kat) - ELBLĄG

KATARZYNA ROGAL (5 kat) - NOWY SĄCZ

 

ZESPOŁY WOKALNE

 

I MIEJSCA

"SZALONE MAŁOLATY" - ELBLĄG (2 kat)

"SZALONE" - ELBLĄG (3 kat.)

 

II MIEJSCE

"PROMYCZKI DOBRA" (2 kat.) - NOWY SĄCZ

 

III MIEJSCE

"TAKT"(3 kat.) - PYSZNICA

 

WYRÓŻNIENIA

ZUZANNA ORZEPINSKA - KAŁUSZYN

MICHALINA JÓZEFOWICZ - ELBLĄG

DUET KLARA KWIECIEŃ I MAKSYMILIAN WICKOWSKI

 

TANIEC

 

GRAND PRIX

ZESPÓŁ TANECZNY "KIK" -PYSZNICA

 

I MIEJSCA

"DOTYK" - SUWAŁKI

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA II "- OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCE

"KONOPDANCE" - WARSZAWA

 

III MIEJSCA

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY "GAWĘDA" - WARSZAWA

GRUPA BALETOWA "GWIAZDA III ,IV " - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

GRUPA BALETOWA "ADAGIO" - NOWY SĄCZ

 

TANIEC SOLO

 

I MIEJSCA

 

SANDRA MARMON (4 kat.) - NOWY SĄCZ

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA (4 kat) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

EWA AGATA MOCIAK (5 kat.) - BIAŁYSTOK

ALEKSANDRA WESOŁOWSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

II MIEJSCA

HANNA SZCZEPANIAK (2 kat.) - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

III MIEJSCA

IGA KOSZKALO - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

WIKTORIA KRUPA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI  

ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

ALICJA PIETRZAK - NOWY SĄCZ

 

DUET: WIKTORIA KRUPA i WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

TRIO: ALEKSANDRA WESOŁOWSKA, IGA KOSZKALO, ZUZANNA KWIECIEŃ - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

 

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA DEMBSKA - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

NIKOLA BANASZAK - OSTRÓW WIELKOPOLSKI